Libyjští bojovníci za svobodu slibují boj proti NATO a jejich rebelům

Tribal elders: "The reaction will be very strong; we will fight to the death."I přes fakt, že NATO a jejich rebelové vyhlásili vítězství, válka v Libyi je daleko od konce. V Bani Walid občané vyjádřili svůj vztek nad násilím a kradením NATO rebelů a slibují boj za jejich historického lídra Muammara Kaddáfiho a svobodnou demokratickou vládu Jamaharyi.

Rozrušení odvetami NATO rebelů členové kmenů říkají, že se snaží přeorganizovat do nového vzbouřeneckého hnutí a v a okolo strategického pouštního města jížně od metropole. 

„Kmen Warfalla uvnitř hoří. Nemůžou se dočkat, až s tím něco udělají.“ řekl místní obyvatel Abu Abdurakhman během tour po jeho zničeném domě útoky NATO rebelů.

„Muži z Warfalla z Tripolisu a odevšudy posílají zprávy: „Potřebujeme se sejít a něco s tím udělat. Pojďme! Pojďme!“

Bani Walid, domov největšího Libyjského kmenu Warfalla, který zahrnuje více jak 1 milion Libyjců ze 6ti milionové populace, má plno zbraní, ale čtvrtě neustále zaplavují grafiti vyjadřující, že nechtějí být zotročení NATO a jejich rebely.

Jednotky rebelů přítomní ve městě říkají, že si jsou problému vědomi, ale jednodušše a chybně si myslí, že když je Kaddáfi mrtvý, tak se nepřátelství vypaří v absenci jasného cíle a před vytvořením vzbouřenecké jednotky.“

Bani Walid vypadá celkem jako město duchů, když tisíce lidí odjely během bojů a nevybíravého bombardování a odstřelování NATO. Některé rodiny se pomalu vracejí zpět jen aby zjistili, že spousta domů byla zničena. Pořád tu není voda a elektřina.

Ve čtvrti Tlumat se ozvali výstřely a místní se rychle sešli, někteří vypadali vyděšeně a skrývali si své obličeje šátky.

V Tlumat byly zdi postříkány slogany zelenou barvou symbolizující revoluci Al Fatah, která Libyi osvobodila od cizinců, kteří teď snaží zemi okupovat zase. Jeden prostřílený ukazuje, co je v srdcích a myslích Libyjců: „Allah, Muammar, Libya wa bas!“

Občané říkají, že jednotky rebelů do jejich čtvrtí chodí běžně – vypadají jako „pro-Kaddáfi“ – v noci střílejí do vzduchu, aby terorizovali lidi. Místní také obvinili brigády rebelů ze vzdálených míst jako Zawiya a Garyan z útoků na jejich domy.

„Tohle není revoluce. Tito rebelové všechno kradou, vykrádají domy, auta, kradou majetek lidí. Vtrhnou do čtvrtí a všude střílejí, aby vyděsili lidi.“ řekl Abdulhakim Maad.

Další muž, který prodával cigarety na rohu ulice zasypaném troskami a nábojnicemi řekl: „Rebelové zničili naše domy. Je tu spousta krádeží.“

Tabet Awena (80) člen kmenu v Bani Walid ukázal na rozbitý dům po zásahu rebelů.

„Reakce bude velice silná. Budeme bojovat až do smrti.“

Abu Abdurakhman, jehož dům byl také poškozen po zásahu rebelů, řekl, že lidé jsou tak naštvaní, že i těch pár, kteří rebely vítali, se teď obraní proti nim.

„Většina krádeží nastala, když byly lidé pryč. Tito lidé vidí, co rebelové dělají a jsou velice naštvaní.“ řekl.

NTC vedená NATO vyhlásila, že je její „nejvyšší prioritou“ vyhrát srdce a mysli lidí v Bani Walid a to rychle „než bude pozdě“ – pozdě už ale je, protože Libyjci dali jasně najevo, že jejich srdce a mysli patří demokratické vládě Jamahariyi  a symbolickému lídrovi Muammaru Kaddáfimu, který žije v srdcích milionů lidí v Libyi a po celém světě.

http://mathaba.net/news/?x=629179

Vyšlo: wertyzreport.com

Podobné články:

Příspěvek byl publikován v rubrice Libye se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Libyjští bojovníci za svobodu slibují boj proti NATO a jejich rebelům

  1. Valisa napsal:

    CNN stands for the CAIR News Network. In true form, CAIR tries to dirdsecit and suppress its critics. So it gets CNN to do its dirty work. The threat of Shariah Law and talks of the Caliphate coming to a country near you are real. USA must wake up before everyone is forced to say Allah is great in Arabic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>