Magnetický motor

Na youtube se to hemží videi nejrůznějších více či méně povedených udělátek a existují celé řady knih na toto dnes kontroverzní téma.

Co mě osobně na těchto přístrojích nejvíce přitahuje jsou generátory, které pohánějí samy sebe a zároveň generují i elektřinu navíc. Mulerův nebo wittsův generátor tak zdánlivě připomínají perpeetum mobile. Tato udělátka stačí uvést do chodu pomocí baterie a po rozběhu můžeme zdroj odpojit a stroj se pohání sám. 

Další velmi slibnou budoucnost vidím v magnetickém motoru odvozeném od konceptu Perenděva. Ten je podle dostupných informací vysoce účinný a lze dosáhnout výkonů v řádu desítek až stovek kW. Otázkou je, jaká síla brání tomu začít vyrábět tento technický zázrak sériově.

Dr. Stephen Greer který je srdcem projektu disclosure. Hovoří o tom, jak jsou tyto technologie vždy zastaveny někým, kdo stojí v pozadí. Kdo jiný než energetický a ropný průmysl by mohl chtít takovou technologii zadusit? Nikdo…

Proto se to dnes na internetu technickými skeptiky jen hemží. Poznáme je tak, že v diskusích dokolečka omílají staré poučky, obviňují desítky lidí ze lži, z neprofesionality a posmívají se jejich práci. Najdou se i takoví „odborníci“ co Vám budou naprosto přesvědčivě vysvětlovat proč Teslův bezdrátový přenos energie nemohl nikdy fungovat a Teslu samotného nazvou bez mrknutí oka bláznivým vynálezcem.

Nikola Tesla – Šílená elektřina (Dokument Z1)

Skepse je v tomto světě moc a nikomu nic nepřinesla a ani nepřinese. Naopak je mnohdy spíše ke škodě. Skeptik pořád jen říká proč to a to nebude fungovat, co je možné a co není, co si nemůže vysvětlit neexistuje, označí to jako podfuk a autora jako lháře. Sebe přitom považuje za neomylného odborníka který má plné právo se do všeho, co mu nevoní, navážet a všechny, co mu připadají nedostatečně vzdělaní, označit za podvodníky a lháře.

Často čítávám: „Jsem strojař a osobně jsem nikdy nic jako magnetický motor neviděl.“

Aha, takže když něco zatím ještě neuvidím, tak to neexistuje. Pokud nikdy neuvidím psa, budu tvrdit, že pes neexistuje a ti co psa mají se pro mě stanou lháři?

Permanent magnet motor (patent)

Nebo: „Podle principů termodynamiky nemůže magnetický motor fungovat, protože neplatí podmínka, že vložená a vydaná energie musí být stejné.“ No a co pole permanentního magnetu? Tady je síly dost. Je pravděpodobné, že existuje konfigurace, která bude rotor permanentně odpuzovat a vychylovat z klidového stavu. Když dáte vhodné odstínění tam, kde je ho potřeba a otočíte magnety tak, jak je potřeba, musí to celé fungovat.

Jsem si jist že technologie magnetických motorů je bržděna někým kdo má zájem na tom udržet technologii na takové úrovni, na jaké ji máme už sto let. Elektrárny ,chtějí mít dále neefektivní a produkující odpad. Jaderná elektrárna je příkladem technologie, která se jim do budoucna jeví jako přijatelná.

A co všechen ten odpad? To neřeší, jim je to fuk, hlavně že je jak ospravedlnit miliardové zakázky při výstavbě takového zařízení. Co na tom, že je každá elektrárna jakási obří rychlovarná konvice s vrtulkou na ústí vodní páry, která se při varu roztočí a generuje napětí.

Nikola Tesla měl jinou vizi světa. Viděl svět, kde je elektřina zdarma, kde auta jezdí na elektřinu a celý průmysl pracuje pro lidstvo a nikoli proti němu. Jeho geniální mozek vymyslel vše, co umožnilo technickou revoluci ve 20. století, od elektrického zapalování a tachometru v automobilech až po samotný rozvodný trojfázový systém a indukční motor, které používáme dodnes.

Teslova věž

Proto není důvod se domnívat, že by jeho bezdrátová energie nefungovala. Na fotce je zachycena Teslova věž ve Wardencliffu, která měla být prvním vysílačem elektřiny na světě.

Teslovy transformátory a zářivá energie

Umíte si představit, jak by tato technologie úžasně ovlivnila naše životy? Mohli jsme létat do vesmíru na dovolenou a místo toho tady otročíme pro nějaké magory, kteří sebe samotné považují za vlastníky planety a kteří nám lžou. Dělají vše proto. abychom těm lžím uvěřili.

Nové technologie jsou klíčem k prosperitě a míru, jsou klíčem k naší svobodě a proto všichni, kdo mají možnost dát věci do pohybu ať tak pro dobro nás všech učiní a nemají strach.

Čerpáno z czechfreepress.cz

Další informace v angličtině: Free Energy Motor Going to Mass Production

Podobné články:

Příspěvek byl publikován v rubrice Vynálezy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 263 komentářů u Magnetický motor

 1. Vladimír Šafář napsal:

  kdybych nměl na to finance tak za prvé už mám magnetický motor doma nebo kdybych byl někdo z okolí Ostravy kdo se o to zajímá tak bych se rád přidal k výzkumu byl bych rád kdyby tyto technologie byly aspoň v polovině domácnosti věřím že by mnoho lidí do tohoto systému investovalo protože každý by věděl že nebude na nikom závislí myslím si že generátor co vygeneruje cca 1000W nevyjde moc draho 1000W je pro většinu domácnosti dostačující na provoz každodenně používaných přístrojů jako je televize počítač lednice osvětlení a mnoho dalšího

 2. Michal Rusek napsal:

  Ty úvahy o perpeetuu mobile z permanentního motoru jsou na úrovni žáka mateřské školky. Opravdu je dobré si nějak zopakovat fyziku. Je smutné, kolik lidí se stále bude perpeetum mobile pokoušet sestrojit. Jinak úvaha, že ropné firmy mají takový vliv, že by zastavily vědecký vývoj je hodně odvážná. To přinejmenším…

  • Ben Holer napsal:

   ……Ty úvahy o perpeetuu mobile z permanentního motoru jsou na úrovni žáka mateřské školky……..
   Ty by si sa mal už konečne prebudiť, lebe tebe zaostalo myslenie tam, kde si bol v materskej škole. Ľudí ako ty mám najradšej. Čo si videl a čo si prečítal? Nič.
   Nemáš o tom ani páru a žvaníš tu nezmysli. Pár maličkostí som vyskúšal a fungujú skvele pomocou permanentných magnetov. Som elektrotechnik a viem si zmerať vstup aj výstup. A div sa svete, na vstup ide menšia energia ako dostanem z výstupu. Ale to ty nepochopíš, nevieš ani ako to vyrobiť, nie tak si niečo zmerať, ale hlavne že tu mudruješ.

  • asitohlene napsal:

   http://www.youtube.com/watch?v=XS0jeipxo8Q&feature=related
   Ahoj.
   Tady něco jako protiváha tvého trvzení. A je jen na lidech zda tomu uvěří nebo ne :o )
   Já osobně tomu věřím a doporučuji zhlédnout video až do konce.

  • Ladislav napsal:

   Uvědom si, že před nedávnem ještě byla země plochá a středem vesmíru. Kdo pochyboval tak byl upálen. Doufám, že už tomu nevěříš.

  • schlimbach napsal:

   Pane Rusek, argumentujete obvyklou mantrou pesimistů až hlupáků, kteří nedokáží pochopit rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem. Možná by stálo za to, si uvědomit, že uzavřené systémy v přírodě nenajdete a proto také nikdo, kdo hledá „uzavření smyčky“ v sestrojování strojů na výrobu energie, nesestrojuje perpetum mobile, které může být definováno pouze pro uzavřený systém, stejně, jak jsou pro takový systém definovány zákony termodinamiky, používané jako argument.

   • Pochechtávač napsal:

    Pane Schlimbach, to jste inženýr?
    Ty hrubé chby bych ještě odpustil, ale takové nesmysly jako magnetický motor zde hájit je opravdu příliš!

  • Marra napsal:

   Pro vsechny skeptiky, nejde o perpetum mobile pac 1.) zakladni vlastnosti hmoty je pohyb = energie (cili veskera hmota je perpetum mobile?) a 2.) zakladni soucast techto konceptu je magnet = spousta energie , ktera byla, sice prirodne, ale presto byla pouze do magnetu vlozena pri vzniku magnetu (magnetickych latek)

  • luky napsal:

   blbec blbcem zůstane, právě že tvoje znalosti sou jen z té školy kde né vše musí být pravda, já se na škole učil že sou jen 2 formy uhlíku, během posledních dvou let vědci přišly krom nanotrubic s mnoha formami…. ale ve škole se učí stále totéž, kdyby ses o fyziku byť jen trochu zajímal tak ti musí dojít že například permanentní magnet skutečně popírá rovnice o zachování energie, přečti si třeba postup výroby magnetu…. víš kolik by do něj musely nacpat energie aby se to rovnalo magnetické síle po celou dobu jeho životnosti? stále si myslíš že einstejnovi rovnice jsou zprávné? stejně jako einstain a jeho relativita se těžko prosazovala když světem vládli newtonovi zákony tak dnes je těžké prokázat že světlo není nejrychlejší pohyb ve vesmíru! přečti si studii černých děr, dle teorie se špatně hledají protože polhcují světlo, zároven se tvrdí že černá díra přitahne a vsaje vše v dosahu… když má takovou sílu že dokáže přitáhnout i světlo ale zároveň cizí tělesa tak tam musí být zákonitě něco rychlejšího! gravitace je to co dokáže unikat červí díře a stahovat okolní materiál! zatím je to bohužel pouze na teoretické úrovni a to z toho důvodu že popis magnetizmu a gravitačních zákonů se zaobírá pouze slupkou, jádro věci se nedá spolehlivě vysvětlit jinak než teoriema které mohou a nemusí být zprávné….. chceš důkaz? pokoř vědu sám a dojdi ke zjištění a pravdě…. zákon o zachování energie je pokoříš prachobyčejnou elektrolízou, tu se učíš už na základní škole ale už ti neřeknou že energie (elektrická) kterou použiješ na rozklad vody elektrolízou se v žádném případě nerovná ba ani nepřibližuje energii kterou získáš při spálení rozložené vody na 1h a 2o, samozřejmě při hoření vznikne zase voda kterou můžeš do nekonečna reciklovat…. stačí jen přemýšlet a sám si dojít k závěru, jen proto že ti učitelé od mateřský školy tvrdí že perpetum mobile neexistuje neznamená že to tak musí být,.,.. názor si tvoř sám ze svého zjištění a né z toho co ti kdo nakuká, jinak perpetum mobile je dosti rozšířený pojem a dá se k němu dojít mnoha cestama vždy to má ale svá pravidla nebo omezení…. nejzákladnější perpetum mobile je třeba světlo ve vakuu v ideálních podmínkách, ve vesmíru to ideální podmínky nejsou protože světlo ovlivnuje gravitace….

   • pochechtávač napsal:

    luky:
    Jsi dutohlav…!

    :O)))

    :O)))

   • KUMA s.r.o napsal:

    No ale niečo na tom pravdy by bolo prečo keď svetlo má nulovú hmotnosť a ho dokáže pritiahnuť gravitačná sila tak potom gravitačná sila musí mať nekonečnú energiu aby ho dokázala zakriviť, hmotnosť je nulová podľa ensteinovej teorie relativity e = mc2 vyplíva že keď hmotnosť fotónu m = 0 potom rýchlosť fotónu môže byť hocijaká a víde nám vždy e = 0 z toho vyplíva že fotón nepotrebuje energiu na to aby sa hýbal preto sa hýba aj bez energie :D ale ide hlavne o to že keď dokaže svetlo zakrviť gravitačná sila musí mať fotón nejakú hmotnosť nemôže mať nulovú hmotnosť a keby nemá nulovú hmotnosť nemôže sa hýbať bez energie a keby sa fotón nehýbe nič nevidíme takže celá teória relativity nieje dobre prepracovaná. Fg = m * g potom ked foton ma m = 0 potom neposoby na foton ziadna gravitacna sila cize nemoze foton nijak ovplivnit gravitacia …

  • Tomáš napsal:

   Jen pro informaci.., magnetický motor skutečně existuje a dokonce ho již i bežně používáme…. Například společnost LG u praček. Původní rozhýbání motoru provádí elektřina, jinač funguje na bázi magnetického motoru. Tyto motory se tuším jmenují Direct Drive. Než žačne nějaký skeptik dále psát bláboly, ať se zajíma o tuto pračku. A mezi námi…. šikovní vědci, kteří řeší například vodík ( z vody ) dostávají nabídky na odkoupení projektů v řadách miliard….. Zapřemýšlejte nad tím vážení…
   Tom

   • Highlander napsal:

    Direct drive neni nic jiného než 3 fázový motor s magnetickým prstencem,. Něco jako krokový motor používaný kdysi třeba v disketových mechanikách. Takže prosím neblábolte hovadiny.

    • lmbeciI napsal:

     Takže přece jen neblábolil hovadiny! Pokud ten motor opravdu ten prstenec magnetů má, tak ten motor opravdu je magnetický!!! ať se ti to líbi nebo ne! Proč jinak by tam ten prstenec byl?

     • Jste blbci napsal:

      PS: Pro pana Inbecila (to opravdu sedí ;-) Ten motor má magnety jako protipól. Druhým pólem je elektromagnet (do kterého se musí pouštět proud ;-) ). Zkuste si někdy rozebrat dynamo či motorek autíčka z autodráhy ;-) Je tam také magnet. A čím víc magnet tím víc Adidas :-D (tedy lepší stabilita otáček, regulace a točivý moment) Zkuste někdy použít dutinu lebeční, třeba v ní něco najdete ;-)

    • Jste blbci napsal:

     Ano, ano. Tady to „inteligenci“ jenom srší :-D Většina lidí tu může „Vlastníhlavou“ maximálně zatloukat hřebíky :-D . Těch pár co má vyšší vzdělání než-li základní to bere jako zábavnou recesi :-D
     Magnetický motor :-D To jsem nežral :-D

  • Lukáš napsal:

   Souhlasím s kolegou ze Slovenska, lidi jako ty by se měli nad sebou zamyslet, internet je plný věcí co fungují a důkazy o loby ropných společností jsou na netu také… Příkladem je pán z USA který vymyslel palivový článek který má na výstupu 140% energie, nejmenovaná ropná společnost mu nabídla 1mld dolaru když výzkum zastaví…. Pán pracuje dále na svém projektu, a 1 mld dolarů je pro ropnou společnost pár drobných, jen Amerika dováží ročně ropu za 280 mld dolarů. Takže milý zlatý, stále si myslíš že se máme vracet do školky? ;) Zamysli se nad sebou…

  • Jirka napsal:

   Ty jseš nějaký vzdělaný, Kde myslíš že bere permanentní magnet energii ??? Nebo taková obyčejná bouřka – Blesky, odkud myslíš že bere elektřinu ??? Odkud se bere statická elektřina na anténě když není uzemněná ??? Je to Volná, Kosmická Energie. No a pokud tohle nejsi schopný akceptovat, tak se do debaty nezapojuj, protože nevíš o čem je řeč !!!

   • Jste blbci napsal:

    Vesmírná energie :-D …. Tady to je lepší a lepší :-D
    PS: Tak třeba blesk si nebere energii z vesmíru :-P Tedy vlastně ano! Slunce ohřívá povrch naší planety. Od ní se ohřívá vzduch, který jak je známo je lehčí a stoupá vzhůru. No a chladný se zase klesá. No a tím jak se o sebe tře (stejně jak náš učitel třel liščím ohonem ebonitovou tyč ;-) )vzniká statická elektřina :-) . No a když je jí dost. Tak …. to udělá takové to blik a bum :-D

  • Jirka napsal:

   Michal Rusek napsal:
   23.3.2012 v 22.51

   Ty úvahy o perpeetuu mobile z permanentního motoru jsou na úrovni žáka mateřské školky. Opravdu je dobré si nějak zopakovat fyziku. Je smutné, kolik lidí se stále bude perpeetum mobile pokoušet sestrojit. Jinak úvaha, že ropné firmy mají takový vliv, že by zastavily vědecký vývoj je hodně odvážná. To přinejmenším…
   Ty jseš nějaký vzdělaný, Kde myslíš že bere permanentní magnet energii ??? Nebo taková obyčejná bouřka – Blesky, odkud myslíš že bere elektřinu ??? Odkud se bere statická elektřina na anténě když není uzemněná ??? Je to Volná, Kosmická Energie. No a pokud tohle nejsi schopný akceptovat, tak se do debaty nezapojuj, protože nevíš o čem je řeč !!!

 3. ludy napsal:

  Vazne a proc teda je patent na magnetickej motor jiz 30 let v sejfu USA?

  • Joker napsal:

   Tak to si ho tam zamknul asi ty když to tak dobře víš co? :D

   • Fish napsal:

    Patent se dá jednoduše najít přes Google. Mám za to, že v sejfu není, ale zatím se nepodařilo vyrobit zařízení, které by mělo dostatečný výkon a tím i slušnou návratnost.
    Link na patent: http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsrchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=4,151,431.PN.&OS=PN/4,151,431&RS=PN/4,151,431

    • Pochechtávač napsal:

     Hahaha.
     Ten rádobypatent je fake.
     A nejde o výkon, ale o to, že prostě perpetum mobile neexistuje, takže žádné dohady.

     • luky napsal:

      proč protože ti to řekly ve škole? o perpetum mobile to není, je to o tom že volnou energii prostě získat lze mnoha cestama a skutečně by se ti to nelíbilo kdyby si byl čezák a najednou by si byl bez zisků!!!! pepetum mobile je trochu přitažené za vlasy protože podmínky pro něj jsou extrémní ale pokud se smíříme s údržbou tak tyto přístroje tak trochu perpetum mobile jsou ale musíte počítat s tím že jednou za čas je třeba něco promazat vyčistit nebo vyměnit ložiska atd…. je to jak teoreticky tak prakticky možné, nejjednodužší generátor vyrobíš právě pomocí magnetů! kdo se o to aspon trochu zajímá tak ví že obecně známé rovnice a pravidla prostě stoprocentně nemůžou fungovat protože je popírá spousta důkazů od elktrolízy přez magnetizmus až po gravitaci, problém je že tyhle věci se špatně dokazujou veřejnosti když při prvnim náznaku ti šlápnou do ksichtu, pan q je velmi inteligentní člověk aví co dělá, beru ho jako takovej českej vzor pro ostatní kutili, bohužel veřejností je každej jemu podobnej brán za šaška a lháře a proč? protože se lidi bojí novejch věcí a nejvíc se bojí ten kdo by kvůly tomu přišel o kšefty! než tu budeš zase kroutit hlavou tak skus přemejšlet, to že ti od základky serou do hlavy že perpetum neexistuje a že světlo je nejrychklejší ve vesmíru nemusí bejt zrovna pravda!

     • Jste blbci napsal:

      Lidé tady si pletou „pojem“ a „průjem“ :-D
      Pokud je něco Perpetum mobile, tak to znamená že energii kterou si vyrobí použije pro udržení svého pohybu. To co tu popisujete není perpetum pokud to má vstup z venčí (ať v podobě magnetické či „vesmírné“ (:-D pořád se tomu musím smát) energie).

 4. jOEjOE napsal:

  Je veľmi pravdepodobné, že perpetum mobile neexistuje, je dôležité si priznať, že energia sa nikdy nestratí, stále ostáva, len sa pohlcuje v ďalších veličinách, ak napríklad vypneme spaľovací motor, mylne sa domnievame že energia pomynula, omyl, motor je stále horúci, ohrieva molekly vzduchu a tie opeť túto energiu na pohyb, všetko so všetkým súvisí, teoreticky ak by sme vedeli využiť akčnú silu najvacsieho magnetu ktorý máme k dispozícii (naša Zem) a vhodne zosúladili magnety, a uviedli to do pohybu, myslím že by sa perpetum mobile mohlo zdať hotové, ale zasa omyl, toto perpetum mobile by bolo funkčné len do zastavenia rotácie našej Zeme, lebo či chceme alebo nie, raz sa zastaví, ďalšia otázka, ktovie aké by tieto magnety po celom povrchu mali účinok na naču zem, nezačala by spomaľova tým že by z jej energie ˇažili tie generátory zrýchlenia na povrchu? no neviem, niesom fyzik, som len rojko, trošku manuálne zručný, neviem nakoľko sú moje úvahy pravdivé alebo nie , ale jedno je isté, podobné technológie už na svete sú, a myslím si že patenty už šejkovia majú dávno v šuflíkoch, takže, ak sa minie ropa, potom ich uvidíme aj my, ale skôr si myslí že než sa minie ropa, tak najvzácnejšou surovinou bude H2O….

 5. Ben Holer napsal:

  A toto je odskúšané: http://youtu.be/Fv53K9MnDuM

  Motor, alebo dynamo s menším výkonom, cca do 200 Watt napája alternátor z benzínového
  agregátu o výkone 1000 – 3000 Watt a na výstupe dostanete z alternátora viac ako 1 kW. Srnada, že? A potom ten alternátor dokáže napájať pohonný motor plus má ešte dosť energie na napájanie 1000 Watt žiarovky. A to si môže doma trošku zručnejší človek vyskúšať sám.
  Neznášam neznalých blbcov čo vypisujú nezmysli a nič ani neskúsia. Nech tu radšej ani nepíšu takí zaostalci.

  • Jan napsal:

   Já taky nesnáším blbce,co píšou takový kraviny. Chodil jsi vůbec do školy?Takový videa natočí každý blbec.To snad ani nemůže napsat normální člověk…a nebo si děláš z lidí kozy né??

  • Pavel Klekner napsal:

   naprosto s Vámi souhlasím..nejsem sice odborník,ale jsem přesvědčen o funkčnosti..
   Velice rád bych zprovoznil něco menšího pro domácí použití..mohl byste doporučit nějaký tip pro naše (česko-slovenské ) podmínky?Nejde mi ani tak o ekonomický efekt..spíš o fakt,že by člověk mohl být alespoň částečně nezávislý na ČEZu..

   • Pochechtávač napsal:

    Nech se vyšetřit přes hlavu.

   • Selsky Rozum napsal:

    Nevím jestli si děláte srandu nebo to myslíte vážně, ale když vidím, že někdo tomu videu věří, tak mi to nedalo a musím zde napsat stručné a selské vysvětlení.
    Jestliže vezmu v potaz, že jak elektromotor, tak dynamo mají účinnost cca 90% (a to nepočítám ztráty v ložiscích, rozvodovém řemenu atd.), tak je to video totální blbost.
    Na závěr jednoduchý příklad:
    motoru dodám výkon 1000W (s účinností 90%). Na dynamo se tedy přenáší výkon 900W (také s účinností 90%). Toto údajné „Perpetuum mobile“ dá na výstupu výkon 810W. (a nepočítám jiné ztráty, jak jsem již zmiňoval). A to pan optimista na videu z tohoto rádoby vynálezu ještě napájel brusku :-D

  • Jiří napsal:

   Tak bych doporučil do temelína motor ze škodovky, ať to udělá pár megawatů :-) ) Takové vídeo (podvod) opravdu může natočt každý blbec. Určitě ale existují možností, jak získat energii lépe než z čezu. Stačí se jen zamyslet nad tím, jakou sílou se odpuzují, nebo přitahují, dva pernamentní magnety. Je třeba podotknout, že energie vložená do pernamemtního magnetu není odnikud a není věčná, tudíž nejde o perpetum, ale vhodné využití špatně oceněné energie, stejně, jako domácí výroba 1KW el. energie z uhlí za 1,20kč, nebo 1L benzínu z uhlí za cca 4Kč.

  • stese napsal:

   Tento clovek : Ben Holer,je typicky provokater.

 6. David napsal:

  Generátor s permanentními magnety má doma příbuzný mého známého. Pracuje kdesi na univerzitě a tam si ho s kolegy postavil. Viděl jsem to na vlastní oči. Elektřina zdarma. Jen to uvést do sériové výroby !!!

 7. skhfdsjf napsal:

  Takře perpetum mobile existuje ale kvuli systemu peněz a ropným korporacím se tento stroj nemůže uvést do pohybu KURVA!!!!!!!! nebýt těchto zmrdů a nebýt penězu tak už dávno nemusíme platit za elektřinu

  • Jan napsal:

   Jo existuje, každej ho vyrábí doma na koleně a napájí ho elektřinou z Čezu nebo Eonu.

   • lmbeciI napsal:

    Troudku, představ jsi, že já jsem vyrobil takové perpetum a přišli lidé z vodohospodářství s pracovníky ČEZu a zabavili mi ho. Prí není povoleno umístňovat na vodní toky ČR jakékoliv zařízení, ktoré nenabylo oprávnění k provozu od ČEZu a příslušného oddělení Úřadu vodohospodářské správy…
    .
    No a to povolení nedostanete, neboť by si kde kdo zaumínil instalovat MVE a to by potom ČEZ mohl vše zabalit. Prostě vyrobit elektřinu není až tak drahé, jak se to snaží prezentovat. Problém je ten, že příjmy z prodeje elektřiny skytají tak vysokej zisk, že těch pár zákonů proti vlastnímu obyvatelstvu se prostě oplatí napsat, schválit a trvat na jejich dodržování…

  • tomas napsal:

   Musím vás opravit nejde o perpetum mobile to neexistuje. Jde o to že každý magnet je generátorem volné energie, přeměnuje ji na magnetické pole. Jen z nás dělají pitomce, abychom byli závislí na státu kupovali jejich drahý energie aby se politici měli jak prasata v žitě. Až stát nebudem potřebovat, zadarmo jezdit, topit a svítit pak budem opravdu svobodní a né otroci kteří dřou na hrstku vyvolených.

   • Pochechtávač napsal:

    A proč ještě netopíš doma magnetama, ty magore?

    • lmbeciI napsal:

     Tolikrát jsi se už dovolával poznatků z fyziky, tak bys měl vědet, že kouření magnetama nemůže udělat, neboť magnety nejsou hořlavá! Magore!
     No a na na získání potřebného množství energie na vytápění bejváků bude potřebovat minimálně alespoň 50 takových zařízení a to zrovna v dnešních podmínkách levné nebude…
     Tak ja platí fyzikální zákon o zachování energie, tak platí, že objem získané energie je přímo úměrné objemu materiálu, z ktorého je energie získavána….

   • togi napsal:

    ..plne suhlasim, dobre povedane, jedine clovek nezavisly od statu a s pristupom k volnej ,alebo minimalne lacnej energii je u mna slobodny clovek a k tomu by sme mali smerovat a smazit sa o to. Otazka volnej pripadne alternatyvnej energie ma stovky rieseni a jednym z nich je aj vyuzitie magnetizmu. Je predsa zrejme ze vyse 100 rokov stary spalovaci motor a vyroba elektriny spalovanim fosilnych paliv nie je jedinym riesenim – je to iba riesenim ktore uspesne vyraba obrovske zisky a preto ho silne skupiny nebudu menit. Ale zvysnych 96% populacie by malo ist svojou cestou. Treba vyuzit internet kym sa da -zbierat a sirit informacie..

    • Pochechtávač napsal:

     togi:
     Ty máš asi hodně velké mezery v povedomosti o základních přírodních zákonech, že?
     Jaký využití magnetismu? On je snad magnet nějakej nevyčerpatelnej zdroj energie, ty hlupáku?

     :O)))

     • Petr napsal:

      Pochechtávači ty jsi jen ubohý hloupý možná vystudovaný blb.

     • napsal:

      Hromada hlupáků zde, zbytečno jim cokoliv vysvětlovat.

     • Lukáš napsal:

      Pochechtávač, ty jsi opravdu jen hlupák a zarputilý zaostalec který umí jen pochybovat o něčem co v životě neviděl… Ale klidně si plať složenky jako kretén zatím co chytří lidé, a není jich tu málo, budou vydělávat právě na takových jako jsi ty, protože i ty bereš energii, kterou dodávají do sítě lidé kteří trošku přemýšlejí a mají byť jen fotovoltaiku ;) Jen pro info kdyby jsi chtěl mít další debilní apel FOTOVOLTAIKA je ten panel co už má spousta lidí na střeše a funguje, nebo ti mám raději poslat fotku :D :D

    • stese napsal:

     togi, objednaj sa na vysetrenie,su tu priznaky paranoje…

     • lmbeciI napsal:

      Tebe odporoučím návštevu věštice Teodori. Nezbytně ji potřebuješ….

 8. James_Lawson napsal:

  Drazí a milý příznivci a i odpůrci této technologie, rad bych vám řekl že se chystám pomocí magnetického motoru sestavit použivatelnou Railgun. Ano ano všechna technologie se dá použit pro dobro (Jaderná elektrárna) a i ke zlu (Jaderné hlavice) . Tak pokud se mi to povede aby Railgun (zbran na elektřinu… pro vystřelování projektilu bez střelného prachu… ale jen díky magnetické síle kterou přivedu na cívky magnetu… elektřinu získám z mag. motoru… tak se lidstvo bude moct střílet až do doby dokud nevymře) nebo spalovací motor který běží jen kvůli zahřátí turbiny mag. motorem na to aby vznesl na oblohu (motor sám sebe) ale i dalších pár tun věci… Jen nevím jak by se s mag. motorem létalo ve vesmíru.. :S

  • Chip napsal:

   Armáda USA už má funkční railgun dělo, půl metru tlustou zed prorazí jak prst papír.

  • t napsal:

   Rusáci to mají taky jen trochu věčí, chtějí tím vystřelovat družice a stavební materiál na oběžnou dráhu, že to vyjde levněji než rakety. Každej urychlovač částic je takový elektromagnetický dělo , není problém to postavit jako zbran, ale problém je to napájet, rozhodně to není ruční zbran

 9. hahaha napsal:

  Žádný magnetický motor neexistuje, všechny ta zaručené zprávy jsou bláboly.
  Kdo věří na pereptuum mobile, měl by absolvovat základní školu.

  • Jan napsal:

   Konečně rozumnej názor. Jinak takhle jsem se dlouho nepobavil.Ale pár oslů na to naletí. A vo to tom je.
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=skAePZGgpAA

   • josef napsal:

    Souhlasím s vámi. Celý život se živím jako technik elektroniky a tohle jsou takové výplody že nechápu. Proč tady teda někdo kdo to tak obhajuje nevysvětlí jak to pracuje a na jakém principu vytvoří permanentní magnet točivé pole.

    • Rebel napsal:

     Tak podle toho, co jsi napsal, vrať vyuční list, jestli ho vůbec máš.

     • Pochechtávač napsal:

      Rebele, vysvětli tedy, místo keců o vyučním listu, jak vytvoří permanentní magnet točivé pole.
      Ano, on ho vytvoří, když s ním někdo točí.
      A ten někdo do toho vkládá energii, ty troubo, víš…?

      :O)))

  • tom napsal:

   hahaha :-) každý elektromotor je magnetickým motorem a převážně stejnosměrné využívají i permenentních magnetů. To oč tady běží je vyrobení magnetického generátoru z permanentních magnetů bez nutnosti dodávky energie,problem je vytvoření točivého mag. pole ze stacionárního mag. pole. Nejedná se o perpetum mobile, ale o využití trvalého mag. pole. A kde magnet bere svou energii? Jak může stále vytvářet magnetickou energii když perpetum mobile neexistuje? Já osobně se domnívám že transformuje volnou energii na mag. pole. Volnou energii považuji za produkt temné hmoty, tedy hmoty která není vidět ovšem je jí ve vesmíru stejně jako normální viditelné hmoty.

   • Pochechtávač napsal:

    Napsal jsi tu haldu pitomostí.
    Magnet nikde nebere nějakou energii, pouze byl polarizován.
    A díky polarizacimá kolem sebe statické magnetické pole.
    Volná energie je nesmysl.

 10. Jan napsal:

  Vážení, ani fyzyka není tabu, mne učili ve škole, že teleso se nemůže uvést do pohybu působením vnitřní síly, pouze vnější síla je schopna uvést těleso do pohybu. To je předce blbost. A takových příkladů by se našlo … Proč tedy technologie mag-motoru je nesmysl? Neshoduje se s představami znalostí fyzyky s dob dávno minulých – ty zákony (uznávám, že většina) jsou všeobecně a tgrvale platné, ale je nutno brát v úvahu technickou úroveň vědy a techniky v období jejich objevení. Taky jsem elektrotechnik a dovedu si změřit vstupy a výstupy el. energie. Já bych teorii mag-motoru nezatracoval a určitě bych nikoho neposílal znovu na ZŠ, protože osnovy se tam nezměnily. Pokud tomu někdo nevěří, namá určitě automaticky právo zesměšňovat ty, kteří tomu věří a platí to i opačně. Čas ukáže, kde je pravda…. A udělá to bez osočování a nadávání….

  • James_Lawson napsal:

   HH stačílo by vyhodit do vzduchu par naftovodu, plynovodu, par set tankeru :D A on by se ten ČAS velice rychle zkrátil :D +3World war by byl na světě :D

   A stejně Zákony jsou zákony já jsem člověk který je rád porušuje :D a vím že vše se dá obejit, jak v fyzice tak i v politice… jen Osel neuhne :D (tak ho srazím a ono mu to snad dojde :D ))))

   Odpůrci Magnet motoru by se měli zamyslet nad tím že každé těleso se pohybuje (molekuly aj hmota i antihmota v naších tělech.. vzdíkají i zanikají :D )

   Kdybych byl blbej tak jdu na školu pro vědátory abych měl tucet blbých papírku které dokazuji že jsem chytrý ale ne já sám vím že jsem chytrý tak se radši do projektu pustím dokud jsem Tělem Mlád Duchem Stár, aby sláva, peníze i štětky patřily mě a ne nejakemu blbovy z školy vědátoru :D

  • Rebel napsal:

   Dnes se ve fyzice učí o pohybu trochu jinak a to, že se těleso může pohybovat pomocí vzájemných sil, no a to je vlastně magnetismus. Tak že, nic není nemožné.

 11. Jarda napsal:

  Když čtu komentáře je mi smutno,ale na druhou stranu let vozítka na mars ůspěch, asi od opic nejsme tak daleko.

 12. asitohlene napsal:

  http://www.youtube.com/watch?v=InZ9XtiKpXo&feature=related
  Tady si můžete koupit něco podobného akorát jde o magnetický generátor. Nejslabčejší :o ) generátor vyrobí cca 2,5KW / 500 otáček – a cena je kolem 16,000 Kč. A myslim že tu někde je video jak se dá použít :o ) pro jistotu zde – http://www.youtube.com/watch?v=Fv53K9MnDuM

 13. Karlos napsal:

  Jo Pánové je to prča co tu čtu ale fyziku neukecáte….kompas asi všichni znáte ne???!De fakto mag.motor je na stejném principu.Musíte zapojit to co máte v hlavě a když nevěříte tak si vemte obyč magnet a druhej obrác.pólem a co se stane….budou se odpuzovat že jo ..i bez Čezu a E-onu no teď to zkombynujte ve větším měřítku přidejte per.magnety,třošku tomu pro rozběch pomožte a voala…ono se to točí a má to i sílu….no a je to na světě.Než tady začnete blábolit blbosti tak si to napřed vyzkoušejte!

 14. Rasťo napsal:

  Sranda je,ze jsem takhle jednou vytahoval v praci magnet magnetem z jednoho stroje a ten druhy mi par krat „utekl“ a pak mi to najednou doslo.Teprve pote jsem zacal vyhledavat na internetu zda vubec takovy motor muze existovat a ono ejhle :-) 100% to budu v budoucnu chtit vyzkouset! Je naprosto logicke,ze o takoveto techcnologie nebudou mit velke korporace zajem!Ba naopak.Elektrina zdarma? :-) ) Uz jen dokazat poradne odstinit na spravnem miste magneticke pole a frcime.

 15. Zdeněk napsal:

  Takový motor, ve kterém existují pouze stacionární pole jako je na. př. pole permanentních magnetů, nebo gravitační pole se nemůže ani rozběhnout, ani se točit i bez zátěže. A důvod?
  Ti kdož absolvovali alespoň úvodní kurz do fyziky si zajisté vzpomenou na zákon o zachování energie. Komu by to nestačilo, pak existuje ve fyzice zákon a práci stacionárního pole, ze kterého vyplývá že práce po libovolné uzavřené křivce v tomto poli je rovna nule. Tyto zákony platí jak v newtnovské fyzice tak i v oboru kde se již projevují relativistické jevy.

  • t napsal:

   Ze zákona o zachování energie se dělá modla a přitom se nebere v podtaz skutečnost že existují energie o kterých vůbec nevíme.. Jejich transformace na energie které známe může budit dojem zázraku, perpetum mobile.. A ve skutečnosti je to jen naše neznalost, omezenost a hloupost která brzdí poznání. Nebít lidí kteří se nebáli říci Země není placka, ale koule, bychom ještě dnes upalovali čarodějnice, žili v nevědomosti v pekle víry.

 16. Vojta napsal:

  Podle mě bude magnetické motor fungovat perfektně než se pokazijó ložiska na hřídelích.

 17. Medvěd napsal:

  Všem, kteří věří,že tyto technologie nejsou a žádný energetický syndikát neovlivnuje
  vývoj, prosím, aby si přečetli knížku : Tájné projekty UFO a Philadelfský experiment.
  I kdyby polovina byla pravda je to hrozné jak jsou lidé tupí a věří jen tomu kdo má
  titul a postavení.

  • Pochechtávač napsal:

   Bláboly o UFO je zbytečné číst, jsou to jen senzační drby.
   A o tom experimentu se moc a moc vypráví – ovšem základ onélegendy je jen a pouze jeden vojenský pokus se zamlžením lodě.

   • Marek napsal:

    pochechtavac: Podle vasich reakci v celem tomto foru, mi pripada, ze primitivem jste tady vy. Mozna mate nejaky problem. Zakomplexovany chudacek, co nedokaze konkretne a konstruktivne vest debatu. Pouze nadavate a urazite lidi, kteri chcou poznat neco jineho, nez nam vstepovali do hlav od mala. Taky vsechno to co se uci ve skole nemusi byt pravda. Ta je relativni. Pravda pred 100vkami let byla jina nez dnes. Cely zivot lide slysi spoustu kecu. Je na nas co si vybereme a cemu verime. To ze nekdo neco nekoho uci neznamena, ze je to pravda nebo ze je to zcela tak. Zakony vymysleli lide a bezmezne se jich (nekteri) drzi, ale z historie vime, ze omyl je prirozenou vlastnosti cloveka. Ale jsme asi nepoucitelni. Delame porad stejne hlouposti. Spousta veci co do nas husti je nesmysl a manipulace s nasi mysli. Jde o to, do jake miry sebou nechame manipulovat. Nicmene je v tuto chvili jedno jestli verite tomu nebo onomu. Chovat se jak hovado a nadavat lidem, misto toho aby jste tady napsal nejaky rozumny clanek proc takova technika nemuze (podle vas) fungvat, to by vas asi nenapadlo. Staci vam zrejme hladit si sve EGO a uspokojovat se primitivnimi vyrazy na adresy ostatnich. A to vse za zastitou internetoveho nicku..

    Mimochodem, nez zacnete neco o Phil. Experimentu, zkuste se trosku vice zabrat do souvislosti a ne jen cumet na filmove zpracovani a par uryvku ze zprav. Podstata tohoto exp. byla mnohem rozsahlejsi. Problem je, ze lidi, kteri to provadeli poradne nevedeli co delaji. Videli veci totiz pouze z jednoho uhlu pohledu. Zkuste si prostudovat neco o vibracich, frekvencich, tonech, energetickych polich. Rika vam neco MER-KA-BA?

    • Pochechtávač napsal:

     No ano, mer – ka – ba, esoterický blábol!
     Do toho UFO, Tesla, tajemno, perpetuum mobile a hraná slušnost…

     :O)))

 18. prema napsal:

  hodne sem cetl o tomto motoru a uz mam koupene magnety a budu delat mensi pokus trosku sem tomu neveril ale cas ukaze a taky dam vedet jak to dopadlo jasne ze fyzika je fyzika ale na odreagovani se zajimam i hodne o vesmir a podle toho jake sily a veci v nem panuji a tak, tak je jasne ze par veci se vymyka fyzikalnim zakonum a nekdy i rozumu tak proc by nemohly mit i klasicke fyzikalni zakony trhliny vymyslel je prece clovek a ne buh . Kdyz si to vezmete do dusledku co je to perpetum mobile treba opravdu neexistuje ale magneticky motor by ani tak nebyl prece energie se musi do neho dodat a magnetismus je hodne velka energie a tu vyrobime pomerne jednoduchym zpusobem a hodne energie tak proc by nemohla jit vyuzit k vyrobe vice energie nez jsme do toho dodali a divte se ve vesmiru se vse toci srazi pohlcuje a tak a zadny otrok tomu nepomaha a kdyz vesmir vznikl z velkeho tresku podle teorii tak co se vam nezda z toho ze by neslo vyuzit energie z magnetu ale nebudu predbihat vyzkousime uvidime

 19. LadaS? napsal:

  Můj názor je takový, že na každém šprochu pravdy trochu.
  To že na běžnou domácnost stačí 1000w, hm tak to ani v dnešní době nestačí, je třeba ještě nějaký watík přidat.
  Jinak to že nás výrobci ele. energie tlačí do kouta tím že nás stále nutí používat napětí 220v,, to ať jdou někam. Už dávno taková napětí není třeba.
  Jinak co se týče domácí výroby ele. energie – asi nejjednodušší zařízení je, měnič napětí 12/220v, autobaterie, a počítačový zdroj. To celé v patřičném zapojení = výroba ele. energie.

  • Jirka napsal:

   Ve skutečnosti tě nikdo používat napětí 220 v nenutí. Už je to nějaký ten pátek, co se v domácnostech používá 230/400 V. A za to vyšší napětí buď rád, aspoň nemusíš platit za jistič na vyšší proudy než máš teď. A hodně šestí s používáním autobaterie na výrobu el. energie. :)

 20. Petr napsal:

  Všechny vás zdravím, už nějakou chvíli se o tohle zajímám a „vím“, že to jde. Legrace je, že až do této chvíle jsem o této stránce ani jiných nevěděl a tak jsem si myslel, že budu první :-) ))
  Trochu mi zklaplo, když jsem to tu objevil, neboť jsem pochopil, že už to funguje. Prohlíd jsem videa a musím říct, že některý jsou velice blízko tomu, k čemu jsem došel i já. No neva, na druhou stranu mě těší, že už je to tak rozjetý a hlavně volně přístupný. Může nám to ušetřit hodně času a úsilí. Taky jsem rád, že je tu většina lidí co tomu věří, neboť kdyby takových nebylo, tak ještě dnes lezeme po stromech :-) Nicméně i skeptici tu mají své místo, neboť nejlépe prověří možné trhliny a nedostatky. Je to takové vyvážení jako v Dualitě, avšak jak sami teď vidíte, vývoj a pokrok jde stále kupředu i přes všechny poučky, zákony i odpor nepřejících a skeptiků. Je to tedy také takový Magnetický motor, který běží sám od sebe a má na výstupu více než na příjmu :-) )) Taky mě těší, že přichází doba, kdy té naší matičce Zemi budeme moci odlehčit a životní prostředí narovnat do přijatelných mezí a hodnot. Kdyby tu byl někdo poblíž Chomutova, bylo by to fajn, určitě by jsme dali něco dohromady :-)

 21. Rebel napsal:

  Tímto fenoménem se zabývám již několik let. Na to, abych splnil podmínky pro správnou funkci, jsem použil i různé simulační programy. Vytvořil jsem několik experimentálních zařízení na dvou principech. Bohužel, ani jedno nefunguje. Buďto je to obrovská kachna, nebo je v tom nějaká šifra, kterou vám nikdo zadarmo neřekne!!!

  • sekeny martin napsal:

   Zdravím , použi jste je počitačovou simulaci , nebo jste použil i praxi.
   Děkuji za odpověď Sekeny

   • Pochechtávač napsal:

    Použít mohl, co chtěl – jedno je jisté: platí zákon zachování energie!

    • Rebel napsal:

     Takových pochechtávačů v minulosti bylo dost. Ale na konec se ukázalo, že ti, kteří šli trochu jinou cestou měli, na vzdory posměchu nevěřícím tomášům a nějakým uměle vytvořeným fyzikálním poučkám , pravdu. Zákon o zachování energie je už dávno překonán, například tepelné čerpadlo, vrazím 1 a dosatanu 3, podle Pochetávače je tedy TČ Perpetuum mobile? Dává víc než do něho vrazím!! Dále, poučky ve fyzice byly trochu, jak tak čas běží, pozměněny. Za mých let studií tato poučka ještě nabyla – tělesa se mohou pohybovat pomocí vzájemných sil – no a to je pernamentní magnet! Tato poučka se nedá ignorovat a je PRAVDIVÁ!! Ve své době byli považovány za blázny jak Leonardo da Vinci, z počátku i A. Einstein a za největšího blázna pak Nikola Tesla. Nebýt N. Tesly, dnes bychom asi neměli rádio, TV a možná ani internet, nebo by to bylo všechno teprve v plenkách.

     • Pochechtávač napsal:

      Zákon o zachování energie není nějaký žvást, ale přírodní pravidlo. Nesmaže jej cvok, co se snaží oblbovat lidi.
      Tepelné čerpadlo není perpetuum mobile, jen obyčejná soustava výměníků. Nesmysly o tom, že má účinnost nad 100% šíří hlupáci.
      Kterépak poučky ve fyzice byly změněny? Vzájemný vliv těles je znám dost dlouho, nepamatuju se, že bych se učil něco jiného.
      A co to jako je za výraz „pernamentní magnet“…?

      A mimochodem – zase ten Tesla a do toho ještě zamíchej internet. Koukám, že seš asi nějaký pubertální fantasta, že?

     • Marek M. napsal:

      Tepelné čerpadlo není žádné perpetuum mobile. Dělá pouze to, že čerpá teplo z chladnějšího místa na místo teplejší a při tom spotřebovává energii. Je to podobné jako čerpadlo na vodu – taky s ním můžete vyčerpat vodu do výšky i když sama teče jenom z kopce.

      Pokud to zjednoduším, tak tepelné čerpadlo funguje asi takto… Nejdříve se sníží tlak (roztáhne se) pracovní látky (nějaká nemrznoucí kapalina). Tím klesne její teplota (to právě kvůli zákonu zachování energie). Taková „vychlazená“ látka je poté hnána „ven“, kde je tepleji a ohřeje se tam. Po ohřátí se pracovní látka vrací zpět, kde se stlačí zpět na původní tlak a tím se vzroste její teplota. Jelikož ale venku nabrala energii (teplo), tak po roztažení je teplejší, než byla na začátku celého procesu a touto ohřátou látkou poté ohříváte dům.

      Mimochodem je to úplně ten samý princip jako lednice. Z lednice se teplo přesouvá do místnosti.

      Poznámka: neplést pojmy teplo a teplota.

      Účinnost pak není klasická účinnost, jak jí znáte, ale pouze vyjádření podílu množství energie, kterou potřebujeme na čerpání ku množství tepla, které tím přeneseme. Žádná energie se tím v žádném případě nevyrobí!

      Pokud jste toto nevěděl, tak asi budete poměrně technicky nevzdělaný. Tímto Vás nechci nijak shazovat nebo urážet, ale prosím Vás, abyste nevynášel závěry o tom, jestli je perpetuum mobile možné nebo ne…

      Děkuji.

     • Marek M. napsal:

      Tepelné čerpadlo není žádné perpetuum mobile. Dělá pouze to, že čerpá teplo z chladnějšího místa na místo teplejší a při tom spotřebovává energii. Je to podobné jako čerpadlo na vodu – taky s ním můžete vyčerpat vodu do výšky i když sama teče jenom z kopce.

      Pokud to zjednoduším, tak tepelné čerpadlo funguje asi takto… Nejdříve se sníží tlak (roztáhne se) pracovní látky (nějaká nemrznoucí kapalina). Tím klesne její teplota (to právě kvůli zákonu zachování energie). Taková „vychlazená“ látka je poté hnána „ven“, kde je tepleji a ohřeje se tam. Po ohřátí se pracovní látka vrací zpět, kde se stlačí zpět na původní tlak a tím se vzroste její teplota. Jelikož ale venku nabrala energii (teplo), tak po roztažení je teplejší, než byla na začátku celého procesu a touto ohřátou látkou poté ohříváte dům.

      Mimochodem je to úplně ten samý princip jako lednice. Z lednice se teplo přesouvá do místnosti.

      Poznámka: neplést pojmy teplo a teplota.

      Účinnost pak není klasická účinnost, jak jí znáte, ale pouze vyjádření podílu množství tepla, které přeneseme ku množství energie, kterou u toho spotřebujeme. Taková hodnota je poté opravdu větší než jedna (více než 100 %). Žádná energie se tím v žádném případě nevyrobí! Aby „opravdová“ účinnost TČ byla více než 100%, muselo by fungovat tak, že by přenášelo teplo a ještě navíc by vyrábělo elektrickou energii, což se samozřejmě neděje.

      Pokud jste toto nevěděl, tak asi budete poměrně technicky nevzdělaný. Tímto Vás nechci nijak shazovat nebo urážet, ale prosím Vás, abyste nevynášel závěry o tom, jestli je možné perpetuum mobile sestrojit nebo ne…

      Děkuji.

     • Marek M. napsal:

      Omlouvám se za dvojnásobný příspěvek, blbnul mi internet a myslel jsem, že první se neodeslal. Navíc jsem druhou odpověď trochu rozšířil…

     • EL PUDr napsal:

      Zeměkoule taky není perpetuum mobile a přece se točí. A nenapájí ji ani ČEZ ani E.ON

   • Rebel napsal:

    Na simulaci jsem použil COMSOL Multiphysics a to potom i v praxi. Problematika mag. pole v pohybu je velice složitá. Na YouTube jsou MG motory z 99,9proc. podvod a mnohdy za to, že vám pošlou papír o tom, že to je trik, si nechají zaplatit. Ten, který tomu nerozumí a nezná princip a problematiku, nikdy nerozezná podvod od skutečnosti.

  • Nikola napsal:

   Rebele
   jdeš špatnou cestou.
   Zjednoduš to.
   Zdar
   Nikola

 22. Jirka napsal:

  asi další bluff
  http://www.freelectricity.com/index.html

  neco jako perendev fake tunel uvidíme

  • Pochechtávač napsal:

   Je to blaf.
   Na tyhle nesmysly věří jen tupí naivkové a vždy to bývá na jedné kupě:
   perpetuum mobile, UFO, esoterika, věštění z karet a podobné blbosti.

   • Rebel napsal:

    Kdyby byli všichni skeptici jako je Pochechtávač, dodnes bychom na sebe jen povykovali a v jedné ruce drželi pazourek, ve druhé klacek, chodili bosí a měli holý (chlupatý) z…k, přežívali v jeskyních a žvýkali syrové maso. Inteligentní člověk dokáže rozeznat manipulaci s vědomím jiných. Těm, kteří podlehli důmyslným vymýváním mozků zkorumpovaných vědců a vlád, nemá smysl odporovat. Těm už není pomoci a nedokáží rozeznat pravdu od lží.

    • Pochechtávač napsal:

     Rebel:
     Ahele, ty seš asi nějakej pseudoosvícenec, esoterik, rádobyšaman či podobnej blázen, že?
     Pravdu od lži nedokážeš poznat ty sám, když zbaštíš i s navijákem nějaký magnetický motor, co údajně běží bez přivedení energie!

     A ten odkaz na Johnson blabla – to si ušetři, každý trochu znalý technik pozná, že ty dva agregáty spojený řemenem jsou malůvka pro smích slepicím.
     Nebo chceš zvednout proti mému tvrzení soldní oponenturu a dokázat, že takový výtvor v praxi funguje?
     Postav ho a pokud z toho poleze na výstupu jen o jeden watt větší výkon než bude na vstupu, zaplatím ti milion korun českých…!

     :O)))

     • EL PUDr napsal:

      Kdo říkal, že to nemá přívod energie. Ve vesmíru je obrovské množství energie. Např. energie vakua. Jen se musíme naučit jak ji získat. Až porozumíme kvantové fyzice pak už to bude brnkačka. To, že nerozumíme jak něco funguje, ještě nemusí znamenat, že to neexistuje.

    • daniel napsal:

     rebel, on nie je skeptik. on to je uplne normalny blbecek!!! co placa pate cez devate. zakon zachovania energie.sak ani netusi o com to je. citam cele vlakno a nestacim vychadzat z uzasu…
     takeho idiota ako je pochechtavac som uz dlho nevidel…

     • Pochechtávač napsal:

      Daniel, ty jsi opravdu naivní děcko.
      Neznalost základní fyziky, zato hltání blábolů, fake a hoaxů, co?

      :O)))

 23. Rebel napsal:

  Něco pro nevěřící a pro ty, kteří se chtějí trochu vzdělávat a experimentovat.
  http://www.rexresearch.com/johnson/1johnson.htm

 24. Hofmann napsal:

  Tady skutečně jedinej „pochechtávač“ má mozek v pořádku, ostatní zřejmě nemaj co na práci a blouzněj

 25. The Dynamo napsal:

  Pochechtávač čo keby si račej odložil fyzikálne poučky , a začal normálne uvažovať ?
  po 1) – Energia pomocou Magnetov naj (Neodym) sa dá vyrobiť ale treba len počiatočnú energiu pre začiatok kolobehu magnetov , magnety zoradené sa točia ale nevyvinú takú točivosť ako na videách ide o malé otáčky pri ktorých max rozsvieti malé diódy , aj pri skúšaní silnejších magnetov sa to moc nezmenilo bola tam zmena ale malá .
  2) ked sme pripojili 12v zdroj ku zariadeniu s týmito magnetmi(samozrejme + cievka ) je proces rýchlejší a aj akože vyrobená energia je väčšia ako dodáva zdroj 1-10 videí to ukazuje aj na YouTube .
  3)Prestať čítať pič…. a začať sa zaujímať a skúšať pri týchto zariadeniach som nič nepočítal iba skúšal s čím pracujem opravujem len elektromotory , transformátory a drobné spotrebiče a o magnetoch som sa dozvedel cez internet a o uložení do správneho točivého momentu pomocou programu ANSYS 10 alebo novšie verzie dá sa v tom navrhnúť takmer všetko pracuje na báze starých ale aj nových zákonov tak Vám prajem pekný deň a úspechy v živote !

  • Pochechtávač napsal:

   Hele, ty „The Dynamo“, buď od tý dobroty a nelži.
   Tahle věta je blábol:
   „… ked sme pripojili 12v zdroj ku zariadeniu s týmito magnetmi(samozrejme + cievka ) je proces rýchlejší a aj akože vyrobená energia je väčšia ako dodáva zdroj …“
   Nelze vyrobit zařízení, kde bude na výstupu větší nenergie než na vstupu. Perpetuum mobile prostě neexsituje.
   Jestli chceš to tvoje povídání obhajovat, hezky si to nachystej a já se přijdu podívat.
   Pokud bude pravda, co povídáš, takové zaříezní od tebe koupím a celkem zaplatím dost na to, aby sis postavil deset stejných.

 26. magmus napsal:

  myslím že tohle vám všem pomůže, jinak pro paka kteří tady píšou že to nejde, tak jde, není to dokonalé ale přečtěte si sami že už byly dávno vyrobené funkční motory které jely i dlouhobobě… http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=35758

  • Pochechtávač napsal:

   magmus:
   Ty jsi vypatlaná hlavička, že ano?
   Ta studie Ondřeje Aubrechta ve svém závěru potvrzje, že žádné magnetické perpetuum mobile nefunguje.

   :O)))

 27. Nikola napsal:

  Pochechtávači,
  perpetuum mobile nefunguje, o tom jsi nás už přesvědčil, ale jestli sis ještě nevšiml my se zde nebavíme o uzavřeném ale otevřeném systému, tak už toho prosímtě nech a začni uvažovat.
  Takoví jako Ty, budou mezi prvními, kteří budou tvrdit, že to věděli, že to musí fungovat až se to prokáže.
  Měj se fajn,
  Nikola

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Perpetuum mobile nefunguje, to je jisté.
   Nevím, proč meleš o tom, že mám uvažovat – termíny otevřený a uzavřený nic nemění na tom, že přivedená energie a energie na výstupu je vždy v souladu s přírodními zákony a tepelné ztráty nějakou frází nesmažeš.

   Nejspíš jsi nějaký poblázněný esoterik!

   :O)))

 28. Nikola napsal:

  Pochechtávač:
  Už zase perpetuum?
  Tak dobrá ještě jednou. V uzavřeném systému, což je v podstatě to Tvoje oblíbené perpetuum je prokázané, že nemůžeme uvažovat s COP > 1, tím bych diskuzi na toto téma ukončil, jelikož se strašně nerad opakuji.
  Možná bys udělal líp, kdyby sis namísto osobního napadání všech, kteří nesdílejí Tvůj a jedině Tvůj neotřesitelný a správný pohled na věc, zopakoval alespoň to málo co tě ve škole naučili.
  Potom tady nebudu muset ztrácet čas nad tím vysvětlovat Einsteinovi rozdíl mezi oběma systémy ale budiž.
  Motorem všech alternativ tzv. čisté energie je bezpochyby slunce.(vodní elektrárny, větrné elektrárny, fotovoltaika, sluneční kolektory atp.) Souhlasíš?
  To je právě ten princip otevřeného systému do kterého nějaká energie vstupuje a my jsme schopni tuto energii nějakým způsobem využít.
  Tady už nás tolik netrápí různé ztráty jak uvádíš a přes to jsme schopni pracovat s COP > 5
  viz moderní tepelná čerpadla.
  Budeme li tedy uvažovat dál a podíváme li se trochu do moderní kvantové mechaniky, zjistíme, že všechno je v pohybu a prostor je doslova napěchován energií.
  Nejde tedy o nic jiného než tuto energii nějakým efektivním způsobem využít.
  Nezapomeň, že ještě docela nedávno byla země placatá a zhruba před 100 lety bylo vědecky dokázáno že žádný přístroj těžší vzduchu nemůže být schopný letu. :-)
  Někde tady jsou kořeny mé skepse vůči tzv. oficiální vědě, ale to je téma na jinou diskuzi.
  Měj se hezky
  Nikola

  • Pochechtávač napsal:

   Meleš nesmysly.
   1.
   Země nikdy placatá nebyla, typický esoterický blábol.

   2.
   „…bylo vědecky dokázáno že žádný přístroj těžší vzduchu nemůže být schopný letu…
   Ne, skutečně nebylo.

   3.
   Kvantovou mechaniku si raději moc neber do pusy, když se nevyznáš ani v jednodušších věcech, viz výše.

   4.
   Solární panel i vodní elektrárna má opět účinnost nižší, než 100%.
   Jestli někdo něco pojmenuje „zelená“, „čistá“ nebo „špinavá“ – to nejhraje žádnou roli.
   Z energie Slunce zde máme i dřevo a uhlí.

   5.
   Jakékoli zařízení nemůže mít účinnost nad 100%.
   Pokud chceš oponovat, dolož to nějakým reálným přístroje a měřením na něm.

   6.
   Tepelné čerpadlo je pouze soustava výměníků s účinností do 100%.

   Tohle jsou holá fakta, bez pověr a lží.
   Nebo chceš tvrdit, že domácí kotel na pevná paliva má účinnost třeba 400%, protože si dřevo nanosíš zadarmo z lesa?

 29. Nikola napsal:

  Pochechtávač :
  1.
  A tak mohlo začít vítězné tažení hlouposti

  Arno Schmidt ve své knize Kosmas oder Vom Berge des Nordens (1955) píše: „Každý, kdo se například zabýval jen antickou geografií, mohl by psát tlusté knihy o tom, jak ohromující byla omezenost těch mnichů, kteří dopustili, že se ztratily téměř všechny staré zeměpisné vědomosti zásluhou jejich křesťansko-topografického blouznění.“ V knize Oswalda Dreyer-Eimbcke Die Entdeckung der Erde (1988) se lze dočíst: „Vlivem křesťanství se ocitají znalosti o kulatém tvaru Země na jeden a půl tisíce let v zapomnění. Dokud se na Zemi pohlíželo jako na desku, bylo každé oponující učení kacířstvím.“
  2.

 30. Nikola napsal:

  2.
  Montgolfiéry i charliéry se po celé 19. století vznášely v atmosféře země. Některé lety byly vykonány na vzdálenosti delší než 500 km.
  Mnozí lidé, a patřili mezi ně i renomovaní vzdělanci, měli za to, že problém létání je tímto způsobem vyřešen. Stačí prý připevnit plachty, vesla a kormidla a může se cestovat podle libovůle. Tato, z našeho dnešního hlediska, velmi naivní představa měla tuhý kořínek a i u nás ji ještě koncem 19. století prosazovali uznávaní intelektuálové jako jedině správnou.
  3.
  Kvantová mechanika je část kvantové fyziky, která se zabývá mechanickým pohybem částic v mikrosvětě pod vlivem působících sil. Na rozdíl od klasické Newtonovy mechaniky bere v úvahu vlnový a pravděpodobnostní charakter pohybu částic. Proto její rovnice a zákony vypadají úplně jinak než zákony klasické fyziky. Přesto by ale měla existovat mezi klasickou fyzikou a kvantovou fyzikou souvislost. A ta skutečně existuje. Budeme-li přecházet od částic k makroskopickým tělesům, budou se vlnové délky de Broglieových vln a Planckova konstanta h jevit nekonečně malé a zákony kvantové fyziky by měly přecházet v zákony klasické mechaniky. Tak tomu skutečně je a tento přechod se nazývá princip korespondence.

  Uvažujme volnou částici, která se bude pohybovat podél osy x podle Newtonova zákona setrvačnosti rovnoměrným přímočarým pohybem. Podle de Broglieovy hypotézy lze na tuto částice pohlížet jako na nekonečnou rovinnou vlnu. Částici nyní uzavřeme mezi dvěma rovnoběžnými, nekonečně vysokými stěnami kolmými k ose x a vzdálenými o délku L, od nichž se může částice pružně odrážet. Říkáme, že částice se nachází uvnitř nekonečně hluboké potenciálové jámy a její pohyb je vázán na úsečku.

  Stěny musí být „nekonečně vysoké“, jinak by se částice „protunelovala“ ven – nastal by tunelový jev.

  Z hlediska klasické fyziky může mít taková částice libovolnou rychlost a energii. Při pružných odrazech se její energie nebude měnit a částice se bude pohybovat rychlostí o téže velikosti střídavě oběma směry. „Pravděpodobnost výskytu“ této klasické částice bude stejná ve všech bodech úsečky.

  Jinými slovy: z hlediska klasické fyziky neexistují na uvažované úsečce žádné privilegované body, v nichž by se měla částice vyskytovat častěji (resp. méně častěji) než v ostatních bodech.

  Situace je analogická vzniku vlny na napnuté struně u kytary. Struna přitom ale nemůže kmitat jakkoliv, ale jen tak, aby se po celé délce struny rozložil celočíselný počet půlvln; v místech upevnění struny jsou přitom uzly vzniklého stojatého vlnění.

  Analogicky se bude chovat elektron jakožto objekt mikrosvěta. Elektron vázaný na úsečku se bude nacházet jen v určitých stavech charakterizovaných celými čísly n. V každém takovém stavu bude mít určitou energii a jeho pohyb bude popsán vlnovou funkcí s příslušným rozložením pravděpodobnosti výskytu podél úsečky.

  Vlnové chování částice, která se pohybuje v určité omezené oblasti prostoru, vede tedy ke kvantování energie. Částice se může nacházet pouze na určitých energetických hladinách určených kvantovým číslem n. V základním stavu pro je energie částice, jejíž pohyb je vázán na úsečku délky L, rovna . S rostoucím n se pak energetické hladiny od sebe vzdalují. Vyšší stavy než základní stav se nazývají vzbuzené stavy (excitované stavy).

  Na rozdíl od pohybu klasického tělesa (kulička, pingpongový míček, …) budou na úsečce místa, kde bude výskyt částice nejpravděpodobnější, kde se bude těleso „zdržovat nejvíce“. Tato místa odpovídají polohám kmiten chvějící se struny. Naproti tomu v místech, která odpovídají uzlům, bude pravděpodobnost výskytu částice nulová. Je ale zbytečné, chtít si zde představit, „jak to částice dělá“.

  Částice mikrosvěta může ztrácet nebo získávat energii pouze tak, že přejde skokem z jednoho kvantového stavu do druhého. Při přechodu z vyššího stavu do nižšího se energii vyzáří (např. v podobě fotonu), při opačném přechodu částice energii pohltí. Energie se může předávat i jiným způsobem než zářením – např. srážkou částic, ale vždy pouze v kvantech odpovídajících rozdílu energetických hladin.

  4.
  5.
  6.
  Bla, bla, bla,
  už potřetí píšu, že nechci řešit přístroje s účinností nad 100%, ale je to marný, je to marný, je to marný.
  Měj se,
  Nikola

  • Pochechtávač napsal:

   2.
   Opět blábol – on někdo popíral ptáky?
   Nebo ti jsou sn asami o sobě lehčí vzduchu?
   Kecáš blbosti, nikdo z vědců je nepopíral.

   3.
   Nemel o kvantový mechanice, když nerozumíš ani pojmu „energetická účinnost“.
   Nepochopils, že neexistuje zařízení, kde je výkon na výstupu vyšší než na vstupu.

   • Nikola napsal:

    Nikdy jsem zde ani nikde jinde netvrdil, že existuje v uzavřeném systému zařízení s účinností větší než 100%.
    Zákony termodynamiky jsem ovládal v době, kdy jsi pravděpodobně ještě nebyl ani na světě a uznávám je.
    To Ty jsi nepochopil co se Ti tady snažím celou dobu marně vysvětlit tj. že může existovat zařízení, ( převodník ) byť třeba s účinností 30%, které bude z vnějšího otevřeného systému převádět energii na pro nás použitelnou.
    Jako příklad jsem uváděl t. čerpadlo, vstup = dejme tomu 1kW, zisk na výstupu 5kW, čili COP5. Nic víc nic míň.
    Mimochodem tepelné čerpadlo není v žádném případě pouze soustava výměníků, jak píšeš.
    Měj se,
    Nikola

    • Pochechtávač napsal:

     Zařízení s účinností nad 100% neexistuje.

     Seš nejspíš ještě pubert, takže se netroštuj.

     Tepelné čerpadlo má účinnost nižší, než 100%.
     Na vstupu je energie pro pohon zařízení + odebíraná energie z vnějšího prostředí.
     Na výstupu je tepelná energie . Koeficient účinnosti je nižší než „1″.
     Jde o soustavu výměníků, podobně jako u chladničky.
     Samnozřejmě, že jsou použita čerpadla a kompresory v různém počtu, záleží na velikosti soustavy.

     • Nikola napsal:

      Jedna věc je jasná, volná energie existuje, to nepopřeš a ve využití této energie je lidstvo teprve na začátku.
      Měj se,
      Nikola

     • Pochechtávač napsal:

      Píšeš tohle:
      „volná energie je všechno kolem nás, na tomto principu, fungujeme všichni. Všechno je v pohybu, to nepopřeš“

      Ano, hlavně platí zákon zachování energie, to nepopřeš.

      Nebo snad chceš obhajovat, že nějaký magnetický motor existuje a funguje a podobné nesmysly?

    • Pochechtávač napsal:

     Píšeš tohle:
     „..volná energie existuje, to nepopřeš a ve využití této energie je lidstvo teprve na začátku…“

     Co je dle tebe ta „volná energie“?
     A na jakém začátku, resp. co je nějakým prvním pokusem?

     • Nikola napsal:

      volná energie je všechno kolem nás, na tomto principu, fungujeme všichni. Všechno je v pohybu, to nepopřeš

     • Nikola napsal:

      Píšeš tohle:
      Ano, hlavně platí zákon zachování energie, to nepopřeš.
      No výborně, ještě chvíli a odpovíš si sám.
      Kde se vzala ta energie?
      Energie prostě existuje, to je přírodní zákon do toho my ve svém omezeném 3D pohledu nevidíme.
      Magnetické a induktivní motory fungují, jsou základem dnešní „technicky rozvinuté společnosti“, která už trvá víc než sto let!
      Dnešní „rozvinutá civilizace“ nemá ani na to, aby byla schopna napodobit, natož pak reprodukovat egyptské pyramidy a vysvětlení oficiální vědy, že byly stavěny pomocí ramp, je urážkou každého stavebního technika současnosti, navíc prý to byly hrobky. – no klasická oficiální věda

 31. Ľudo napsal:

  Tak mi pochechtávač vysvetli prečo sa volne na e-shopoch predávajú zariadenia na princípe 12V t.z. „generátory“ ktoré vyprodukujú 50-220V je jednoduchšie zariadenia kombinovať a skúšať mám malí solárny panel ktorý funguje aj počas zamračenia vyrobí od 13-18V a poháňa toto zariadenia ktoré výraba 40-50 záleží ako svieti slno mám tam usmerňovač , kondenzátor a fičím načo budem hriebsť v zákonoch ked si to môžem kúpiť a toto sú fakta ktoré fungujú príklad máš malí motorček pripoj baterku 1,5/1,2 príklad 1,5 motor bol pripojený jeden s druhým prvý šiel na 1,5 a druhý vyrobil 1,6 až 1,7 kým baterka nezoslabla toto je ale slabý rozdiel takže ten vyvodzujem.

  Kúpil som si dynamo na bicykel upravil som ho tak aby mi pasovalo na kruh z neod. magnetmi chvíľku trvalo kým som prišiel na to prečo sa magnety nechceli točiť ako bez záťaže použil som silnejšie a výsledok bol lepší čiže odpoveď 6V mám zadara ak si kutil a nie len sediaci IT za Pc tak si to vyrobíš doma primitívny zdroj energie akurát problém je tam že magnety sa točili len 17,2 hodiny v kuse takže musím nakúpiť silnejšie magnety aby šli fut prajem pekný deň

  • Pochechtávač napsal:

   Ľudo:

   1.
   Volt = jednotka napětí, asi nemáš jasno v pojmech.

   2.
   Aha, tak tobě se jan tak samo točí kolečko díky tomu, že je osazeno magnety? A vydrželo běžet 17,2 hodiny?
   Jednoduše lžeš, takové kolečko ti na magnety nepoběží.
   Ale pokud bys chtěl dokazovat, že máš pravdu – pak klidně, a pokud to bude pravda, koupím ten stroj od tebe třeba za sto tisíc Kč….

   • petík napsal:

    Důležité je, zda se kolečko dokázalo znovu roztočit i po 17.2 hodinách. Protože pokud ne, tak to znamená, že vnitřní energie magnetu se vyčerpala a stačila na rotaci jen na dobu 17.2hodin. Pokud se dá i potom roztočit, ale už nevydží tak dlouho, tak jde opět o ten samý případ.

    Pokud stačilo kolečko vyrobit více energie (kWh převedené na Kč), než jsou výrobní náklady zařízení (včetně práce), tak by se to mohlo vyplatit dělat (a nebylo by to ani perpetum mobile).

    Dokonce by se mohlo vyplatit takové zařízení vyrábět a prodávat „věřícím“ a zbohatnout na tom. Jen nevím, jak obejít zákonnou záruku 2 roky.

    Ľudo: 6V zadarmo – na to stačí nabít kondenzátor. Jde o to, zda lze tento zdroj zatížit nějakým odběrem – tj. žárovkou, motorkem …
    Převod napětí je běžně řešitelný problém, ale vždy jde o součin napětí * proud = výkon, který s tímto převodem klesá (část energie se transformuje na teplo). Tj. mám 12V / 1A a udělám z toho třeba 240V 0.045A a mohu jásat, že mám 90% účinnost a musím doufat, že si nezničím spotřebiče, které dostanou pulsní signál místo krásné sinusovky.

    Volná energie: ano existuje. Máme třeba gravitační pole Slunce a protože se bod na povrchu Země pohybuje v tomto poli a jednou je blíže a jednou dále, tak by se dala tato energie těžit. Když to ale propočítáte, tak půjde o naprosto minimální síly, se kterými se nedá nic udělat.

    Máme magnetické pole Země. Můžeme vycházet z toho, že magnetické póly se pohybují (pomalu, ale pohybují) a proto magnetické pole Země není stacionární. Když se ale podíváme (viz střelka kompasu), o jaké síly se jedná, tak jsou velmi malé, pohyb pólů je také velmi pomalý.

    Zajímavým zdrojem je elektromagnetické záření (elektromagnetický smog). Např. na frekvenci 50Hz se ve vzduchu nachází značné množství energie. Pokud se bude těžit anténou, tak samozřejmě nepůjde o perpetum mobile, protože tato energie je jen přenesena z rozvodů silové elektřiny. Energie z elektromagnetického smogu by měla být dostatečná na napájení napájení velmi úsporných zařízení. Pozor na těžbu tohoto smogu v přímé blízkosti těchto zdrojů – dochází u nich k větším ztrátám a po objevení Vám mohou vystavit fakturu. Slyšel jsem o případu, kdy si kutil vytápěl skleník v blízkosti vysílače na dlouhých vlnách – zhoršoval ale příjem a měřením na něj přišli a přiměli jej k odstranění zařízení.

    Může samozřejmě existovat další – nepoznaná forma energie. K té se asi nedostaneme jednoduchým teoretickým výpočtem ale spíše bude objevena pozorováním přírodních jevů. Těch forem může být i více. A proto: Klidně to všichni zkoušejte, ale pozor na nákup „zaručeného“ zdroje – pravděpodobně vám nevyrobí dost energie, aby se zaplatilo.

    Radek: Co je síla magnetu? Někdo působil na magnet magnetickým polem a ten magnet si tuto energii načerpal. Je to jako Síla stlačené pružiny – někdo ji natáhnul a pružina může působit silou, dokud nevydá energii do ní vloženou.

  • martin napsal:

   Dobrý den Luďo, prosím , napište mi na danielma@seznam.cz Díky moc

 32. Radek napsal:

  Když tu o magnetech každej tolik ví, tak mi teda řekněte CO to je síla magnetu a ODKUD ji bere?? Jak to tak tady čtu tak se ani nedivím, že je lidstvo tam kde je..Jen pár lidí se otevře novým myšlenkám a nehodí je do koše, aniž by se nad nimi byť na okamžik pozastavili a zamysleli se nad tím.. Jinak jak už tady někdo uváděl, tak je velký rozdíl mezi Uzavřeným a Otevřeným systémem..a výraz Perpetuum Mobile je definováno pouze (POUZE!) v uzavřených systémech..
  PS: Myslete si o mě co chcete, urážejte mě jak chcete, je mi to jedno…ale tohle je budoucnost lidstva, tohle je green energy!!

  • Pochechtávač napsal:

   No výborně, pubertální inetligentní vynálezče!
   Tak už ses všiml, že existuje magnetismus!
   Nu jen studuj dál a možná i budeš k něčemu užitečný.

   Výraz „perpetuum mobile“ značí teoretický stroj, kde výkon je vyšší než příkon.
   Žádný termin o uzavřenosti či otevřenosti s tím nemá co dělat – jsou jen vstupy a výstupy.

   A co je síla magnetu? Polarizace částic materiálu – nic víc.
   Pokud si to nedovedeš přestavit, z hlediska přenosu energie je to jako vyrobená pružina.

   Budoucnost lidstva a green energy – copak, ty seš nějakej poblázněnej esoterik?

   • Nikola napsal:

    Termín uzavřený a otevřený systém je naprosto zásadní ty trubko, tady je jasně vidět, kde máš strop
    čau,
    Nikola

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola:
     A opět jen blábol – zkus ty termíny nějak vymezit.

     • UDA napsal:

      Nikola se snaží o to, aby jsi akceptoval myšlenku (třeba tepelného čerpadla), že dodáš do systému 1kW a zařízení které ji spotřebuje je schopno převést (v případě TČ, tepelnou energii) o výkonu 4kW z místa A do místa B.

 33. Radek napsal:

  A zná tady někdo Maxwellovy původní rovnice??

 34. Pochechtávač napsal:

  Nikola:
  Píšeš tohle:
  „No výborně, ještě chvíli a odpovíš si sám.
  Kde se vzala ta energie?
  Energie prostě existuje, to je přírodní zákon do toho my ve svém omezeném 3D pohledu nevidíme.
  Magnetické a induktivní motory fungují, jsou základem dnešní „technicky rozvinuté společnosti“, která už trvá víc než sto let!
  Dnešní „rozvinutá civilizace“ nemá ani na to, aby byla schopna napodobit, natož pak reprodukovat egyptské pyramidy a vysvětlení oficiální vědy, že byly stavěny pomocí ramp, je urážkou každého stavebního technika současnosti, navíc prý to byly hrobky. – no klasická oficiální věda“.

  Co to meleš? KDE funguje nějakej magnetickej motor?

  • Nikola napsal:

   Všude, každej elektromotor

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Elektromotor má přívod energie.

    Tyhle nesmysly ovšem nikoliv!

    • Nikola napsal:

     Jasně elektromotor je uzavřené zařízení, které nemůže mít účinnost větší než 100%. No a co jako, pokud budu mít neomezený přísun energie pro tento motor (převodník), tak bych byl blbej abych ho nevyužil, nebo chceš snad říct, že volná energie neexistuje? Dokážeš si vůbec představit na jakém principu to všechno funguje? Asi ne v tom Tě svazuje Tvoje omezenost, hlavně nezapomeň napsat, že perpetuum mobile nefunguje,
     zdarec,
     Nikola

 35. Radek napsal:

  Pochechtávač: Ty jsi mi nějaký chytrý..Divím se že už nevyučuješ přírodní vědy někde na katedře..:D Za prvé: jedinej kdo tu pořád mele o perpetum mobile jseš ty! A za druhé, nemusím být esoterik abych zastával Zelenou energii – to je i blbej větrník s dynamem, to ti připadá ezoterický?? :D mám z tebe dost…no jo, jsou i tací, kteří odsuzují všechno co nechápu nebo co jejich mozek nedokáže pobrat..;) Z toho si nic nedělej takových je hodně ;) a pubertální jsi nejspíš ty, když tu píšeš takový sra*ky !

  • Pochechtávač napsal:

   Radek:
   Pubert seš ty, když nechápeš ani základy fyziky!
   Bez přivedení energie se ti žádný motor jen na magnety točit nebude.

   • Radek napsal:

    chápu základy fyziky a tohle jsem nikdy neřekl…to je jasný jak facka, to chápe i malé dítě…jen záleží jaký druh energie na ně přivedeš…magnety nemají nekonečné množství energie..jednou se ta energie vyčerpá, ale je jí hodně, takže magnetickej motor není žádný perpetum mobile, jen využívá energii která je do něj přivedena skrze magnety..je to tak těžký, nebo tu budeš pořád psát, o tom, že perpetuum mobile neexistuje a blablabla a k tomu tady každýho urážet a hrát si na kinga??

    • Pochechtávač napsal:

     Radek:
     citace:
     „..magnety nemají nekonečné množství energie..jednou se ta energie vyčerpá, ale je jí hodně, takže magnetickej motor není žádný perpetum mobile, jen využívá energii která je do něj přivedena skrze magnety..“

     Tys opravdu nepochopil základy fyziky.
     Magnet byl vyroben a v procesu byla vložena energie do polarizace jeho částic.
     Takto vloženou energií do jeho výroby ovšem nelze nic dále pohánět, protože se ta energie nijak neuvolňuje.

     • Radek napsal:

      Neuvolňuje?? a proč se tedy magnety přitahují a odpuzují?? to není projev (uvolňování) energie?? :D :D

    • Nikola napsal:

     Ahoj Radku,
     nenech se rozhodit, pochechtávač je dement, kterej bude do nekonečna opakovat svoji pravdu, protože sám od sebe nikdy nic nevymyslel a nikdy ani nic nevymyslí, nemá tvůrčího ducha a bude neustále opakovat dokola to co ho naučili na základce, tak má prostě smůlu. Nikdy nepřekročí svůj stín.
     My co víme, že je potřeba pořád něco vymejšlet a něco zdokonalovat, jsme na tom mnohem líp.
     Měj se fajn,
     Nikola

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Meleš kraviny a používáš termíny, jejichž význam neznáš.
      O fyzice víš prdlajs a jen žvaníš esoterické bludy!

      :O))

     • Tommy napsal:

      pro pripad ze by ses sem jeste nekdy vratil … proc toho nad tebou podporujes v tom ze magnet projevuje nebo vydava svou energii tim ze se pritahuje nebo odpuzuje s jinym objektem !!!!???? to je to same jak kdyby jste tu mleli ze stul donekonecna brani vasi ruce projit zkrz a vydava svou energii nebo ze pruzina v aute jednou ztrati energii jak porad vydava energii na to aby se vase zadky mely dobre :-D

 36. Pochechtávač napsal:

  Radek:
  Ne, neuvolňuje se.
  Pouze se při přitažení projeví vlastnost té vložené polarizace.
  Následně nutno vložit energii pro uvedení do původního stavu, tj. odtáhnout.
  Nejde o stav, kdy by se tedy z magnetu uvolňovala energie a šla někam převádět.

  Podobně jako pružina – lze ji stlačit, posléze takto akumulovanou energii uvolnit a pružina se vrátí do výchozího stavu. Má jen vlastnost -pružnost. A magnet má vlatnost -polarizaci jader.
  Nic víc, žádný stroj nelze pohánět magnetem tak, aby se trvale točil, jak si mylně myslí ti, co nepochopili zákon zachování energie.

 37. Nikola napsal:

  píšeš
  Nic víc, žádný stroj nelze pohánět magnetem tak, aby se trvale točil, jak si mylně myslí ti, co nepochopili zákon zachování energie.
  Už jseš s tím trapnej. Klidně tady budu pořád do kola psát, že volná energie existuje, protože platí zákon zachování energie. Jseš teprve na začátku

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Ano, samotnými magnety nelze nic pohánět, nejsou zdrojem energie.
   Pokud chceš oponovat, uveď příklad z praxe!

 38. Radek napsal:

  Nikola:
  Zdravím,
  už jsem si četl Tvoje příspěvky, a se všemi se ztotožňuji, bohužel jak říkáš, lidé jako pochechtávač, nikdy nepřekročí hranice svého stínu, nikdy se neposunou dál, nikdy nebudou otevření novým myšlenkám, protože stále dokola zatvrzele opakují tu svoji naučenou „pravdu“. Největší paradox je, že takoví neználci chodí na fóra, které jsou určené pro Volnou energii a neustále dokola kritizují a hledají další a další „důkazy“ proč to nemůže fungovat. Však je sem nikdo nezve :D

  Pochechtávač:
  Milý pochechtávači, zkus se někdy pozastavit, nad životem Nikoly Tesly, člověka který byl myšlenkami stovky let dopředu, a už před sto lety pro něho byl výraz volná energie naprosto normální. Vynalezl zařízení na přijímání této energie a pak její proměnu na použitelnou elektřinu. Vynalezl, postavil, a vyzkoušel – to nevyvrátíš! V jeho stopách pak šlo mnoho lidí a nezávislých badatelů, které toto téma fascinovalo a věnovali se mu. NIKDO ti neřekl, ať jdeš na tyto stránky a kritizuješ tady ty bezmozku! Vůbec ničemu nerozumíš! Myslíš si, že znáš všechno ale neznáš nic! Jedině tak perpetuum mobile a k tomu přirovnáváš všechno co se týká volné energie..
  PS: rád se pobavím, u tvého dalšího příspěvku :D

  • Pochechtávač napsal:

   Radek:
   A já myslel, že něco konkrétního napíšeš. Tak zase nic, jen esoterický blábol.

   Nebo mi předvedeš v praxi něco z těch fantazií?
   Nějak to nefunguje, že? není co ukazovat! Tak ti musí stačit jen blábolení a plky o tajemnu!

   Ukaž mi jediné zařízení, kd je na výstupu vyšší ennrgie než na vstupu a pak tě můžu brát vážně!

   :O)))

   • Nikola napsal:

    A Tvůj tatínek nebo strejda pracuje u E onu že jo

    • Pochechtávač napsal:

     Nevím, proč sem píšaš takové nesmysly o E-Onu?
     Ne, nikdo z mých příbuzných tam nepracuje.

     Ukaž mi jediné zařízení, kde něco trvale pohání jen magnet.
     Asi takové to autíčko pro děti, co jezdí po stole, když rukou pohybuješ magnetem, že?

    • Bob napsal:

     Pochechtávač je patrně šéfem ČEZ-u a musí hájit zájmy svojí šrajtofle. Jinak snad není možný, že existuje takový tupec, který zasahuje do problematiky, které nerozumí takovým hulvátským způsobem.
     Pochechtávači – nech lidi tvořit a táhni do pekel !!! Nechceš vypnout i slunce, gravitaci… de…. !!!
     PS: Druhým rokem mně funguje to, co prý nemůže, volnou energii člověk musí brát jako energii, za kterou nemusí platit (ani daně)

     • Nikola napsal:

      Nazdar Bobe,
      moc pěkně jsi to napsal a vítej,
      Nikola

     • Pochechtávač napsal:

      Bob:
      Co seš za magůrka? Taky nějakej prdlej esoterik?
      Když někde ukradnu sud nafty,tak je to volná energie, že?

     • Radek napsal:

      Bobe, líp jsi to napsat nemohl..Absolutně s tebou souhlasím..:D :D

     • Radek napsal:

      Pochechtávači, ty jsi fakt dement..jinak to říct nemůžu.. :D :D jsi k smíchu!! jak řekl Bob: táhni do pekel!!!

     • martin napsal:

      Bobe, prosím napište mina danielma@seznam.cz
      Díky

   • Nikola napsal:

    Vem si dvě koule plutonia, které budou mít celkovou hmotnost min. 3kg a pomaličku je k sobě přibližuj, budeš konat práci, která se rovná 2×1.5 kg po nějaké minimální v podstatě zanedbatelné trajektorii.
    V určitý moment budeš mít do konce života tolik energie, že Ti to konečně dojde. A vo tom to je.
    My co nejsme takto radikální, hledáme i jiné způsoby využití všudypřítomné energie a jestli s námi chceš diskutovat, měl by sis zopakovat alespoň elementární zásady, jako např. jaký je rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem.
    Měj se,
    Nikola

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola:
     No ty seš opravdu velkej neználek.
     Tos chtěl jako ukázat, že na vstupu je jen nepatrná energie potřebná k přiblížení dvou kusů plutonia na kritickou vzdálenost a na výstupu je všechno, co následná jaderná reakce přinese?
     To plutonium je samozřejmě nějaký hovno či jinej odpad, že jeho energetický potenciál zanedbáš?
     Seš duševně zdravej, snažit se prezentovat takový nesmysl?

     A něčemu takovýmu asi vy, prdlí esoterici říkáte ůotevřený systém“, že?
     Takže ten váš „otevřený systém“ je cokoli, kde prostě nezapočtu veškerou energii na vstupu.

     Jsi primitiv!

     :O)))

     • Nikola napsal:

      Nevím proč se rozčiluješ, to byl jen příklad, že v každé hmotě je nějaký energetický potencionál, třeba i v tom hovně, jak píšeš a v momentě kdy se všechno rozpadne, nebo shoří, přechází dle zákona zachování energie do své elementární podoby tj. záření. každá hmota je ve svém důsledku jenom záření na různém energetickém stupni. Tato energie je vše prostupující nedílnou součástí všeho co obklopuje z našeho hlediska tzv. hmotný svět.
      Kde teda vzalo plutonium tu svoji energii ty chytrej?

  • Pochechtávač napsal:

   A k věci:
   To video v úvodu je nesmysl, podvrh.
   Ty mu však věříš, že ano?

 39. Pochechtávač napsal:

  Nikola:
  Kde vzalo plutonium energii?
  Z předchozí reakce.
  Má snad stejný energetický potenciál každý prvek?
  Nemá.
  Takže je něco jiného radioaktivní hmota a hmota, která se nerozpadá a energii ze sebe již neuvolňuje.
  Jenže tobě asi ještě nedošlo, že to hovno má energetickýpotenciál oproti plutoniu naprosto mizivý.

  • Nikola napsal:

   V každé hmotě je nějaká energie ať se rozpadá nebo nerozpadá.
   Jaké částice míru radioaktivního rozpadu ovlivňují je doposud tajemstvím, ale vědci už mají kandidáta, který by z části vysvětlil jejich chování. Jsou jím neutrina, extrémně lehké částice, které téměř nereagují s běžnou hmotou. Pravděpodobně vznikají v nitru hvězd, včetně našeho Slunce, a planetou Zemí projdou často bez sebemenšího zpomalení. Detekce neutrin je tedy velmi složitá a vědci nemají k dispozici dostatečná data, která by mohli analyzovat. Navíc doposud není ani jasné jak by mohla neutrina míru rozpadu ovlivňovat, o podobné možnosti totiž doposud nikdo ani netušil, samotná míra radioaktivního rozpadu se na školách ještě stále učí jako konstantní.

   Momentálně si s tím vědci marně lámou hlavu, protože o procesu, který by ovlivňoval míru radioaktivního rozpadu, zatím neví vůbec nic. „Hledáme vysvětlení jak něco, co s ničím nereaguje, může reagovat s něčím, co nelze měnit.“ dodává Jenkins. Pokud to nejsou neutrina, tak je to nějaká nová částice, což by samo o sobě bylo stejně velkým, ne-li ještě větším objevem.
   No vidíš to jsou aspoň starosti a Ty si tady lámeš hlavu s nějakým perpetuuem

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Jo, kopírovat umíš, to ti jde.

    Co je magnet a polarizace částic ale moc nechápeš, jinak bys tu nezkoušel vůbec obhajovat ten úvodní nesmysl.

   • Bob napsal:

    Zajímavé, stojí to za zkoumání. Prozatím využívám HHO s pár vychytávkama a laboruju s mag,motorem – zatím nic moc, mám však objednané silnější magnety (ještě předelat stator a rotor). Inspiroval mne japonec se skútrem – v malém to funguje, je to zatím mimo praktické využití. Jsem zvědavý na výsledek po předělávkách.
    Všem kromě zlodějě Pochechtávače přejí úspěch.
    Ahoj hoši.

 40. Pochechtávač napsal:

  K článku:
  Cituji autora:
  „Otázkou je, jaká síla brání tomu začít vyrábět tento technický zázrak sériově.“

  Jaká?
  Třeba ta, že taková zařízení jednoduše neexistují.

  Pokud chce někdo oponovat, nechť předloží důkaz – ne ovšem blábolistické video z youtube

 41. Pochechtávač napsal:

  Radek napsal:
  28.1.2013 v 15.49
  Pochechtávači, ty jsi fakt dement..jinak to říct nemůžu.. :D :D jsi k smíchu!! jak řekl Bob: táhni do pekel!!!
  ––––––

  Dolož existenci toho úvodního nemyslu, nebo nežvaň!

  :o )))

  • Radek napsal:

   Stejně by jsi to zase označil za podvod, takže to jaksi nemá smysl. :D Všechno čemu nerozumíš je pro tebe podvod :) nuže, co už s tebou…hleď si svého a neser se na stránky, kterým nerozumíš..:)

   • Pochechtávač napsal:

    Radek:
    Ne, ono to nemá smysl proto, že nic takového neexistuje a ty to nemáš jak doložit.

    Podvod je to, co je pro mně blamáž – a takovým bezesporu magnetické samotočítko je.

    Tobě doporučuju nesrat se do technických věcí, kterým nerozumíš a spíš se učit základy fyziky.

   • Pochechtávač napsal:

    Radek:
    A ještě něco.

    Když seš takovej hltač podobných kokotin, podívej sem:

    http://energieupramene.blogspot.cz/2013/01/projekt-gegene.html

    Tam je kráásný zařízení, stačí 1,5 kW a lezou z toho 4 kW.
    Takhle si může doma nasrat energie každej kolik chce, že jo. Když to nakaskáduješ, vytopíš celej barák z 1,5 kW příkonu.
    Tak co, jdeš do toho….?

    • Nikola napsal:

     Nazdar chlapi,
     pro ty, co to ještě nečetli

     Elektrostatický náboj Země

     Teslův zájem byl soustřeďovat energii mezi zemí a horní atmosférou a transformovat ji na elektrický proud. Líčil Slunce jako nesmírnou kouli elektřiny, kladně nabitou potenciálem zhruba 200 miliard voltů. Země, na druhé straně, je nabita zápornou elektřinou. Obrovská elektrická síla mezi těmito dvěma tělesy tvoří, alespoň částečně, to, co nazýváme kosmickou energií. Její velikost se mění v závislosti na denní době a ročním období, ale je vždy přítomna.

     Kladné částice jsou zastaveny ionosférou a mezi ní a negativními náboji země, v délce 60 mil, je obrovský rozdíl potenciálů – řádově 360.000 voltů. S plyny atmosféry, které fungují jako izolátor mezi těmito dvěma opačnými „skladišti“ elektrických nábojů, je oblast mezi zemí a okrajem vesmíru zásobárnou obrovského množství energie. Navzdory velkým rozměrům planety, chová se elektricky jako kondenzátor, který uchovává kladné a záporné náboje, přičemž vzduch používá jako izolátor.

     Země má náboj 96.000 coulombů. S potenciálem 360.000 voltů země tvoří kondenzátor o kapacitě 0,25 faradů (farady = coulomby/volty). Jestliže je vzorec pro výpočet energie uložené v kondenzátoru (E = 1/2CU^2) aplikován na zeměkouli, vyjde nám, že okolní médium obsahuje 1,6 x 1011 joulů nebo 4,5 megawatthodin elektrické energie. Abychom využili tuto vysokonapěťovou energii, musíme udělat dvě věci – vytvořit pokles energie a potom vymyslet způsob, jak nechat tento pokles energie oscilovat.

     „Energie nulového bodu?“

     Musíme vytvořit místo v nižším energetickém stavu než okolní médium a, aby energie do něho mohla neustále proudit, musí být energie z něho neustále odčerpávána. Kromě toho, toto místo s nižší energií musí být neustále udržováno na této nižší energetické hladině a zároveň splňovat energetické požadavky připojené zátěže. Elektrická energie, wattsekundy, je součin volty x ampéry x sekundy. Jelikož se perioda oscilací nemění, musí být buď volty, nebo ampéry proměnnné v této energetické rovnici systému. V systému se používají cívky s bifilárním vinutím, protože tyto cívky maximalizují rozdíl napětí mezi závity, zatímco proud je minimalizován.

     Cívka v našem systému bude potom uvedena do oscilací na její rezonanční frekvenci vnějším zdrojem energie. Během „nulového bodu“ cyklu se cívka bude jevit jako jedna deska kondenzátoru. Jak se napětí na cívce zvyšuje, množství náboje, které může čerpat, se zvětší. Energie, která je přivedena do cívky přes energetické okénko (nulový bod) se zdá být klíčem k úspěchu tohoto systému. Je to v tomto nulovém bodě, kde je energie rozložena na kladnou a zápornou složku proudu. Když energie uniká z tohoto poklesu magnetického pole, vytvoří se silné magnetické oscilace. Správně vyladěný systém může zachycovat a přeměňovat zářivou energii.

     Energie přímo z atomu

     Systém zářivé energie je samooscilující kapacitní systém. Jakmile je jednou uveden do oscilací, spotřebuje velmi málo energie na jejich udržování. Jelikož je to elektrostatický oscilační systém, pohybuje se v něm velmi malé množství náboje během cyklu, to znamená, množství coulombů za sekundu = ampér je malé.

     Teslův patent číslo 512.340, „Cívka pro elektromagnety“, je velmi zvláštní konstrukce cívky, protože, na rozdíl od obyčejné cívky navinuté např. na válec, tato používá dva dráty vedle sebe, ale konec jedné je připojen na začátek druhé. V tomto patentu Tesla vysvětluje, že dvojitá cívka uloží mnohonásobně více energie než konvenční cívka [1]. Měření dvou cívek stejné velikosti a se stejným počtem závitů, jedna jednoduchá, druhá s bifilárním vinutím, vykazují různá napětí. Tyto Teslovy bifilární cívky mohou být vysvětleny pouze na základě jejich elektrické aktivity. Bifilární cívka je schopna pojmout více náboje než cívka s jednoduchým vinutím. Když pracuje v rezonanci, distribuovaná kapacita bifilární cívky je schopna překonat elektromotorickou sílu cívky, induktivní reaktanci.

     Protože v bifilární cívce nepůsobí elektromotorická síla, bránící průtoku proudu, napětí na cívce rychle vzrůstá. Přitom je vykonávána pouze malá práce. Protože jsou jenom malé tepelné ztráty, oscilace jsou udržovány přebytkem náboje, generovaného katalytickými reakcemi atomů, a energie je čerpána z kinetických momentů těchto nábojů. Velmi nízké energetické ztráty umožňují dodávat energii do elektrické zátěže během dosti dlouhé doby bez vnějšího zdroje energie. Po počátečním přísunu energie z vnějšího zdroje bude elektrický generátor fungovat jako velmi efektivní zařízení.

     Pohledem do historie je pochopitelné, proč některé vynálezy nejsou komerčně využity. Je to ekonomika, nikoli věda, co je hlavním faktorem. Je známo, že v Teslově době byla proti střídavému proudu silná opozice ze strany mocných finančníků.

     Michael Pupin ve své autobiografii píše:

     „Kapitáni průmyslu se obávali, že by přišli o své investice do přístrojů na stejnosměrný proud a do továren na jejich výrobu, kdyby systém střídavého proudu získal podporu. Na začátku devadesátých let (19. století) u většiny Američanů převládly nevědomost a falešné představy, protože kapitáni elektrotechnického průmyslu věnovali malou pozornost vysoce kvalifikovaným vědcům.“

     Philadelphia Public Leader, 2. listopadu 1933: Tesla „spoutává kosmickou energii

     Vynálezce oznamuje objev náhrady paliva pro pohonné stroje. Říká, že hlavním zdrojem je Slunce. Princip, na jehož základě by energie pro poháněcí stroje mohla být získávána z kosmické energie, byl objeven Nikolou Teslou, proslulým fyzikem a vynálezcem vědeckých zařízení, jak dnes oznámil. Na základě tohoto principu je energie čerpána ze zdroje, který popsal jako „přítomný všude v neomezeném množství“, a který může být přenášen dráty nebo bezdrátově z centrálních zařízení do jakéhokoli místa na zeměkouli a bude to znamenat eliminování potřeby uhlí, ropy, plynu a každého jiného běžného paliva, řekl. Dr. Tesla v dnešním prohlášení ve svém hotelu naznačil, že není daleko doba, kdy tento princip bude připraven pro komerční využití. Na otázku, zda náhlé zavedení jeho principu převrátí současný ekonomický systém, Tesla odpověděl, „Již dnes je ošklivě převrácený.“ Dodal, že nyní jako nikdy předtím je čas zralý pro vývoj nových zdrojů. „Zatímco v dnešní době teorie volá po výrobě energie v centrálních zařízeních, které vyžadují obrovské stroje, já jsem schopen vypracovat plán pro její využití jednotlivci. Centrálním zdrojem kosmické energie pro Zemi je Slunce, řekl dr. Tesla, ale „noc nepřeruší proud nové energie.“

     Je jasné, že Tesla nemluvil o atomovém reaktoru. On přímo převáděl ionizované částice generované zářivou hmotou. to není jaderná energie, jak ji známe dnes. Zářivá energie je přímo převáděna na energii elektrickou! Tesla věřil, že Slunce generuje vysoce nabité částice a že zářivá hmota jen pouze zprostředkovává přenos energie; je to tento přenos energie, který může být použit pro praktické účely.

     Zdarec,
     Nikola

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Jo, a ještě se rovnou podepiš „Nikola Tesla“, ty praštěnej esoteriku!

      Umíš hezky kopírovat snůšky polopravd a blábolů.
      Vsadil bych se, žes tocelý ani nečetl, natož abys tomu vůbec věnoval pozornost natolik, že bys trochu počítal a provnal informace.

      4,5 MWh – máš vůbec ponětí, co to je za množství v reálu a dovedl bys to přirovnat k něčemu praktickému?

 42. Sakal napsal:

  Súhlasím s názorom, že človek nemá právo odsudzovať s dnešnými primitívnymi poznatkami (napr obmedzené zákony termodynamiky ) pokusy o posun vpred. Ináč by sme si dnes ešte posielali tieto správy holubami. Aj vesmír funguje a nikto nevie z čoho páni !

  • Nikola napsal:

   Pochechtávač
   No jo oproti Tobě je Tesla esoterik.
   Chceš snad říct, že Slunce neemituje žádné částice a že Země se nechová jako kondenzátor?

   • Nikola napsal:

    P.s.
    Tys to nečetl, ale mám takový pocit, že Tě toto téma nějakým způsobem irituje, proto ty osobní výpady, protože prostě nemůžeš připustit, že by se něco mohlo vymykat Tvému jednoznačnému, uzavřenému systému chápání reality.(možná Tě to dokonce děsí) Takových pseudo – vědců je odjakživa většina, výstup nemůže být větší, než vstup, perpetuum mobile neexistuje, Jseš esoterik., pořád dokola opakuješ tři věci, naučené pravdy, ale o tom tady nikdo nediskutuje. Ty máš totiž problém se zásadní věcí, Ty nevíš co to ta energie je, možná si myslíš, že jí něco, nebo někdo musí prvně vytvořit, ale ona už prostě existuje chápeš? Asi ne viď a nezapomeň napsat, že nechápu základy fyziky

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola:
     Ano, dalo se čekat, že nebudeš umět nějakým příkladem vyjádřit 4,5 MWh. Je to pro tebe jen suchý údaj, někde opsaný a ty nevíš, co si pod tím vůbec představit.

     Tohle téma je hlavně žvýkáno pavědci a esoteriky – samej blábol o Teslovi, plácání o energii, záření, o frekvencích, ale v reálu takoví lidé obvykle nemají ani základní představu, co to ta energie je a co může či nemůže v tom kterém množství provést.

     Hele, copak ti říká třeba E-Cat…?

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Slunce se chová jako hořící hvězda.
    Emituje světelné a tepelné záření.

    Jako el. kondenzátor se chová kdeco, třeba i kovovej plot.

  • Pochechtávač napsal:

   Sakal:
   Člověk hlavně má poznávat realitu kolem sebe a nikoliv si nechat cpát do hlavy bludy.

   • Radek napsal:

    Pochcechtávač:
    Záleží co jsou ty bludy…To je uplně to samý jako s tou placatou zemí…:P taky to tehdy byla jediná „pravda“ stokrát omýlaná dokola a naprosto nevyvratitelná…nemá cenu se tu s tebou o něčem bavit, takový pedanty jako ty nenávidím! Pak se nemáme divit že je lidstvo na pokraji globální katastrofy, když jsou na světě takoví …… (doplň si sám)

    • Pochechtávač napsal:

     Radek:
     Ne, žádná placatá země nebyla nikdy obhajována skutečnými vědci, leda tak pavědci.

     Ano, lidstvo je na pokraji katastrofy, hlavně díky naivkům a snadno manipulovatelným hlupákům.

     Já nejsem žádnej pedant, ale realista, který si ověřuje informace a porovnává sse skutečností.
     takže proto taky vím, že žádný magnetický motor, který je uvedemn tam nahoře, neexistuje v tém funkční podobě, která je tam prezentována.
     T y nejspíš nemáš technické znalosti,tak jsi asi takový blábol zhltnul.

 43. Ľudo napsal:

  Ako nechcem sa hádať s nikým ale keď sa snažím urobiť niečo podľa netu cc na 50% to nevíde netvrdím že perpetuum neexistuje ale je málo podkladov od ktorých sa odraziť neviem prečo veľké korporácie zabalili teslov majetok a v posledných rokoch jeho života sa naňho vy..ebali Tesla skúšal nejaké autá aj na batérie avšak boli slabé a snažil sa to vylepšiť lenže ako je možné že príchodom spaľovacieho motora sa na teslu zabudlo a on popritom mal všetko pripravené keby nevládlo svetu pár prijeba….ých jedincov ktorý žijú s platov obyčajných ľudí tak je realita iná tesla nám zariadil novú dobu ale čo bude teraz ked modernizácia ide dopredu ale vynálezy stoja vedci su v utajení a vyrábajú sa len zbrane na ľudí sa sere ide len o ropu nebyť ropnej revolúcie ten komu ide o životné prostredie tak je lepšie pretože by boli autá možno aj eko . Stopnem tieto keci a prajem Vám len skúšajte a tvorte serte na zákony neznamená že to povie jeden chytrák tak to bude platiť tých – rokov . A hodím tu jeden príklad čo bol nedávno mladý vedec vymyslel niečo ako filter na výfuk otázka je prečo bol transportovaný a nik nevie kde sa nachádza tieto veci sú hned mazané z netu takže je ťažké sa k ním dočítať opäť . Tak sa tu majte a prajem pekný deň .

  • Pochechtávač napsal:

   Ľudo:
   Perpetuum mobile opravdu neexistuje.

   O Teslovi melou esoterici a fanmtasmagorici blbosti. Žádné zázračné auto neměl.

   Vynálezy v utajení?
   Jaképak? Asi nějaké tajné, jistě se o tom bojíš hovořit, že ano?
   –-

   Filter na výfuk – jo, to je jednoduchý.
   Dej si tám kus handry, ty drbko!
   Existujou katalyzátory, využívající tepelnou energii samotného paliva k tomu, aby se snížily obsahy nežádnoucích sloučenin ve spalinách. Používají se masové již několik desítek let. Nejspíš ti něco uteklo.

 44. Radek napsal:

  mám tu video pro pochechtávače, aby mohl zase prohlásit že jde o fejk! :D :D no, nevím, tady se ti to nepodaří ;) https://www.youtube.com/watch?v=xoSIB7AqmHY

  • Pochechtávač napsal:

   Radek:
   To umí kdekdo.

   Hele:
   https://www.youtube.com/watch?v=skAePZGgpAA

   • Radek napsal:

    To jsi natočil ty že?? Fejk jako prase!!! :D (Měl bys zapracovat na výslovnosti) :D

    • Pochechtávač napsal:

     Radek:
     Hele, děláš ti tu legrácky a hraješ si na „volnoenergetika“, nebo těm pitomostem opravdu věříš?

     • Radek napsal:

      Tak tomu co tu ukazuješ nevěřím..to je blbost…že zapojíš prodlužku samu do sebe a bude ti vytvářet proud :D a ještě k tomu 220V…to je prostě kravina…ale věřím že se dá čerpat energie z vakua, a už zmiňovaný Nikola Tesla tuto energii čerpal (spíše než energie z vakua bych to označil jeho originálním pojmenováním Zářivá energie).

 45. Pochechtávač napsal:

  Radek:
  No, mě stačí tvůj poslední příspěvek a mám jasno. Variantu, že bys byl jen věci znalý legráckář zavrhuji. Takový by totiž nenapsal “ bude ti vytvářet proud :D a ještě k tomu 220V“. Ty totiž ani nevíš, co je to el. proud a co je el. napětí.
  Ale naopak bláboly – ty ti jdou, energie z vákua, nojo, ještě vytáhni studenou fúzi.

  Legrace je, že vy blábolistézásadně nic neověřujuete v praxi, jen přebíráte hoaxy a fake.

  Hele, copak bys řekl na takový jednoduchý stroj, stačí dvě péra. Natáhneš jedno a stroj bude konat práci, zároveň si ale natáhne to druhý péro a pak zase pojede z toho druhýho a bude natahovat to první.
  Co ty na to?

  • daniel napsal:

   ty si snad nedovrsil ani patnast rokov, ze?tie tvoje reakcie su ubohe a nikoho nezaujimaju..tahaj do prdele. .

   • Pochechtávač napsal:

    daniel:
    Žvaníš nesmysly ty primitive.
    V úvodu je przentováno klasicképerpetuum mobile, tedy něco, co nemůže fungovat.
    Jsi patrně primitivní pubertík, neznající základy fyziky.

 46. Milos Pobezal napsal:

  Pre The Dynamo:

  Pole nieje tok energie od niekiaľ niekam, ale iba sila a jej pôsobenie. Magnet nieje akumulátor plný energie. Sila koná prácu iba v prípade, keď sa mení v čase jej intenzita. -Sústava statických (nepremenných) magnetických polí sa dostane časom do stabilného stavu. Pre vychýlenie z tohoto stavu by bolo treba do systému vložiť ďalšiu prácu. Preto magnety bez vonkajšieho zdroja nemôžu svojim statickým poľom konať prácu.
  ….Ak by niekomu predsalen magnetický motor nebodaj fungoval, znamenalo by to prítomnosť neznámeho vonkajšieho zdroja energie, o ktorom sme doteraz nič nevedeli. (…ktorý by súvisel povedzme s energiou vákua vs. Casimirov efekt, alebo snáď s tmavou energiou poháňajúcou rozpínanie nášho Vesmíru…)

 47. Miloš Pobežal napsal:

  Citát:
  No a co pole permanentního magnetu? Tady je síly dost. Je pravděpodobné, že existuje konfigurace, která bude rotor permanentně odpuzovat a vychylovat z klidového stavu. Když dáte vhodné odstínění tam, kde je ho potřeba a otočíte magnety tak, jak je potřeba, musí to celé fungovat.

  Odpoveď:
  Nebude. -Odpudzujúcu silu magnetov môžeme prirovnať ku stlačeným strunám. Stlačená struna má v sebe uloženú energiu. Po uvoľnení túto energiu vydá, napr. tým, že uvedie do pohybu oceľovú guličku. Energia je teraz uložená v pohybe guličky. Ak gulička narazí na inú strunu, pritlačí ju. Gulička sa zastaví, a energia je opäť uložená v napruženej strune. (=potenciálnej energii) Pružná sila sa potom opäť premení na pohybovú energiu guličky (gulička sa odrazí), atď…. -Je jedno ako sú struny usporiadané, či do kruhu, či do elipsy, či do štvorca. Je jedno koľko ich je a aké sú rozdiely v ich sile. -Stále to bude len „hra“ medzi potenciálnou a pohybovou energiou, ktoré si budú navzájom energiu VYMIEŇAŤ!
  ….Trením guličky o vzduch a medziatomárnym trením v materiáli struny, sa však táto energia časom stratí. Premení sa na teplo. ….Bezstratový systém by síce pracoval donekonečna, avšak nebol by zas schopný trvalo dodávať energiu. Dodal by len to, čo je v ňom uložené. Dodal by len tú energiu, ktorá je v systéme naakumulovaná. -Magnetický motor preto nemôže bez vonkajšieho zdroja (známeho či neznámeho) nepretžito fungovť.

  • Nikola napsal:

   Souhlas,
   vnější zdroj energie, bifilární cívka, kondenzátor, dioda, setrvačník, neodym. magnet, řídící obvod, prostě všechny ty pěkné hračky, které už fungují a bádat a zkoušet a bádat a zkoušet a bádat, až to jednou vyjde.
   Jinak to nevidím.
   Mějte se,
   Nikola

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Tady je pěkně vidět, co seš za primitiva.
    Miloš Pobežal tu vysvětlí analogii magnetu a pružiny a ty odpovíš souhlas“.
    A následně tu vybleješ tomu odporující nesmysl.

    • Nikola napsal:

     Miloše si vůbec neber do huby, jseš diametrálné někde úplně jinde. Miloš tady jenom vysvětlil dětem jak to je s těma magnetama. Navíc má kultivovaný projev a nesnaží se někoho urážet jako Ty. magnet a pružina je jenom příklad, v žádném případě to není analogie a Ty jsi zakomplexovaný rádoby všeznalec, který všechno ví. Ty to určitě dopředu neposuneš a navíc nerozumíš psanému textu, jak jsi už několikrát prokázal. Úplně vidím, jak lidé kolem Tebe musí souhlasně kývat hlavami, že máš pravdu, prostě rozmazlený idiot a spratek, který nikdy nepřipustí diskuzi. Ps: myslím, že nemáš vůbec žádné elektrotechnické vzdělání a že tady ztrácím čas s nějakým puberťákem

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Ty seš patlálek!
      :O)))
      Ano, jde o analogii – magnet a pružina.
      Z hlediska přenosu energie se chovají stejně.

      Samozřejmě, že mám elektro vzdělání a celkem rozsáhlou praxi.
      Nevím, co meleš o kondenzátoru a cívce, o neodymu a diodě. Tyhle věci ti asi říkají dost málo , spíš o nich jen plácáš, ale nechápeš, co to vůbec je.

      Podobné blebtaly umím otestnout praktickým dotazem – většinou vyšumí a dokážou neznalost.
      Jsem ochoten zde ten příklad uvést, pokud se cítíš…

     • Nikola napsal:

      No a jsme u toho, zase jsi nepochopil text, jako obvykle.
      Miloš nepsal o Tvých oblíbených pružinách, ale o strunách, což je trošičku rozdíl ale to je jedno, když už jsme u té analogie magnetu a pružiny, tak ano a to pouze v jednom konkrétním případě, tj. axiálně aretované magnety, stejnými póly proti sobě, bez možnosti otočit se protipóly, pak se budou chovat jako pružina, tím ale veškerá analogie končí, toto jsou příklady snad ze základní školy, ale nezoufej jsi na dobré cestě, dokonce to vypadá, že už jsi pochopil pružinu. Chtěl bych vědět čeho se týká Tvá rozsáhlá elektrotechnická praxe, zřejmě pružin ve statoru motoru, že vždyť magnet nebo pružina to je vlastně jedno, to je v podstatě to samý.
      Já sice asi nemám tak rozsáhlou praxi jako Ty cca jenom 25 let jako technik a elektrikář s papírama, ale už vím co umí třeba takovej obyčejnej kondenzátor v kapse.
      Jestli se chceš na něco zeptat, nebo jak říkáš otestovat, tak sem s tím, zřejmě to bude něco o perpetuum mobile, nebo o pružině, tak to by neměl být problém.
      Nikola

 48. Pochechtávač napsal:

  Nikola:
  He, tebe si oklepnu, elektrikáři, al ejen pokud budeš souhlasit s testem, u kterýho tu musíme být oba dva a ty po zadání odpovíš.

  Jiank je tvůj příspěvek zas ejen blábol; struna nebo pružina, to je jedno, kulička jen předává prvotní impuls pomocí strun dál a díky ztrátám se zaství.
  Nesmysl zvaný „magnetický motor“ zafunguje stejně – rukou mu dáš impuls a a on se po chvli zastaví, ať už má magnetů kolik chce.

  A nanalogie pružiny a magnetu je jasná – jen lze akumulovat omezenou nenrgii při stlačení pružiny, stejně tak stlačit k sobě dva magnety stejnými póly či naopak nechat je přitáhnou k sobě, následně vložit energii na odtažení. takže totéž, žádný rozdíl. Akorát ty, jako esotérik a bludař furt vidíš v magnetu kouzelný zdroj nevyčerpatelné energie.

  Pokud souhlasíš s te¨stem, prozradí, že bude obsahovat popis situace, ve které budeš, popis nástrojů a materiálu, který máš a pak úkol, který máš provést.
  Po zadání budu chtít odpověď do určité doby (cca 10 min..?), proto bude nutno, abysme tu byli oba on-line.

 49. Pochechtávač napsal:

  Nikola:
  Jestli mi tedy chceš ukázat těch 25 let praxe elektro, tak řekni, kdy sem budeš chvíli nahlížet a potkáme se zde.
  Otázka je připravena…..

  • Nikola napsal:

   Jsem tady, povídej

   • Nikola napsal:

    Píšeš
    Akorát ty, jako esotérik a bludař furt vidíš v magnetu kouzelný zdroj nevyčerpatelné energie.
    Blb zůstane blbem. Ty ubohej hlupáku, nikdy jsem netvrdil, že magnet je nevyčerpatelný zdroj energie, tak se uklidni, mimochodem myslím že jsem jeden z posledních, kdo se s tebou baví

    • Pochechtávač napsal:

     Aha, ale te´d už tu asi nebudeš…
     nebo ještě ano…?

     • Pochechtávač napsal:

      Hodiny jsou nazpět o 60 minut, takže jsi tu byl před půl hodinou. jerště zde budu do 23:10 našeho času, tj. 22:10 času fora.

 50. Pochechtávač napsal:

  Pokud se nepovede, navrhni další termín během následující ho dne.

 51. Pochechtávač napsal:

  Za cca 10-15 min se sem ještě podívám. Pokud se střet nepovede, další kontrolu provedu zítra zhruba v 9 hodin dopoledne.

 52. Pochechtávač napsal:

  Tak dnes už ne…..

 53. Pochechtávač napsal:

  Nikola:
  Když už ses do mě strefil, copak je tohle:
  „Nikola napsal:
  20.1.2013 v 20.34

  Nazdar Hofmane
  neděláš náhodou v ČEZu ?
  Zdar,
  Nikola

  ?

  Právě díky tomuto tvému blábolu jse do tebe začal rýt.
  Jaký ČEZ, co má takové plácání za smysl?

  • Bob napsal:

   ahoj paznechte POCHECHTÁVAČi, už jsi vymyslel měřák na odběr sluneční energie?
   Nebo magnetického pole? Nebo stále jenom kradeš sudy nafty?

   • Pochechtávač napsal:

    Bob:
    Ty rouro, copak to žvaníš?
    Samozřejmě, že lze měřit fyzikální veličiny jako je světelný tok.
    Lze měřit i magnetické pole, ale to to samo o sobě není energií, pokud nepulsuje. to ti ale nedošlo, že?

    • Bob napsal:

     Proč to teda jěště nemáme namontované na FV panelech.
     A taky na prdeli kvůli metanu vole. Ty jsi fakt musel u porodu padnout na hlavičku a život tě líská přes ní celý život.

     • Pochechtávač napsal:

      Co to žvaníš?
      Na FV panelech můžeš měřit odběr na výstupu a napětí, pokud chceš. Světelný tok nemůžeš měřit na FV panelu, ty magore!

      Podle tvých kydů jsi asi nějaký zblblo, kvalifikaci buď dosud nemáš nebo jsi s bídou udělal kurs na pingla.

      Hlavně, že tě Nikola žere – no, jsem zvědav, zda se tu objeví, ten test mám pro něj připravený, tak uvidíme tu jeho elektro praxi…

    • Bob napsal:

     PS: tobě asi nepulsuje hlavička, viď

     • Pochechtávač napsal:

      Bob:
      Ani nevíš, co magnetické pole je, proto nechápeš, proč může přenášet energii jen pokud pulsuje.

      Ale co – na základce tě zajímaly jointy a přiblblý filmy, teď nejseš schopen ani přečíst a porozumět odbornýmu textu.

      Navíc moc neuvažuješ – kdyby bylo možný z magnetů stavět samotočící stroje, pročpak už to dávno nebude využito?

     • Bob napsal:

      PS 2: Eppur si muove, hajzle

 54. Bob napsal:

  Pánové, máte nějaký kontakt na silnější magnety? To, co mám na stole funguje, je to však slabé na reáne použití. Hledám totiž zdroj pro HHO systém (fachčí 100%ně) na chatu bez el. přípojky. Zatím to jede na baterie, není to však to pravé ořechové. Při výkonu kolem 1kW budu chrochtat blahem. S tím co mám jsem na cca 10W. Inspirací byl japonec se skútrem poháněným mag.motorem.
  Všem kromě blbečka Pochechtávače přejí hodně úspěchů.

  • Pochechtávač napsal:

   Bob:
   Jo, mám kontakt na silnější magnety. Stačí přiložit k magnetu a klap!

   Seš opravdu hodně hloupej člověk. Tzv. HHO je totální nesmysl, tuhle zkratku používají praštění esoterici. Nějaký blb totiž „objevil“ objevené – že existuje elektrolýza a naivně si myslí, že má energetický přínost pálit vodík takto získaný. Neví, co jsou tepelné ztráty a účinnost.

   Milej Bobe, ty musíš mít silnej průvan v makovici, když jsi dosud nepochopil, že magnet není a nemůže být zdrojem energie!

   :O))ú)

   • Bob napsal:

    To tvoje Iq a znalosti fyziky stojí fakt za h….
    Nikdo ti nebere že magnet není zdroj energie a HHO je de facto elektrozýza. Problém, který lidi řeší (samozřejmě nepočítam tebe) je ve způsobu zlepšení efektivity a využití neobvyklých zdrojů energie (poznámka pro tebe – před půl tisíciletím taky neznali FV, spalovací motor…)

    • Pochechtávač napsal:

     Bob:
     Tedy uznáváš, že magnet není sám o sobě zdrojem energie?
     A taky že to tzv. „HHO“ je jen elektrolýza?

     A ty snad chceš někde snižovat nějaké ztráty, když tu meleš o využití magnetů na samotočítko?
     A k čemu chceš využívat elektrolýzu, kdyý její účinnost není vyšší v ideálním případě jak 70%?

     • bob napsal:

      Blahoslavení slabí duchem, neboť jejich je království nebeské. Obzvláště Pochechtávač.

 55. Pochechtávač napsal:

  Bob:
  Citace:“Eppur si muove..“
  A co, ty pako?

  :O)))

 56. Pochechtávač napsal:

  Tak jsem zvědav, zda se tu objeví ten Nikola….

  • Nikola napsal:

   Tak jsem včera brutálně zapařil se švárou, jelikož ségra čeká dalšího potomka, ale k věci přestaňte s těma žabomyšíma válkama, budem se bavit o tom jak využít volnou energii, pochechtávač nám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem a já mu odpovím na Jeho „speciální“ test, i když testy už mě moc nebaví už toho bylo dost.
   Pokud budu chtít, tak Ti položím otázku na kterou prostě neodpovíš, vážně si myslíš, že budu hrát Tvoji hru?
   To ses asi posral ne?
   Navíc na to nemám čas, moje příspěvky jsou produktem toho, že se potřebuju zlepšit ve psaní a nechce se mi jenom tupě přepisovat nějakej text. Už jsme toho tady probrali docela dost a na to, že nejsme placení „vědci“ , tak myslím, že dobrý, pořád lepší než bejt někde v parku na tripu, akorád by Ti neuškodilo trochu slušnosti,
   Nikola

 57. Pochechtávač napsal:

  Tedy nikolo, pokud ano, tak řekni, kdy tu hodláš být.

 58. Pochechtávač napsal:

  Podívám se sem ve 20:00, tj. čas fora 19.00.
  Pokud jako hodláš odpovědět na tu testovku, tak se tu objev.

 59. Pochechtávač napsal:

  Nikola, OK.
  Jsi připraven?

 60. Pochechtávač napsal:

  Takže sem dám zadání a bud čekat na tvou odpověď, předpokádám, že jen v řádu minut, pokud jsi opravdu ten elektrikář s praxí.
  Během testu odpovídám jen na případné otázky k zadání, ač je celkem jasné.

 61. Pochechtávač napsal:

  Na dvoře stojí sklápěčka Tatra 815 S3, plně funkční, máš od ní klíče.
  Tvoje dílna je 32 m daleko, blíž se zajet nedá.
  Potřebuješ na Tatře udělat 10 děr o průměru 5,5 mm do 2,8 mm silného železného plechu na přivařeném nedemontovatelné části vozidla.

  V dílně je:

  – pevně zabudovaná stojanová bruska s pevným přívodem 400V

  – tato starší vrtačka NAREX 10-2 s příklepem:

  narexcz.cz/data/Originalni_nahradni_dily_Narex/Vrtacky_Narex_bez_priklepu/586035%20NAREX%20EV%2010-2.pdf

  – tato novější vrtačka NAREX EV 13 E-2H3 bez příklepu:

  narexcz.cz/data/Originalni_nahradni_dily_Narex/Vrtacky_Narex_bez_priklepu/624170%20NAREX%20EV%2013%20E-2H3.pdf

  – prodlužovací kabel na 230V dlouhý 5 metrů,

  – prodlužovací kabel na 230V dlouhý 3 metry s lištou na 3 pozice a vypínačem

  Dále vrtáky do kovu od 1 mm po 20 mm, do dřeva od 4 mm do 25 mm, zbytek telefonního kabelu 1XN 0,6 dlouhý 1 metr, důlčíky, šroubováky od 3 do 8 mm břit, kladivo, stranové štipky, kombinačky, ostrý nůž, pilka na železo, sekáč, funkční multimetr s měřícími šňůrami s banánky a krokosvorkami, šroubovací svorkovnice (čokoláda) 30 kusů, černá elektroizolační páska,
  V dílně jsou uvnitř na zdi zásuvky na 230 V i na 400V.

  Nesmíš použít jakoukoli jinou nevyjmenovanou věc.

  Jakpak vyvrtáš ty díry?

  • Nikola napsal:

   Zajedu s tou Tatrou do první dílny, kde mi ty díry vyvrtaj

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Jasně, hlavně něco pleknout a vyhnou se odpovědi, protože bys v reálu nevěděl, jak to řešit.
    Nelze tedy brát vážně tvoje tvrzení, že
    „…já sice asi nemám tak rozsáhlou praxi jako Ty cca jenom 25 let jako technik a elektrikář s papírama, …“, protože tvoje neodpověď svědčí pouze o neznalosti oboru.

    • Nikola napsal:

     Prostě blbec no

     • Pochechtávač napsal:

      Jasně, ty zmetku.
      Seš děsnej machr, ale stačí dotaz z praxe a vypadne z tebe jen sračka.

      :O//

     • Nikola napsal:

      Sám jsi sračka, zatím jsi tady nic nepřevedl a jestli tady chceš na mě zkoušet nějaký debilní testy, tak se nemůžeš divit.
      Prostě na blbou otázku, přiměřeně blbá odpověď.

  • bob napsal:

   Teď nevím, jestli se jmenuješ Pat, nebo Mat?

 62. Pochechtávač napsal:

  Nikola napsal: 10.2.2013 v 20.19

  Sám jsi sračka, zatím jsi tady nic nepřevedl a jestli tady chceš na mě zkoušet nějaký debilní testy, tak se nemůžeš divit.
  Prostě na blbou otázku, přiměřeně blbá odpověď.
  –––––––-

  Ano, ty sračkoblijáde.
  Umíš se jenom chvástat, že máš 25 let praxe, ale na praktickou otázku odpovíš jen vyhýbavým žvástem.
  Na otázce není nic blbého, v podobných situacích jsem byl často a poradit jsme si uměl.
  Ty ovšem zjevně nikoliv.

  • Nikola napsal:

   Ale ale, praktická otázka by se mohla týkat tak maximálně volné energie, o tom se tady celou dobu bavíme, jinak o mě strach mít nemusíš, dokážu přežít ve volné přírodě, narozdíl od Tebe. Volná energie ty vole, to si nastuduj

   • Pochechtávač napsal:

    Ty magůrku, chvástal ses 25-letou praxí v oboru elektro a praktický příklad, kde jde o určité znalosti bys zkrátka nevyřešil, raději jsi jen vyplivl srágoru, než bys řekl, že prostě nevíš a neznáš.

    Tzv. „volná energie“ je fantasmagorický blábol, používaný pavědci.
    Pokud bych chtěl od tebe nějaké vyhranění toho termínu, odpověď bude „najdi si to na google“ a podobně. Pavědci pod ten termín řadí nějaké bludy typu orgon, karma-čakra-aura blabla a další nesmysly.
    Občas někdo štěkne, že to je prý energie která se neplatí (další velice jednoznačný pojem – když mi někdo věnuje deset metrák uhlí za odvoz, tak je to samozřejmě „volná energie“, že….
    Zkrátka bludy, nesmysly.

    Ve skutečné fyuice je tento dvouslovný pojem zaveden spíše jen jako pracovní termín ve smyslu vyjadřujícím část nenerrgie při přeměně, která je dále využitelná, tj. ta, která není vyjádřena jakožto ztráta v procesu.
    Ale škoda vůbec vysvětlovat složitější věci někomu, kdo neumí ani přiznat vlastní neznalost….

    :O)))

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    „…dokážu přežít ve volné přírodě, narozdíl od Tebe…“

    O tom ani nemá smysl s tebou debatovat, blbečku.
    O službě v ozbrojených složkách a bojových podmínkách stejně páru nemáš, zažít si je ani nemohl (a nezkoušej zvracet, že ano – opět by stačil jeden dotaz a seš out).

    • Nikola napsal:

     Volná energie prostě existuje, s tím se hold budeš muset smířit ať se Ti to líbí nebo ne, jedinej kdo tady odbočuje od tématu jsi Ty, buď rád, že ještě nedošlo k osobní konfrontaci, asi jsi ještě neviděl nasranýho esoterika ty ozbrojená složko

     • Pochechtávač napsal:

      Ale ano, viděl jsem – jmenuje se Chrást, možná ho znáš.
      On už si udělal problémů dost, podvodníček.

      Pokjem „volná energie“ nedokážeš ani vymezit, definovat, ohraničit – takže to je jen prátdný pojem, za lterým ty asi vidíš ty perpetomobilní hovadiny.
      Omlouvá tě neodbornost – jestli sseš ledák, pingl či kuchař, pak samozřejmě o technice páru mít příliš nemusíš.

      Na rozdíl od tebe mám za sebou službu v ozbrojených složkách a o nějakém pohybu v přírodě či přímo přežití při dlouhodobém pobytu vím hodně, navíc ještě při plnění určitých úkolů.
      Prázdný machrovský kecy o praxi 25 let jsi už předvedl, neumíš si poradit ani s požíváním nástrojů a nářadí.

 63. Nikola napsal:

  Záření je základ všeho, o tom to všechno je, to je ta čistá energie, která je podstatou všeho co nás obklopuje. Uhlí, nafta a vůbec všechny fosilní paliva, jsou jenom berlička na to, aby lidstvo přežilo. Navíc v područí finančníků, kteří z toho mají prospěch.

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Jo aha. Tak záření.
   Třeba i radioaktivní, od prvků v zemské kůře?
   Tepelné, při spalování zemního plynu?
   A co záře ohýnku při pálení dřeva?
   Nebo velbloudího trusu?

   Finančníci?
   Prospěch?
   Co to matláš?

   – - –
   Je vidět, že opravdu nejsi člověk, který by měl s nějakou technikou vůbec co do činění a díky tvým neznalostem si vůbec neumíš ani zatřídit pojmy jako energie, výkon, účinnost a podobně, natož s nimi pracovat a třeba něco spočítat.

   Seš přesně takový tele, co si neumí s ničím poradit a inklinuje k slepé víře v různé nesmysly – pro takové je zde Aštar Šeran…

   :O)))

   • Nikola napsal:

    Sám jsi tele, když ani nechápeš rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem, kdyby jsi měl alespoň částečné vzdělání, tak se tady nebudeš prezentovat jako polointeligent.
    Zřejmě budeš takovej ten chytrolín, co chodí po barácích a opisuje plynoměry.
    Nikola

    • Pochechtávač napsal:

     Jako naprostý technický neználek seš už předvedl, jako namachrovanec též (prý elektrotechnik a nevyzná se ani v základních věcech).

     Termín ůvolná energie“ nedokážeš ani vymezit, přesto se jím oháníš.

     Další nesmysl je ten tvůj uzavřený a otevřený systém.
     nemíš to definovat, neumíš uvést příklad, ale žvanit o tom budeš.

     Ono totiž nic takového v reálu neexistuje, jde opět o esoterický pavědecký blábol.
     Jakýkoli proces přeměny energie probíhá dle stejného schématu – jsou vždy pouze vstupy a výstupy.

     • Nikola napsal:

      Tak dobrá speciálně pro tebe ještě jednou.
      Volná energie je veškerá energie, kterou dokážeme využít, paradoxně je to i ropa a uhlí za které musíme platit.
      Co myslíš že se stane, až tyto zdroje jednou dojdou?
      Přejde se plynule na tzv. alternativní zdroje energie, takže slunce, které je schopno zásobit planetu, pro veškerou její spotřebu. Tyto technologie jsou už dávno na světě, jenže není v zájmu mocných, měnit zaběhnutý systém přinášející každý den miliardové zisky.
      Pokud se nezmění systém, tak budeme ve finále platit i za to slunce, samozřejmě s podporou placených pseudovědců, kteří budou tvrdit, že existuje pouze vstup a výstup.

    • bob napsal:

     Nikolo, nebylo by jednodužší pána profesora Pochechtávače jednoduše ignorovat? I když na druhou stranu poskytuje prostor k odreagování. Alespoň víme, jakým způsobem se projevuje demence.

     • Pochechtávač napsal:

      bob:
      Jen tlachej, primitive.
      A dej si dva magnety na tyčku, aby se ti točily porád dokoala máš nekonečný zdroj energie, ty primitive!

      :O))

 64. Pochechtávač napsal:

  nikola:
  „..Přejde se plynule na tzv. alternativní zdroje energie, takže slunce, které je schopno zásobit planetu, pro veškerou její spotřebu. Tyto technologie jsou už dávno na světě, jenže není v zájmu mocných, měnit zaběhnutý systém přinášející každý den miliardové zisky.
  Pokud se nezmění systém, tak budeme ve finále platit i za to slunce, samozřejmě s podporou placených pseudovědců, kteří budou tvrdit, že existuje pouze vstup a výstup…“
  –––
  Jo?
  Jsou na světě?
  Jaké?

  A copak exsituje kromě vstupu a výstupu v tomto případě?

 65. Pochechtávač napsal:

  Tyhle debaty jsou nanic – neználci Nikola a bob nechápou, že fyzikální zákolny prostě nejsou právnické žvásty snaží se tu konstruovat konspirační teorie o zlých a tajemných mocných, co zakazují nějaké nové kouzelné stroje poskytující nekonečné množství energie.

  Kdo ale trochu ví něco o elektrárnách a jejich energetické síti, jistě zná i problémy, které přineslo naprosto nesystematické zavedení FVE.

  • Nikola napsal:

   Samozřejmě, centrální systém rozvodu energie je přežitek, jednak svou malou účinností, jednak svou velkou zranitelností a jednak tím, že se majitelé těchto společností chovají ke spotřebiteli s arogancí jejich vlastní.
   Jediná možnost, jak s tím bojovat je se od tohoto systému odstřihnout.
   Zaváděli jsme několik tzv. ostrovních systémů, kde jsou použity alternativní zdroje energie tzn. větrná energie, fotovoltaika, solár, vodní energie, tepelná čerpadla, záložní zdroje, měniče atd. a funguje to. Bohužel pořizovací náklady takového systému, se za jeden lidský život nerentují v porovnání s odběrem s centrální sítě.
   Proto si tyto systémy pořizují hlavně zbohatlíci, kteří mají volné prostředky si to dovolit.

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Ovšema ty tady povídáš jen o rozvodný síti. A ještě meleš pojmy dohromady nějak nesouvisle. Jako neodborník a laik můžeš, ale třeba měnič není zdroj. Záložní zdroj – co tím myslíš? Spalovací agregát, co jinýho, že?
    Máš ponětí, jak musí vypadat soustava pro využití větru, aby měla 1 kW čistého výkonu při větru 4 m/s? Zkoušel někdy něco takovýho postavit?
    Chápeš, že je nutná akumulace?

    ???

    :O)))


    Typická tvoje odpově´d nejspíš nálseduje ve formě nějakého plivance či esoterického blábolu – kéž by ne, ale moc si nečiním iluze….

    • Nikola napsal:

     Samozřejmě, že chápu, že je nutná akumulace.
     Záložní zdroj je jenom záložní zdroj, tzn., že v momentě kdy nemůžeš čerpat energii z vnějšího systému, tak ho využiješ na překlenutí spotřeby. Dnes už samozřejmost v nemocnicích, ve všech lokalitách mobilních operátorů atp. Tady přichází ke slovu měnič, protože záložní zdroj se ve většině případů skládá ze stejnosměrných baterií a spotřebiče jsou koncipovány na 230 V střídaviny, takže tak no….
     ps: mimochodem střídavinu zavedl esoterik Tesla

     • Pochechtávač napsal:

      Jo?
      Ze stejnosměrných baterií?
      Ne, v nemocnicích a v jiných důležitých provozech je záložní zdroj agregát se spalovacím motorem. Baterie slouží jen k vykrytí krátkého, typicky několkavteřinového výpadku a překlenou napájení do doby startu náhradního zdroje.
      Neznalost tě omlouvá, nejsi z oboru.

      O N. Teslovi raději nemel, seš hltač esoterických blábolů.
      Esoterici mu přisuzují bůhvíjaké objevy nesmyslných aparátů.

    • Bob napsal:

     Jo, a Einstein byla taky žena (Sexmise) že? Blbečku :-)

 66. Ahoj všichni příznivci magnetismu,
  je tomu již sice více nežli 30 let, co jsem opustil škamna elektrotechnické fakulty, ale stejnou dobu mne pronásledují myšlenky, že to, co nám tenkrát nahustili do hlav, a my to museli u zkoušek opakovat, abychom se posunuli do vyššího ročníku, je založeno čistě na empirismu. Žili jsme v zajetí axiomů typu – stacionární magnetické pole nemůže konat práci ( u zkoušky jsem musel napsat 2. Maxwellovu rovnici, která říká, že integrujeme-li po uzavřené křivce elementy přírůstků a úbytku energie, tak se vždy dostaneme na nulu (míněno s prací).
  Jsem přesvědčen, že takováto tvrzení ubírají tvůrčí síly novátorům. Kdyby se každý smířil vždy s tím, že je vše tak, jak se momentálně – úměrně stávajícím poznatkům- tvrdí, tak se svět nikam neposune. Takže jsem se obrnil vlastními postuláty, které mne motivují k dalším pokusům.
  1. Zatím se nepodařilo prokázat, že by stacionární magnetické nemohlo za určitých podmínek konat práci. Maxwellova rovnice je sice fajn, ale o podstatě magnetismu stále víme prdlajs, stejně jako o gravitaci.
  Do doby,nežli lidstvo objevilo supravodivost, tak platil Ohmův zákon beze zbytku. A najednou – nějaký syčák tu všechnu jistotu pokazí.
  2. Tomiku – dívej se na magnetismus na něco, jako přirozenou radioaktivitu. Prostě – něco z toho materiálu leze ven, silové účinky vidíme, umíme je (zatím) vyžívat v elektromotorech, transformátorech a čert ví v čem, ale tu opravdovou energii zatím neumíme použít.
  3. Nenech se unést podvody, které vypadají jako že to funguje. Žádný naftový magnát nemá dost sil, aby zarazil informaci, že někdo konečně přišel na to, jak magnety donutit k práci.
  4. Magnetický generátor není perpetuum mobile. Je to zase jen přeměna hmoty na energii. Jen množství energie, kterou bychom z třeba z kilogramu železa dokázali vyrazit, je tak obrovské, že úbytek hmoty (E=mc2) je z pohledu lidského věku téměř neměřitelný. Možná jsem se nepatrně spletl, ale kdybychom dokázali přeměnit jen 10% z kilogramového magnetu na energii, tak by se to rovnalo asi 50 km dlouhému vlaku s uhlím (výhřevnost jsem vztáhl na naše mostecké hnědé).
  Závěrem: experimentátoři – proč některé magnetické materiály při dosažení určité teploty (courierova teplota) mění o několik řádů svou magnetickou vodivost? Nedalo by se to nějak využít, ovlivnit? Podívejte se na GADOLINIUM. Před rokem jsem si jej nechal kousek přivézt. Courierova teplota je 17°C. S tím se dá pracovat při pokojové teplotě.
  Hrajte si, blbněte, někdo z nás (nevěřících magorů) na to přijde. Toho sice ropáci zabijou, ale bude mít krásný pomník.
  PS: já už mám za sebou takovou životní historii, že se nebojím ani uvázaného bejka, takže až to opravdu vymyslím, tak to pošlu do světa, že to nepůjde zastavit.

  • Pochechtávač napsal:

   Hobbytronicu, do světa pustíš prd.
   Přírodní zákony opravdu nejsou právnický žvásty a neohneš si je k vlastní fantazii.

   Nezapomeň, že změnou teploty pro dosažení změny vodivosti již vkládáš energii, kterou někde musíš vzít.

   Magnetismus není nci podobnýho radioaktivitě, kde se rozpadá prvek a tím uvolňuje energii. U magnetismu jde jen a pouze o polarizaci jader do určitého směru, nic víc.
   Z magnetu nelze energii nijak čerpat – po přitažení k materiálu musí následovat vložení energie pro obnovení výchozího stavu, pokud bys chtěl někde využít jen samotnou přítažnou sílu magnetu.

   • Nikola napsal:

    For pochechtávač
    Ve většině případů jsou výpadky energie řešeny pomocí baterií, potom teprve nastupují agregáty, které většinou nefungují, takže tak…

    • Pochechtávač napsal:

     libor Nikola:
     Opět kecáš blbost.
     Baterie jsou určeny pro vykrytí krátkých výpadků, v řádu minut již musí běžet agregát.
     Agregáty nefungují tam, kde jde nejspíš o hovno, jako jsou nějaké přiblblé multimediální sračky.
     Ty jako pubert ještě moc věcí neznáš, o průmyslu páru nemáš, stejně jako o dopravě či o takových provozech, jako nemocnice.

     • Nikola napsal:

      Si asi děláš prdel ne, ve všech důležitejch provozech se řeší záložní zdroj přes baterie, až potom startují agregáty, když teda nastartují, prostě debilní systém, je vidět že jsi trochu mimo mísu

   • Ahoj pochechtávači,
    já přece netvrdím, že balancování kolem courierovy teploty mne nestojí žádnou energii. Ohřát, ochladit, to není zadarmo. V praxi jsou tu vždy nějaké ztráty.To se točíme kolem I. zákona termodynamiky a ten vůbec nepopírám. Jestliže ale předmětu tepelnou energii dodám a pak mu ji zase odeberu, tak v ideálním případě žádnou nespotřebovávám. Jestliže tím ale docílím změny magnetické vodivosti třeba o dva až tři řády, tak mohu vyvolat magnetický impulz a to už nepochybně energie je. Zatím je problémem způsobit tepelným účinkem změnu magnetické vodivosti dostatečně rychle, Indukované napětí je závislé právě na rychlosti této změny Ui=dф/dt (rychlost změny magnetického toku (ф) v čase (dt).
    Ve své poslední větě laicky cituješ výše zmíněnou čtvrtou Maxwellovu rovnici.
    Svým příspěvkem jsem chtěl jen motivovat všechny nadšence, neboť takových skeptiků jako ty je plný svět a nikdy by se vývoj nikam neposunul, kdyby každý pohlížel na výsledky vědy jako na konečný a definitivně neměnný systém. Jestliže je podle tebe magnetizace jen výsledek šikovně orientovaných domén, tak čím je tedy tvořeno okolní pole? Pokud na tuhle otázku dokážeš korektně odpovědět, tak si rovnou můžeš dojít pro Nobelovu cenu.

  • libor napsal:

   Nazdar inženýre, můžu Ti poskytnout své 30ti leté zkušenosti s permanentními magnety.
   Pokud budeš mít zájem, ozvi se.
   Zdar, Nikola

   • Pochechtávač napsal:

    Jo tak, libor = Nikola.
    Kolik máš ještě nicků?
    :O)))

    Zkušeností s magnety můžeš mít třeba na 100 let, ale jsou ti k prdu, když nevíš, že magnet není sám o sobě zdroj energie.

    • Nikola napsal:

     To je stejný jako hofmann = pochechtávač. Vstup a výstup se týká uzavřeného zařízení, samozřejmě ve Tvém podání, pokud mám neomezený vstup, tak mě nezajímá výstup ty blbe, ale energie, kterou dokážu využít, třeba 10%. Myslím, že už je na čase, do toho praštit a takový kretény jako jseš Ty a Hofmann, nechat v klidu dožít.

     • Pochechtávač napsal:

      libor Nikola:
      Jenže já nejsem Hofmann.

      Vstup a výstup je základ čehokoliv, kde se energie mění na jinou formu a ty seš primitiv.

      A vůbec – nevím, co tu meleš, když chceš kouzelnou energii, domluv se s Aštarem Šeranem.

    • Nikola napsal:

     No to je vidět, že jsi v reálu takovou situaci ještě neřešil, tohle může napsat buďto absolutní diletant, nebo blb

     • Nikola napsal:

      píšeš
      Vstup a výstup je základ čehokoliv, kde se energie mění na jinou formu a ty seš primitiv.
      Takže souhlasíš, že energie už existuje?

     • Bob napsal:

      Pochechtávač má taky vstup a výstup, akorát tá ptákovina mezi vstupem a výstupem ze zralá na GO. Na druhou stranu – podle čeho by psali scénař k seriálu Pat a Mat, že?

 67. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  16.2.2013 v 12.32

  Si asi děláš prdel ne, ve všech důležitejch provozech se řeší záložní zdroj přes baterie, až potom startují agregáty, když teda nastartují, prostě debilní systém, je vidět že jsi trochu mimo mísu

  –––––-
  Záložní zdroj = agregát, spalovací motor pohání třífázový či jednofázový alternátor.
  Cokoliv s akumulátory je jen a pouze pro krátký výpadek, v řádu minut již musí běžet záložní zdroje.

  Že ty seš jen pubert, co viděl někde posranej počítač a UPS a myslí si že to je všechno, to je celkem vedlejší.
  Ale s neodborníkem nemá smysl rozebírat řešení nějakých technických zařízení kryjících výpadky energie třeba v železniční stanici a podobně, oto m nemáš a nemůžeš mít ánung.
  Takovej blb si bude pořád myslet, že tam stačí baterka….

  :o )))

  • Nikola napsal:

   Záložní zdroj se určitě nerovná agregát ty trubko, to je jenom ta poslední alternativa a jak jsem řek tak většinou nefunguje, nastartovat v zimě diesla po pěti letech je problém Ty moulo

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Ano, blbeček provozující pornoserver tam má UPS, jelikož jde o hovno a výpadek nikoho a nic neohrozí.

    Ve skutečným provozu, kde o něco jde je hlavní věc agregát, baterie slouží ke krátkodobému vykrytí výpadků.
    Primitivní vypatlanej puberťák ovšem neví, že baterky vydrží chvíli, tak tu bude blejt sračky a hlavně taky mu nic neříká pojem „údržba“.

  • Nikola napsal:

   Podle toho jak píšeš a jak se vyjadřuješ, je Ti tak maximálně 30 let, možná míň.
   Když jsem byl na škole, měl jsem několik spolužáků, kteří se chovali jako Ty, prostě co jim nalili do hlavy, to byla absolutní pravda, ale v životě nikdy nic nevymysleli, a to je Tvůj případ Ty blbečku

   • Pochechtávač napsal:

    libor + Nikola, stejná osoba s dvěma nickaname:

    Puberto, nemel o věku. Seš bez kvalifikace, takže nemáš co povídat někomu, kdo kvalifikaci má.

    V nemocnici jsou baterky a diesel je starej sráč, co by určitě nenaskočil – tohle jej prostě jasnej důkaz toho, co seš za tydýta.

    Nakup si neodymový magnety a lep si je na kolečko, možná objevíš perpetuum mobile, ty omezenečku!

    :O)))

   • Pochechtávač napsal:

    libor Nikola:
    A ještě k tomuhle tvýmu kecu:
    „ale v životě nikdy nic nevymysleli, a to je Tvůj případ“

    A tys toho asi hodně vymyslel, co?
    Sám si neumíš poradit nejspíš s řešením čehokoli, co je podobné nějaké technice.
    Je to znát, když se tak rád vyhneš odpovědi na otázku z elektrooboru a kvákneš jen hovadinu!

    :O))

    • Nikola napsal:

     Prostě je to marný, je to marný, je to marný idiot jako Ty nikdy nepochopí, že je rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem, jseš zacyklovanej, mezi vstupem a výstupem Ty debile
     Libor Nikola

    • Nikola napsal:

     Ty bys rád uměl řešit nějaké praktické záležtiosti, jenže na to prostě nemáš, proto tady dáváš debilní příklady ze základky , aby ses měl o co opřít, jinak trvám na tom, že jsi ubožák, který nemá vlastní názor

     • Pochechtávač napsal:

      libor Nikola:
      Primitiv, který neuměl odpovědět a jen vyhýbavě prsknul,nemůže objektivně posuzovat, zda já na něco mám či nemám, co se odborné praxe týká.

     • Nikola napsal:

      Nemáš na to, jsi ubožák kterej kolem sebe plive sračky, nic konstruktivního Jsi nepřinesl

 68. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  17.2.2013 v 13.45
  Nemáš na to, jsi ubožák kterej kolem sebe plive sračky, nic konstruktivního Jsi nepřinesl“

  ––––-
  No ano, a ty jsi vynalezl kouzelný magnetický motor, co běží bez potřeb energie a tím jsi zachránil lidstvo před zkázou.

  Jsi primitiv!

  :O))

  • Nikola napsal:

   Ty debile Ty opravdu nevíš vůbec nic, nesnáším chytrý hlupáky, kteří do nekonečna budou opakovat to co jim nalili do hlavy. V životě jsi nic nevymyslel a nevymyslíš, je mi Tě líto, jsi mladá duše. Pokrok utvářejí lidi bez zábran, bez komplexů a bez předsudků a to Ty opravdu nejsi. Klidně si zůstaň ve svém a jedině ve Svém pravdivém světě, vstupů a výstupů
   ps: Věříš v Boha ?

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:

    Naprosto bezobsažný příspěvek – neználek, co se vyhnul odpovědi na technický dotaz se otírá o odborníka, ve finále ještě pokládá bezpředmětný dotaz.

    Žádný „Bůh“ neexistuje, lze pouze pátrat po příčinách vzniku života a to je vše.
    Jak jsem se hned na počátku nemýlil – máš sklony věřit nesmyslům a nepotvrzeným dohadům a fikcím…

    :o ))

    • Nikola napsal:

     pokud neuvěříš v Boha, budeš pořád pátrat po příčině vzniku života, evidentně věříš Darwinově teorii, jak jinak že? ToTě také učili ve škole

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      No jistě, na obláčku sedí pánbůh a ten vše stvořil za 7 dní.

      Komu asi můžu důvěřovat?
      Tomu, kdo svá tvrzení má čím doložit, nebo jen blábolistovi, co mele o nutnosti čemusi věřit?

      Koho můžu brát v debatě vážně?
      Toho, kdo normálně vede diskusi a pokud něco nezná, přizná to, nebo žvanilovi, ohánějícímu se elektrotechnickou praxí a přitom se vyhýbajícímu odpovědi na jasně definovanou technickou otázku?

     • Nikola napsal:

      Samozřejmě, ve svém omezeném 3D pohledu, nejsi schopen pochopit další souvislosti, na Tvém místě bych byl opatrnější s jednoznačnými soudy, že něco nejde, nebo, že něco neexistuje, jak Darwin tak Einstein, toho měli v hlavě podstatně víc než Ty a přitom si ve svých výzkumech a tvrzeních nechali otevřená vrátka v podobě teorie, což je bezesporu vlastnost hodná opravdového vědce.
      Pokud tady bude nějaký polomozek do nekonečna opakovat, že něco nejde protože tomu prostě nerozumí, tak se to nikdy nikam nemůže posunout, si tady hraješ na technika a vědce a přitom se chováš jako inkvizitor.

 69. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  17.2.2013 v 16.36

  Samozřejmě, ve svém omezeném 3D pohledu, nejsi schopen pochopit další souvislosti, na Tvém místě bych byl opatrnější s jednoznačnými soudy, že něco nejde, nebo, že něco neexistuje, jak Darwin tak Einstein, toho měli v hlavě podstatně víc než Ty a přitom si ve svých výzkumech a tvrzeních nechali otevřená vrátka v podobě teorie, což je bezesporu vlastnost hodná opravdového vědce.
  Pokud tady bude nějaký polomozek do nekonečna opakovat, že něco nejde protože tomu prostě nerozumí, tak se to nikdy nikam nemůže posunout, si tady hraješ na technika a vědce a přitom se chováš jako inkvizitor.

  ––––
  Debatu hodlám vést s tím, kdo jasně prohlásí, že řešení nezná, pokud jej opravdu nezná.
  To jsi ty neudělal.

  • Nikola napsal:

   Tys tady nikdy žádnou debatu s nikým nevedl, (nemáš o čem) už jednou jsem tady psal, že nehodlám hrát nějakou Tvoji pubertální hru na nějaký debilní testy, člověka kterej celej život pracuje s ručním nářadím, má vlastní dílnu, praxi na CNC strojích, v garáži ultralight, kterej si sám postavil, nemůžou ty Tvoje blbý keci vůbec rozhodit jsi k smíchu i s tou svojí dírou o průměru 5,5mml

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    No, chlapečku, ona by se ta tvá praxe snadno projevila celkem krátkou a odbornou odpovědí, kdyby byla skutečná.
    Zaklínadla o CNC a ULL jsou už jenom laciný bubliny – opět by stačil nějakej dotaz na třeba z leteckýho oboru a bude jen následovat tvůj vyhýbavej kec, stejně jak u toho problému v vrtáním děr.

    • Nikola napsal:

     Když nás učili programovat eNCéčka, tak jsi ještě pravděpodobně nebyl na světě, měl jsem to štěstí, že jsem mohl být v podstatě u začátků, tzn. děrné pásky potom diskety, atd. u maturity z technologie, jsem musel prokázat znalosti programování, jinak bych to prostě neudělal. Na letišti jsem vyrostl, protože můj táta byl pilot a máma hospodská, takže o letadlech toho vím podstatně víc než Ty, navíc na těch CNC strojích, jsem dělal převážně pro leteckou výrobu. Tvé zakomplexované komentáře jasně hovoří o tom co jsi za entitu, Ty nemáš zájem o čemkoliv diskutovat, ani to neumíš, Tobě je všechno jasné, všude jsi byl a všechno jsi viděl, s takovými brouky pytlíky, prostě nelze diskutovat

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Jo jo, ještě fotr pilot.
      Taky bys mohl zablábolit, že jsi absolvoval základní vojenskou službu, co…?

     • Nikola napsal:

      No jasně přesně 2 roky i s nasluhováním

 70. Pochechtávač napsal:

  Nikola napsal:
  17.2.2013 v 19.58

  No jasně přesně 2 roky i s nasluhováním

  –––
  Opět blábol.

  • Nikola napsal:

   No přesně takhle reaguješ na všechno čemu nerozumíš, nebo nemáš informace, tak napíšeš, že to je blábol, prostě s Tebou nelze diskutovat

   • Pochechtávač napsal:

    Pokud byla ZVS 2 roky, pak by s nasluhováním celá služba trvale déle než přesně 2 roky.
    Od roku 1990 byla krácena a nasluhování se neprovádělo.
    Takže si zkoušej dělat blbce z někoho jinýho, ty „elektrikáři“.

    • Nikola napsal:

     Z vojny jsem přišel 14. března v roce 1989, rukoval jsem 14. března 1987, běžně se chodilo do civilu o 14. dní dřív, ale to Ty nemůžeš vědět, když jsi ještě nebyl na světě

     • Pochechtávač napsal:

      Opět blábol, nástupy ZVS byly v roce 1987 v dubnu, nikoli v březnu. Podzimní termín pak byl od 29.9. do 1.10.1987.
      Mohl by ses vrátit na konci března 1989, pokud bys nenasluhoval.

     • Nikola napsal:

      Jo máš pravdu asi jsem se o měsíc sekl, přece jen už je to pár let, ale vím stoprocentně, že to byly přesně 2 roky s tím nasluhováním

 71. Pochechtávač napsal:

  Nikola napsal:
  17.2.2013 v 21.06

  Jo máš pravdu asi jsem se o měsíc sekl, přece jen už je to pár let, ale vím stoprocentně, že to byly přesně 2 roky s tím nasluhováním
  –––
  Ne o měsíc, toby bylo 14. 4. 1987 a takový údaj opět nesouhlasí – nástupy byly na jaře 1987 hned na počátku dubna.

  • Nikola napsal:

   No ty vole ještě chvíli mě buzeruj a půjdu vyhrabat vojenskou knížku, pokud Ti tak přesně záleží na tom termínu.
   Jestli to náhodou není jedno, kdybys mi radši vysvětlil rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem, tak by jsme se možná posunuli kousek dál

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Nic hledat nemusíš, nemáš co. Ono by stačilo pár jednoduchých dotazů a vidělo by se, kdo byl a kdo nebyl na ZVS. Některý informace pubert na internetu nenajde.

    Není kam se posouvat – tady je jeden odborník a jeden neználek, to už prokázal test.
    Arogantnímu laikovi je zbytečné vysvětlovat, co je magnetická polarizace a proč magnet není zdroje energie

    • Ahoj pochechtávači,
     já přece netvrdím, že balancování kolem courierovy teploty mne nestojí žádnou energii. Ohřát, ochladit, to není zadarmo. V praxi jsou tu vždy nějaké ztráty.To se točíme kolem I. zákona termodynamiky a ten vůbec nepopírám. Jestliže ale předmětu tepelnou energii dodám a pak mu ji zase odeberu, tak v ideálním případě žádnou nespotřebovávám. Jestliže tím ale docílím změny magnetické vodivosti třeba o dva až tři řády, tak mohu vyvolat magnetický impulz a to už nepochybně energie je. Zatím je problémem způsobit tepelným účinkem změnu magnetické vodivosti dostatečně rychle, Indukované napětí je závislé právě na rychlosti této změny Ui=dф/dt (rychlost změny magnetického toku (ф) v čase (dt).
     Ve své poslední větě laicky cituješ výše zmíněnou čtvrtou Maxwellovu rovnici.
     Svým příspěvkem jsem chtěl jen motivovat všechny nadšence, neboť takových skeptiků jako ty je plný svět a nikdy by se vývoj nikam neposunul, kdyby každý pohlížel na výsledky vědy jako na konečný a definitivně neměnný systém. Jestliže je podle tebe magnetizace jen výsledek šikovně orientovaných domén, tak čím je tedy tvořeno okolní pole? Pokud na tuhle otázku dokážeš korektně odpovědět, tak si rovnou můžeš dojít pro Nobelovu cenu. A ještě trochu k těm záložním zdrojům. Jsem jedním z těch, kteří instalují a udržují při životě jak dieselagregáty, tak systémy záložního napájení (UPS). Z tvého příspěvku jsem vytrhl tuhle větu „nastupují agregáty, které většinou nefungují, takže tak…“ . Mám na starosti servis těchto systémů pro všechny mobilní operátory v Čechách a věř mi, že je to tak propracovaný systém, o kterém laik nemá nejmenší tušení. To, že agregát nenaskočí se zcela vyjímečně stane. Ten poměr je zhruba 1:10 000.Přesto se na důležitá místa dávají nejméně 2 a na superdůležitá místa i 4. Přičemž každý je schopen dodat potřebný výkon. Jde tedy minimálně o 100% zálohování. Rozklikni si odkaz http://www.altron.cz/systemy-napajeni/ abys měl představu, jak třeba dieslovna O2 vypadá.

     • Pochechtávač napsal:

      Ing. TomášMalinda:

      Tady máš celý originál toho příspěvku, z kterýho trháš.
      Rač se podívat, kdo je jeho autor:

      * * *
      Nikola napsal:
      16.2.2013 v 11.47

      For pochechtávač
      Ve většině případů jsou výpadky energie řešeny pomocí baterií, potom teprve nastupují agregáty, které většinou nefungují, takže tak…

      * * *
      –––––––
      Mně tu nepoučuj o dieselagregátech, náhradních zdrojích a UPS. Já je znám velmi dobře z praxe a z provozu.

      Pokud mi tu chceš ukazovat, že jsi odborník, zkus se utkat s tím mým testíkem výše, na který nebyl blábolista Nikola schopen odpovědět…

 72. nerozumím. Z čeho trhám, jaký testík?

  • Pochechtávač napsal:

   1.
   Z tvého příspěvku jsem vytrhl tuhle větu „nastupují agregáty, které většinou nefungují, takže tak…“ .

   2.
   Viz výše, testík pro Nikolu, na který nebyl schopen odpovědět.
   Pokud ho chceš vidět, ctrl+f a text „tatra“…

 73. Tak mám pocit, že jsem se dostal do diskuzního fóra, kde má někdo potřebu dokazovat druhým, že jsou blbci. Chtěl jsem najít někoho, kdo má skutečně zájem o problematiku, která je v nadpisu těchto stránek. Většina zadání, jehož obdobu jsi prezentoval výše sice nutí člověka k racionálnímu řešení pomocí stříhání a spojování kabelů, ale ze zkušenosti vím, že odpověď na tuto přeurčenou úlohu bývá velice stupidní a má být legrační.
  Proč neodpovíš na otázku – co je to magnetické pole? Čím (jakými částicemi) je tvořeno.

  • Pochechtávač napsal:

   Ing. TomášMalinda:
   Takže s nejvyšší pravděpodobností se any ty nedopracuješ k odpovědi, jak bys ty díry vyvrtal.

   A proč chceš ode mně slyšet, jakými částicemi je tvořeno mag. pole?
   Šíří se radiové vlny ve vakuu?
   Šíří!
   Je tedy možný i vliv magneticky polarizovaných částic hmoty třeba přes vakuum.

 74. Konec diskuze. Místo korektní odpovědi další pitomá otázka. Proč máš nutkavou potřebu pořád někoho ztrapňovat, ponižovat, zahánět do kouta. Proč do toho najednou taháš vakuum. Připomínáš mi lidi, kteří když něčemu nerozumí, tak vytáhnou další imbecilní otázku, která je na na hony vzdálená předchozí diskuzi.
  Doporučení – dej se na politiku a do fyziky se neser.
  Finito
  PS: Nikolo – kdyby sis chtěl pokecat, tak jinde. Vyrobím nové – korektní – diskuzní fórum a dám vědět.
  Čau. Tomáš

  • Pochechtávač napsal:

   Ing. TomášMalinda:
   A co chceš?
   Řekl jsem, že tam částice nemusí hrát roli – nemusí tedy vůbec být v takovém proostru, kde mag. pole působí, podobně jako u radiových vln.

   A jak vidím, z praxe asi taky příliš nejsi, když tam teoretizuješ o směšné legrační odpovědi a naznačuješ nějaké stříhání kabelů….

 75. Pochechtávač napsal:

  Ing. TomášMalinda:
  A ještě k vakuu:
  Ne, žádná další otázka, ale vakuum je prostředí s řídkým, ideálně s nulovým výskytem částic.
  Proto o tom mluvím – magnetické pole se šíří i tam, kde částice vůbec nebudou, proto zmiňuji vakuum.
  Magnetické pole tedy působí i přes prostředí bez částic.

  A jetě k testu – ten měl ověřit určitou elektrotechnickou odbornou znalost, ne jen nějaké stříhaní.
  Ale to je už fuk, stejně bys řešení dohromady nedal,….

  • Tak co je to to magnetické pole???? Co je to? Čím je tvořeno? Proč máš neustálou potřebu někoho urážet? Proč píšeš, že bych dohromady řešení nedal? Jak to všechno víš? Když se vakuem magnetické pole dokáže šířit, tak to něco musí být – co je to? Protože odpověď na tuhle otázku spolehlivě zatím nikdo nedal, tak stojí za to se o tom bavit. Ty se ale vyhýbáš každé otázce, kterou nemáš někde vyčtenou a vždy jen nastolíš problém nový. Dej se raději na politiku. Tam budeš konečně mezi svými.

   • Pochechtávač napsal:

    Ing. TomášMalinda:
    A co?
    Já řekl, že to pole není tvořeno částicemi a prochází prostorem i bez částic.
    Nebo je to jinak?
    Radiové vlny taky prostupují prostor, jakým je vakuum. A také jsou zachytitelné za takovým prostorem.
    Źádný jiný problém z toho nedělám, nevím co chceš.

    Naopak moje otázka je jasná, jak vyřešiš vyvrtání těch děr – odhaduji, že bys řešení spíše nenašel.

    Mimochodem, sám jsi asi stále nepochopil, kdo tu blel neymsyl o těch agregátech – já to nebyl, jak jsem ti již ukázal citací toho nsemyslu, který nebyl můj.
    .

 76. magnetmotormann napsal:

  už 3 roky se snazim ten kram roztocit a hovno uz sem z toho plesatej sel bych pesky az na kraj sveta abych ho vydel tocit !!!!!!!! uz asi uvazuju ze je to fejk a motate tady hlavu slusnejm lidem logicky by to melo jit ale praxe furt nic a nic!!! mohl by mi nekdo ukazat ze se to f\akt toci nemam sice ani na vlak ale mam hnaty ty mne dopravej kamkoliv uz mi s toho mrdaaa

  • Pochechtávač napsal:

   Jo jo, bláznů co stavěj perpetomobilní nesmysly je porád dost.

   :O)))

  • Bob napsal:

   Vyzkoušej spirálové uložení magnetů rotoru a radiální uložení ve statoru :-)

   • Pochechtávač napsal:

    To víš, spirálový uložení a radiální – jen ukládej, blbečku, ukládej, z toho jistě vyvaříš haldu energie.

    Ono je totiž úplně fuk, jak tam ty magnety kdo přidělá, protože se stejně samo od sebe nic takovýho nemůže točit z jednoduchýho důvodu – není přivedena energie.

 77. kolemjdouci napsal:

  To je ale zajímavá diskuse :-) Napřed zkusím štěstí s reálným praktickým úkolem – Tatrovkou.
  Prodlužovačky dají 8m, telefonní kablík či vypárání ochranného vodiče nic nepřinese, jiné vedení na 32m (a buhvíkolik ještě po dílně) k dispozici není. Zásuvky i s pevným mobiliářem jako je bruska jsou mi tedy k prdu. Stojím tedy se dvěma vrtačkami, důlčíkem, kladivem a vrtákem u Tatrovky bez zásuvky 230V. Naklepu tedy důlky.
  Jediný zdroj po ruce je baterie v Tatře, neznám palubní napětí – mohlo by být 24V? Stejnosměrný proud motoru vrtačky nevadí, má komutátorový motor, zkusil bych ji tedy zapnout a „zaklíčovat“, má-li měnič, nastavit na max a poté dotknout jeden kolík na jeden pól baterky a druhý kolík připojit oním telefonním kablíkem k druhému pólu. Pokud se bude vrtačka alespoň točit a na správnou stranu (tedy znám polaritu), vezmu jednu z prodlužovaček, sundám zástrčku a spojím s baterií (abych neničil kabel, pomohu si telefonním kablíkem). Aha, zástrčka nejde sundat, rozeberu tedy zásuvkovou stranu, vyndám šňůru, zástrčku zastrčím do jedné ze zásuvek a volný konec zapojím k baterii. A pokud nemohu rozebrat nic, nakroutím prostě telefonní kablík na zástrčku a druhý konec k baterii – s využitím více žil paralelně, pokud jich víc obsahuje, abych nesnížil již tak malé napětí úbytky. Motor ve vrtačce by měl mít sériové buzení, čili zpětnovazebně zvyšuje magnetický tok se zatížením hřídele, tím i moment – žaludek mi říká, že bych takto tu díru vyvrtal. Ještě bych mohl Tatru nastartovat a získat o několik voltů vyšší palubní napětí, eventuelně za chodu baterii odpojit a zapojit k palubní síti sériově. Předpokládám, že T815 ještě nemá řídící jednotky, kterým by taková manipulace vadila nebo ji detekovaly.

  • Pochechtávač napsal:

   kolemjdoucí:
   Ano, ze dvou vrtaček vzít tu správnou (NAREX 10-2 s příklepem) a pomocí třeba měřících šňůr či případně kousku kabelu se připojit na baterky v autě.
   Prodlužovačky stačí na jakékoli místo vozidla.
   Směr otáčení bude správný, netřeba jej řešit.

 78. kolemjdouci napsal:

  První příspěvek dorazil, dám tedy ještě druhý. Někdo se zde ptal po Maxwellových rovnicích v původním tvaru. Ty samozřejmě nejsou žádným tajemstvím, například v tomto dokumentu:
  http://dml.cz/bitstream/handle/10338.dmlcz/137586/PokrokyMFA_43-1998-3_6.pdf

  ..na straně 239, 240 naleznete kompletní seznam Maxwellových rovnic zapsaných s použitím Hamiltonových kvaternionů ve srovnání se soudobým zápisem ve vektorovém diferenciálním tvaru (ještě se používá tvar integrální). Z tohoto srovnání zjistíte, že oba zápisy říkají totéž, původní tvar pouze rozepisuje a počítá derivace po x, y, z složkách, případně odděleně vyjadřuje skalární funkci – dohromady informuje o směru a velikosti vektorových veličin, případně o velikosti skalárních veličin.

  Mimochodem Hamiltonovy operátory nevymřely, například pro výpočet intenzity elektrického pole z jeho skalárního potenciálu užijeme operátor „nabla“ interpretující gradient skalárního pole: E = -grad (fí), kde fí je funkce potenciálu, která říká, jaké napětí je ve kterém místě pole vůči nulovému potenciálu a E je intenzita elektrického pole. Tam, kde je spád napětí strmější (větší gradient), je i větší intenzita elektrického pole.

  Tolik krátký výlet k problematice polí. Kdo hledá, pravdu najde. Určitě to ale nebude v pochybném a stále kopírovaném a citovaném článku o spiknutí mocenských skupin, které zavřely do šuplíku matematický popis jevů, které byly i tak předtím známy, empiricky ověřovány a veřejně publikovány (Faraday).

  Každý nechť si zkoumá, co chce a věří čemu chce, kdo si hraje, nezlobí :-) Pokud ale předpoklad není doložitelný, je pouze předpokladem. Tak hledejte, měřte a ověřujte.

 79. Pochechtávač napsal:

  kolemjdoucí:
  Dík za reakci (opravdu kvalittativně rozdílnou od liborNikolů i kšeftaře hobby-cosi….)
  Vyjádřím se ještě později….

  • Nikola napsal:

   Si mě tady bereš do huby a přitom si ještě nevysvětlil rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem, místo toho se tady oháníš nějakým stupidním testem, totálně mimo téma, neználek jsi Ty

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola/libor:
    Jo, stupidním testem – ale jak vidět, „kolemjdoucí“ sem napsal nějaké účinné řešení, podle toho se pozná odborník.

    Ty ses zmohl jen na štěk od věci, takže tě nelze brát jako technicky fundovaného.

    Tvoje úchylné teorie, ve kterých záměrně nezapočteš některý z energetických vstupů za účelem manipuilace výsledku při výpočtu účinnosti, si probírej se stejně postiženými třeba zde:

    http://energieupramene.blogspot.cz/

    upramene.cz/forum

    • Nikola napsal:

     Debile, zase jenom urážíš ale k věci se nevyjádříš, tak jdi do prdele

     • Pochechtávač napsal:

      Ano, k věci – protože kolemjdoucí řešení zná, ty však nikoliv.

      A nesmyslné teorie si opravdu rozvíjej s podobně postiženými lháři, podvodníky a naivními neználky na těch uvedených odkazech.
      Tam se debatující nezabývají přírodními zákony a skutečností, ale fantasmagoriemi a tvůj nápad s tzv. „otevřeným systémem“ dokonale bude sedět – stačí nezapočítat některý enenrgetický vstup a máme perpétum mobilé, že ano….

      :O)))

 80. magnetmotormann napsal:

  však on se roztočí :-D :-D :-D

 81. Nikola napsal:

  Dobrá, tak speciálně ještě pro Tebe, evidentně to nechápeš. otevřený systém je veškerá energie, která přichází z vnějšího prostoru, uzavřený systém je to tvoje perpetuum mobile Ty debile, klidně tady všechny urážej, ale myslím, že obrázek o sobě už jsi vytvořil a všechny přesvědčil. Klasický případ polointeligenta je ten, že co ho nenaučili není pravda, z takovejch lidí se mi chce zvracet, ps ty Tvoje debilní testy jsme řešili někde ve druháku, než nás to přestalo bavit a pubert jsi Ty

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Ano, tys to řešil v druháku a odpvěď byla „…zajedu si někam do dílny“.
   Co se namáhat nebo rovnou říci, že nevíš, když raději plkneš kokotinu – hlavně proto, že už ses sám vykafkoval předchozí machráží o údajné tvé praxi.

   Pokud posuzuji energetickou účinnost zařízení, započítávám všechny vstupy i výstupy.
   Jestliže chce nějaký podvodník falšovat výsledky, záměrně nezapočte některý vstup – typicky např. někteří neználc či přímo podvodníci, co řvou o účinnosti tepelných systémů s výměníky (tzv. tepelných čerpadel) nad 100% záměrně nezapočítávají tepelnou energii např. vzduchu, prohnaného přes vnější výměník.
   Taktéž žvásty o nekonečné účinnosti solárního panelu (vstupem je záření, dopadající na plochu článků) jsou jen projev buďto neznalosti, nebo snahy o blamáž.

   Že seš lhář jsem poznal skoro z každé tvé věty – ať už ty kecy o nástupu na vojnu v březnu, o magnetech, sračky o Teslovi, pokus žvanit na dva nicky a vlastně cokoli dalšího nemělo v sobě ani špetku solidnosti.
   Seš zmetek.

   • Nikola napsal:

    Sám jsi zmetek, ty 8000SAC, nic konstruktivního jsi zatím nepřinesl, jenom se snažíš urážet lidi v různých diskuzích a přitom ani nevíš o čem se tady bavíme, ty chudinko

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola, libor a možná ještě jiný nick stejného primitiva:

     Jak jinak než zmetkem nazvat arogantní nablblo, co se tu chvástá znalostmi a neumí řešit ani jednoduchý příklad z praxe (a že takový kolemjdoucí to uměl)….?
     O čem konstruktivním tu žvaníš? Že plácáš hovadiny a snažíš se poírat fyzikální zákony kecama o magnetických motorech, které neexistují?
     Tím, že záměrně nezapočteš veškerou vloženou energii při výpočtu účinnosti?

     Tak dělej, ty „konstruktivní“, ukaž tu něco chytrýho – pak se ti omluvím.
     Jenže z tebe vypadne leda blábol a sračka, ty esoterický pometlo!

     :O)))

     • Nikola napsal:

      Konstruktivní v tomto případě znamená k věci, bavíme se zde o využití všudypřítomné energie, ne o vyvrtání díry vrtákem, to sis zase jenom spletl téma ty popleto

 82. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  2.3.2013 v 9.18

  Konstruktivní v tomto případě znamená k věci, bavíme se zde o využití všudypřítomné energie, ne o vyvrtání díry vrtákem, to sis zase jenom spletl téma ty popleto

  ––––––-
  Jenže zde jsou o využití energie již v samotmném tématu nemyslné kecy, viz „…Tato udělátka stačí uvést do chodu pomocí baterie a po rozběhu můžeme zdroj odpojit a stroj se pohání sám. …“ nahoře v článku, ty troubo!

  A o nějakém využití energie nemel – nejsi odborník a jen tvé chvástání bylo podnětem k mému testu, v kterém sis ani neškrtl.
  O energii nemůžeš mít ani páru, když neznáš ani funkci elektromotoru či jiných zařízení.
  Zmůžeš se tu jen na opakované blití bludů – viz „otevřený systém“ – pavědecký kec, kdy záměrně není započtena všechna vložená energie, aby vyšel nesmysl.

  • Nikola napsal:

   otevřený a uzavřený systém, jsou oficiální „vědecké“ termíny ale k tomu ses evidentně ještě nedopracoval, zatím jsi u vstupů a výstupů, prostě to chce čas, možná ti to dojde až budeš vrtat nějakou tu díru

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Jo, správně to píšeš , v uvozovkách – „vědecké“, ale v reálu pavědecké.
    Definici sem stejně neuvedeš, jen jsi chytil esoterické kydy a ty jsou bez definic, asi jako tachyony, pí-voda, revitalizovaná voda, plynulé elektromagnetické pole a podobně.

    • Nikola napsal:

     i pád na hubu je pohyb kupředu, to jsem nevymyslel já aby ses toho hned nechyt. „Vědce“ jako jsi ty svazují právě taková dogmata, jako že to co není dokázané neexistuje, pokrok udávají badatelé, ne opičáci

     • Pochechtávač napsal:

      Jasně, ty badateli nevědoucí, co netušíš ani proč běží elektromotor.
      Tak jen vzhůru, tachyony , pí-voda a další sračky – jen se v tom vrtej, hnído.
      A hlavně tvůj „otevřený systém“, kde prostě a jednoduše nezapočteš dodanou energii, abys mohl tvrdit, že účinnost je nad 100%, ty primitive – to je ten tvůj pokrok, výsledky bádání.

      Průser je, že tihle pomatenci se nám v ČR množí velice rychle. Je to hlavně úpadkem učňovských škol a vůbec technických směrů a naopak rozvojem různých pseudooborů a rádobyslužeb.

 83. Nikola napsal:

  otevřený systém není můj, to je pouze definice, kterou uznává i tzv. oficiální věda, takže pokud tvrdíš něco jiného, tak jsi vlastně kacíř a patříš na hranici !

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Aha, opět správně napsáno, doslova >tzv. oficiální věda<, takže ne normální věda, ale cosi takzvaného.
   A ještě kacíř a hranice, nojo, ty seš jasnej – náboženskej fanatik a praštěnej esoterik.

   • Nikola napsal:

    víš co je krokovej motor, víš jakej je rozdíl mezi synchronním a asynchronním motorem ? Víš co je kotva nakrátko,víš co je zpětněvazební čidlo u asynchronního motoru? Až to budeš vědět, tak zas napiš nějaký moudro

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola:
     Sklapni, ksindlíku, a nezkoušej sem házet otázky na mně poté, co jsi nevěděl, jak vyřešit onen technický problém s vrtačkou…!

     • Nikola napsal:

      technický problém s vrtačkou si vyřeš sám, třeba si vyvrtej díru rovnou do hlavy, i když to už asi není potřeba, ptal jsem se na ty motory, ale to se asi ptám bači kterej vlak jede do Tábora

 84. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  2.3.2013 v 13.24

  technický problém s vrtačkou si vyřeš sám, třeba si vyvrtej díru rovnou do hlavy, i když to už asi není potřeba, ptal jsem se na ty motory, ale to se asi ptám bači kterej vlak jede do Tábora“
  –––––
  Ano, výborně – dostaneš tedy odpověď ekviovaletnní té tvojí u testu:

  Otázka:
  … co je krokovej motor, víš jakej je rozdíl mezi synchronním a asynchronním motorem ? Víš co je kotva nakrátko,víš co je zpětněvazební čidlo u asynchronního motoru?

  Odpověď:
  Najdi si to na google, když to nevíš, debile…

  :O))))

  • Nikola napsal:

   já to vím, ty to nevíš debile

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Co kdo ví a neboi neví ukázal jednoduchý test a tvoje stupidní vyhýbavá odpověď.
    Teď si tu zvracej, co chceš – tvoji kvalitu jsi předvedl.

 85. Neznaboh napsal:

  Dobrý den. pročetl jsem si tuto diskuzi a je škoda že je akorát o nadávkách. Osobně považuji funkčnost magnetického motoru dodávající tisíce wattů za nesmysl, ale jsem bláznům a jejich střeštěným teoriím nakloněn. Takže jsem zkonstruoval vlastní supermotor.
  Na CDčko jsem po obvodu namondil válečkové magnety od nejmenšího k největšímu a naklapnul ho do rozebrané CDROMky takže se cdčko s magnety může volně otáčet. Po přiložení magnetu na pevném stojánku se CD otočí o skoro 36O poté narazí na nejsilnější magnet, který logicky točení zastaví.
  Ve chvíli kdy pohonný magnet držím v ruce a v pravou chvíly jej oddálím od nejsilnějšího magnetu a zas přiblížím cd se otočí o dalších 360. Toto mohu opakovat do nekonečna a CD se točí.
  Je mi jasné že energii dodávám já vlastní rukou.

  A teď mé teoretizování: Jsem přesvědčen že na stejný problém narazí každý magnetomotor a to ať magnety naskládáte do jakékoliv formace. Stejná síla která rotor roztočila ho zase zastaví pokud tuto sílu nepřekonáte jiným zdrojem energie. Možnou cestou by bylo brzdnou silu magnetu na okamžik odstínit, ale to fakt netušim jak a jestli je vůbec možné.

  • Nikola napsal:

   Konečně slušný člověk, to co je mezi mnou a pochechtávačem z toho si nic nedělej, on už je prostě takovej ale k věci: žádné magnetické točítko ti asi fungovat nebude o to už se snažilo hodně mudrců, jde mi hlavně o to využít všudypřítomnou energii a dostat lidstvo z neodvratné zkázy, pokud bude pokračovat tímto způsobem.
   Kdyby se nevyhazovaly miliardy na zbrojení a vědecký výzkum se orientoval na to aby se měli lidé líp, tak jsme už úplně někde jinde. Svět patří několika mocným, kteří rozhodují o všem a na špinavou práci mají cvičené opice. např. pochechtávače, politiky, atd.

  • Pochechtávač napsal:

   „Možnou cestou by bylo brzdnou silu magnetu na okamžik odstínit, ale to fakt netušim jak a jestli je vůbec možné.“

   Ano, je to možné odstínit – vložením energie. Ta pak de facto požene ten motor.
   Veškeré pokusy se samotočítky jsou nanic, bez přivedení energie nic takového nepoběží.

   • Nikola napsal:

    Ano přivedením vnější energie, bude agregát generovat el. proud. už jsi blízko

    • Pochechtávač napsal:

     Zase jen ulítlý blábol.

    • Pochechtávač napsal:

     Mimochodem, ten jeho cd disk osazený magnety nic generovat nebude, nemá v čem.

     • Nikola napsal:

      nebude no a ty jsi totální debil, částečně tě omlouvá, že nevíš s kým tancuješ ty bezmozku. Umíš akorát prudit ale vysvětlit rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem neumíš

 86. Pochechtávač napsal:

  „Nikola napsal:
  2.3.2013 v 20.00

  nebude no a ty jsi totální debil, částečně tě omlouvá, že nevíš s kým tancuješ ty bezmozku. Umíš akorát prudit ale vysvětlit rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem neumíš“
  ––-

  Esoterické a pavědecké výrazy co do významu neřeším – sami jejich autoři je vymysleli jen pro blamování, takže nemají reálný základ a nelze je definovat.

  • Nikola napsal:

   no vždyť to říkám – debil

   • Pochechtávač napsal:

    Sám sem stejně definici nenapíšeš, protože taková neexistuje.
    Takže neblábol, primtiive!

    • Nikola napsal:

     Uzavřený systém.- jakýkoliv systém, do kterého žádná energie nevstupuje, tzn, že z něj ani nemůže vystupovat.
     Otevřený systém znamená, že do něj nějaká energie vstupuje a potažmo zase nějaká energie vystupuje, např. fouká vítr, ten točí vrtulí, vrtule točí generátorem a ten generuje el. proud, pochopitelně s rúznými ztrátami, alespoň takto to chápeme my esoterici. Vy vědci zatím tvrdíte, že pepetuum mobile neexistuje, neexistuje no a co jako? My taky netvrdíme, že existuje. Pokud se někdo zacykluje na vstupech a výstupech, tak už je asi veškerá diskuze marná. Bůh s tebou, Jehova přijde!

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      No hezký povídání.
      Takže do uzavřenýho systému nevstupuje energie.
      Pak ovšem nejde o energetický systém.

      Pokud je příklad větrníku s generátorem ukázka otevřeného systému, pak je tedy otevřený systém i automobil se spalovacím motorem, jaderná elektrárna, tepelná elektrárna na hnědé uhlí, transformátor, elektrický motor a podobně.

      Pěkná definice.
      Uzavřený energetický systém tedy prakticky neexistuje…..

 87. Nikola napsal:

  No je to trochu jinak, např. spalovací motor sám o sobě, bez dodávky paliva je uzavřený systém, prostě sám od sebe pracovat nebude. V momentě kdy budou splněny podmínky, tzn. dodávka paliva, inicializace a udržování pracovních podmínek, stává se generátorem použitelné energie. Takže uzavřený systém existuje ale sám od sebe nefunguje

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Jo aha – perfektní vysvětlení.

   Takže větrník se generátorem je uzavřený systém, když nefouká vítr.
   Solární panel taky, třeba v noci.

   Bezva, velice chytrý.
   Otevřený a uzavřený systém – velice důležitá definice.
   Cvaknu vypínačem a mám ho uzavřený, když odpojím tok elektronů do žárovky tam odněkud z elektrárny.
   Prostě úplná pitomost – cokoli stopnutýho, vypnutýho, odpojenýho je uzavřený systém.
   Taková definice je opravdu nevím k čemu – asi jen na blábolení.

   • Nikola napsal:

    No zas taková pitomost to není, minimálně pro badatele, kteří ustavičně skládají magnety v různých úhlech a různých nastaveních vůči sobě s představou, že se jim podaří v podstatě z ničeho dostat nějaký zisk. Tak takhle to opravdu nebude fungovat. Je potřeba si uvědomit, že pokud do systému žádnou energii nepřivedu, tak nemůžu počítat s tím, že nějakou získám. Budiž pro badatele útěchou, že prostor je opravdu nabitý energií a je jen otázkou času, kdy jí pomocí nových technologií dokážeme využít. A vo tom to je

    • Pochechtávač napsal:

     A že se to nějak stále nedaří – jen ty bláboly světem letí, studená fúze a další kraviny…

     • Nikola napsal:

      Hlupáci budou vždy popírat nové myšlenky co se jim nehodí do škatulek, nové věci jim vadí, to že je lidstvo v poznání teprve na začátku je markantní a že nové objevy přijdou je jisté. Nemá cenu diskutovat s někým kdo ze své podstaty popře cokoliv čemu nerozumí. Tak tudy cesta taky nevede.Pokrok udávají lidé s otevřenou myslí, kteří se nebrání diskuzi o čemkoliv a umí naslouchat, diskutovat a argumentovat, ne urážet a vysmívat se. To je přesně ten postoj, kterej to všechno brzdí, hlupáci na úřadech, hlupáci ve vládě, hlupáci ve výzkumu a ještě větší hlupáci, kteří tomu všemu věří.

    • Pista napsal:

     Takto funguje aj atomova bomba.Dovtedy bombardovaly jadro uranu
     az……..

 88. Pochechtávač napsal:

  Bambula Nikola /Libor píše:
  „Hlupáci budou vždy popírat nové myšlenky co se jim nehodí do škatulek, nové věci jim vadí, to že je lidstvo v poznání teprve na začátku je markantní a že nové objevy přijdou je jisté. Nemá cenu diskutovat s někým kdo ze své podstaty popře cokoliv čemu nerozumí. Tak tudy cesta taky nevede.Pokrok udávají lidé s otevřenou myslí, kteří se nebrání diskuzi o čemkoliv a umí naslouchat, diskutovat a argumentovat, ne urážet a vysmívat se. To je přesně ten postoj, kterej to všechno brzdí, hlupáci na úřadech, hlupáci ve vládě, hlupáci ve výzkumu a ještě větší hlupáci, kteří tomu všemu věří.“
  –––
  No ano, vyblels několi řádek textu, máchajícího do prázdna.
  Na to lze jen říci, že opravdu bláboly světem letí a hlupáci se jich chytají – tu magnetický motor, tam zase studená fúze a kouzelný E-cat, rotorvertér či HHo bublér.

  Hle, říká ti něco magnetoeletkrický bezpohybový generátor MEG, co byl úspěšně studentem Pavlem Horkým předveden na soutěži otevřených hlaviček Enersol…?

  • Nikola napsal:

   Než MEG je pro mě zajímavější Testatika, studená fůze mě moc nebere, věřím univerzální energii, která je všude kolem nás, ale tomu ty evidentně nerozumíš, jinak bys tady nepsal takový bláboly ty vědče

   • Pochechtávač napsal:

    Nikola:
    Jo tááák, testatika, ten nesmysl, o kterým žvaní psychopat Wojnar a prdlí esoterici….
    Ta vznikla ze senzační reportáže, bláblá meternité a jejich kouzelný přístroj.
    Naprostá pitomost, stejně jako ty natočené zaručeně pravdivé story o ufounech.

    • Nikola napsal:

     No jo no nenikolo jsi primitiv, užij si to

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Primitiv je ten, kdo sežere bláboly o záhadných meternitech a jejich testatice.
      Nic takového neexistuje, je to jen senzační žvást.

    • Nikola napsal:

     Jasně ty blbečku

     • Pochechtávač napsal:

      Nikola:
      Dolož existenci údajného zařízení „testatika“ nějakým solidním informačním zdrojem či popisem principu, nebo natlachej.

      Ono totiž nic takového neexistuje, ken se šíří bláboly zjeména na esoterických a pavědeckých stránkách o čemsi takovém. V reálu ale ani prd.

      Takže k věci a nebo nedržkuj!

 89. Jorro napsal:

  Já myslim že by se to točilo, ale to je asi tak vše. Taky je potřeba dost energie při výrobě magnetů ne? :) Jinak díky p.kolemjdoucímu za to povznášející pdf. :) asi mi potrvá než to projdu celý. Viděl jsem výpočty kde vzorce ukradli přímo z magnetohydrodynamiky, Můžete mi někdo říct jestli se dá postavit stroj (kde pointa je jen samotné točení, ne pohon generátoru) čistě z magnetů? Myslim (laicky) z pohledu transformace mag.momentu na kinetickou energii, resp. jestli můžu počítat s magnetizací (konfigurační energií –> kinetickou). Jinak je jasný že energetická účinost kotlů (110%) je reklamní trik, ne?

  • Jorro napsal:

   Magnetický motor je pěkná hovadina :D ale myslim že kdybych postavil stroj (za pár stovek tisíc) který bych roztočil normal elektromotorem, po odpojení by se on „magmotor“ pouze držel určitou dobu na svých otáčkách, tak nějak jsem to myslel… Ne že by se roztočil sám :D Navíc nejsem fyzik takže počítat trasformaci energie ať už jakékoliv je pro mě něco jako lézt na osmitisícovku…

   • Pochechtávač napsal:

    Ten „magmotor“ by se držel úplně stejně, jako kdyby magnety neměl.
    Choval by se jako setrvačník, nic víc.

 90. Nikola napsal:

  Když budu transformovat jakoukoliv volnou energii na využitelnou, tak neporušuji žádný platný zákon, jde jen o to umět jí využít a pochopit rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem

  • Pochechtávač napsal:

   Jistě – ten tvůj „uzavřený systém“ je třeba svítilna s baterkou, toho času vypnutá.
   V tom smyslu jsi to tu popisoval.

   Takže zase nic – jen blábol.

   • Nikola napsal:

    Baterie je soustava článků, buď paralelně, nebo sériově spojených, svítilna je přístroj složený z článků tvořících baterii, která se vybíjí přes zátěž, např. žárovku, nebo diodu no a co jako? Jakou souvislost to má s otevřeným a uzavřeným systémem? Pořád to nechápeš.

    • Pochechtávač napsal:

     Neteče tam nikam energie,když je baterka vypnutá = uzavřený systém dle tvých kydů.

     • Nikola napsal:

      No samozřejmě, nejenže neumíš psát, ale jak je vidět, máš problém i se čtením, no nicméně tvůj největší problém je, že jsi do teď nepochopil podstatu. Baterie v kombinaci s jakýmkoliv spotřebičem je samozřejmě uzavřený systém. Po vyčerpání energie vložené do baterie se systém zastaví, Mám na dvoře už asi pět let diodovou svítilnu napájenou dobíjecími články, dobíjenými malým solárním panelem, funguje dodnes = příklad otevřeného systému

 91. kolemjdouci napsal:

  Jorro:
  Před studiem rovnic aplikovaných na pole bych doporučil prostudovat samotný matematický aparát, například zde: http://artemis.osu.cz/uvma3/UVMA3_1.pdf
  Pokud nemáte základy v matematické analýze a lineární algebře, potom také tuto literaturu (nejbližší prodejna skript) a samozřejmě fyziku samotnou.
  A nakonec doporučuji revidovat nápad s magnetickým motorem :-)

  • Nikola napsal:

   A pane kolemjdoucí, mohl by jste nám samoukúm vysvětlit rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným systémem? Děkujem esoterici

   • kolemjdouci napsal:

    Kromě systému je třeba zmínit ještě pojem jeho okolí a mezi tím existuje hranice. Z hlediska posuzování otevřenosti / uzavřenosti, atd. je to o tom, kde nakreslíme nebo uvažujeme hranici. Představa o systému, jeho okolí a hranici nám dopomáhá k formulování úloh soustředěných na stavy a děje v ohraničeném systému a jeho interakce s okolím, které nás bezprostředně zajímají, protože zkrátka „neznáme absolutní model světa“, případně nás okolí zajímá jen z hlediska hraničních dějů, doba a složitost výpočtu jsou peníze, atd.
    U termodynamického systému fyzika definuje pro interakci s okolím tyto pojmy:
    Otevřený systém – probíhá výměna hmoty i energie
    Uzavřený systém – probíhá pouze výměna energie
    Izolovaný systém – neprobíhá výměna hmoty ani energie (v realitě takový systém nepotkáte ať nakreslíte hranici kdekoliv, ale pro vytvoření modelu, když víte co zanedbáváte, je dobrý dost)
    Termodynamika v poměrně stravitelné podobě je k nahlédnutí třeba zde: http://fikus.omska.cz/~bojkovsm/termodynamika/zakladni_pojmy.html
    A jestli si chcete hrát s poli, stahujte a modelujte na http://quickfield.cz

 92. Jorro napsal:

  díky! :) to jsem potřeboval. vím že tak jak jsem to popisoval to nejde, moje úvaha byla celkem o hnědce :) Revizi nápadů nepotřebuju, nechtěl jsem se do toho pouštět, jen mě zajímalo jak to vlastně je… učit, se učit.. :) Btw nevim, ale na wiki píšou „Izolovaná soustava = žádná výměna energie a hmoty. Uzavřená soustava = výměna energie, nikoliv hmoty. Otevřená soustava=výměna energie i hmoty. (z hlediska interakce s okolím) jde brát pohyb elektronů v el. obvodu jako pohyb hmoty v uzavřeném obvodu? asi ne když hmota je z atomů a jádra se ani nehnou? V JE si představim výměnu energie mezi stupni. voda tam zůstává ve stejném množství proto asi uzavřený systém. když na fotovolt.článek dopadá beta ze slunce, elektrony co se tam chytají se nedaj brát jako hmota, takže i tak stále uzavřený systém? jestli teda myslíme stejný princi soustav a systémů ono to asi bude složitější, nevim… :D

  • Pochechtávač napsal:

   Ono je hlavně dobré neutápět se v nesmyslech.
   Teorie, kterou tu nahodil Nikola/Libor, je dost pochybná – svítilna se akučlánkem je podle něj uzavřený systém a nějaký FV panel s LED otevřený.
   Co bude tedy systém, kde měním průběžně akučlánky, které dobíjím – a třeba zrovna z FV panelu?

   Tyhle definice jsou touiž zavádějící a nemají nějaký technický význam.

   • Nikola napsal:

    No to je přesně ono, jeden matematik a druhej shizofrenik to nás opravdu někam posune. Ani jeden z vás na to nebyl schopen odpovědi, přitom je to alfa a omega všeho. V jednoduchosti je krása a pravda pánové
    Nikola

    • kolemjdouci napsal:

     Koukám, můj včerejší příspěvek se zde neobjevil. Nejdříve s komentářem, že čeká na schválení a pak zmizel úplně. Snad jen technický problém.
     Napsal jsem v něm definice stejné jako výše Jorro, srovnal jsem je i s Wikipedií a dvěma dalšími články o termodynamice. Přeci jen, paměť může být děravá. Ano, tyto definice fyzika používá – nikoliv jako svůj základ, ale pro zjednodušený popis dějů uvnitř „systému“, tj. oblasti, která nás zajímá a to buď bez vlivu okolí a nebo s jeho vlivem. Tento model uvažování je pro nás „nedokonalé bytosti“ výhodný jednak z důvodu formulace a pochopení principu a také z důvodu soustředění výpočtu na oblast, která nás skutečně zajímá (systém a jeho hranice), kdežto okolí vnímáme jen jako jeho projev na hranici této oblasti.

    • kolemjdouci napsal:

     Zajimavé, teď to prošlo hned. Můj minulý příspěvek obsahoval dva linky, tak možná proto. Zkusím znovu pastnout jeden – o termodynamice ve stravitelnější podobě, v základních pojmech najdete i systémy:

     http://fikus.omska.cz/~bojkovsm/termodynamika/index.html

    • kolemjdouci napsal:

     První prošel, tedy druhý – pokud si chcete modelovat elektromagnetické či tepelné pole, zkuste http://quickfield.cz

  • Nikola napsal:

   Jsem rád, že se tady konečně objevil někdo s otevřenou hlavou, Oproti Tvému předchozímu příspěvku, diametrální posun, klobouk dolů. Samozřejmě s tím otevřeným a uzavřeným je to trochu sporné, nikdo ani nejvíc ti erudovaní neví jestli žijem v uzavřeném nebo otevřeném systému. Měli bychom se soustředit na elementární záležitosti, které se týkají nás 3D bytostí s omezenou schopností chápat co se kolem nás vůbec děje, proto ten terminus technicus uzavřený a otevřený, je potřeba to prostě nějak oddělit, aby se bylo od čeho odrazit. Zároveň je taky důležité si uvědomit, že energie se nedá vyrobit, energie už prostě existuje dá se jenom přetvářet pro naše potřeby.
   Měj se
   Nikola

 93. Nikola napsal:

  Mlčeti znamená souhlas, Pokud někdo sveřepě obhajuje lež, tak dřív nebo později mu dojdou argumenty, vždy to tak bylo, je a bude. Pokud někdo neumí překročit svůj stín, tak je mrtvola a to platí ve všem. Jsem rád, že jsem si potvrdil, to co už dávno vím. Existují různé entity na různých stupních vývoje a nemá smysl to míchat dohromady , takže končím debatu a mějte se
  Nikola

  • Pochechtávač napsal:

   Nikola – Libor:
   Jo, běž se vycpat, ty nádivo.
   Kdo obhajuje lži, je patrno z debaty – tvoje perpetomobilní žvásty.

   Nesmysl je i ten tvůj „otevřený a uzavřený systém“ – viz příklad s baterkou, kterou měním za jinou a opět dobíjím, takže stále je někde přísun energie. Je naprosto jedno, zda vložím palivo, akumulátor či lokomotivu napájím z troleje – stále je to energetický systém a jeho účinnost je vždy jen do 100%.

   Nakolik jsi fundovaný, to ukázala moje otázka s Tatrou – jen jsi prsknul a konec, „Kolemjdoucí“ dokázal odpovědět správně, je vidět, že jde o odborníka.

   Tvoje ulítlé nápady nemohou mít pro nikoho přínos, takže si běž plkat na nějaké stránky esoteriků či jiných blábolistů.

   • Nikola napsal:

    S magorem nemá cenu diskutovat, jdi se vycpat hlupáku !!!!!

    • Pochechtávač napsal:

     Nikola – Libor:
     Hlavně, že sis musel udělat nick „Nikola“, abys vypadal tajemně, Libore…!
     Já se netajím – pochechtávám se hlupákům a nablblým esoterikům a proto jsem Pochechtávač.

     Magor je ten, kdo neumí řešit problém a přitom se chvástá – přesně jako blb, který neví, z čeho lze napájet vrtačku.

   • Bob napsal:

    Blbečku už jsem na to kápnul a fuguje to ! Ke tvé smůle – už to mám v patentu, takže nemusíš tahat rozumy.
    Jo, a perpetum mobile si můžeš hledat dál, já jsem spokojenej s tím co mám.

    Pro ostatní normální – nenechte se rozptylovat debilem co má IQ houpacího koně včetně celé rodiny :-) )

    • Pochechtávač napsal:

     Bob:
     No jasně, blbečku, „fuguje“ to.
     Tak fuguj, fuguj, primitive.
     A nech si všechno patentovat…!

     :O)))

 94. Pochechtávač napsal:

  Milan:
  Jistě, funkční model.
  Akorát tím musí nějakej skutečněj motůrek točit, aby to budilo dojem.

  • Milan napsal:

   Jasně, napsal jsem to jen z legrace.
   Co otáčí tímto? Stačí shlédnou do 1.15 minuty
   http://mail.icttf.org/videofeed/kk2cHHmLeVw

  • Milan napsal:

   Omlouvám se, vložil jsem v předchozím příspěvku nesprávný odkaz.
   Takže můj dotaz se týkal tohoto odkazu.
   http://www.wimp.com/hypotheticalmachines/

   • Pochechtávač napsal:

    Milan:
    Kraviny a perpetomobliní nesmysly.

    • Pista napsal:

     Pochechtavac,obdivujem neustupcivost a vytrvalost v argumentoch.
     Ved keby si mal pravdu tak by museli zaniknut vestci,astrologovia,ufologovia,samani,nabozensky fanatici,americky vedci,chytri blbci a mnoho dalsich uchyliek ludskej predstavivosti,aka nuda by nastala.Mna osobne by nemal kto rozosmievat,a teba vytacat.

     • kolemjdoucí napsal:

      Mě by zase zajímala motivace těch, kdo tahle témata neustále živí. Na netu je toho dost, všechno jako přes kopírák – zázračný vynález fungující na neznámém principu, zabití pokusníci, mocné lobby. Co z toho ti lidé mají? Ještě pochopím třeba prodej bubleru nebo zázračného topení, to jsou pro podvodníka lehce získané peníze, ale co třeba tohle fórum, vidím tady maximálně snahu najít někoho, kdo tomu opravdu věří, ale ne přímý kšeft.

 95. Pochechtávač napsal:

  kolemjdoucí:
  Jelikož jsem hloubavý, přemýšlel jsem a hledal proč.

  Důvody jsou různé.

  Někdo je neznalý a naivní, hledá perpetuum mobile.
  Další sice ví, že to je blud, ale baví ho oblbovat ostatní.
  Jiný v takových kalných vodách loví ověčky, kterým se pak dělá guru a uspokojuje se tím.

  Tak to jsou ty případy, kdy není zisk….

  • Bob napsal:

   Jsou blázni,kteří hledají perpetum mobile, jsou vychcánci co chcou vydělat na tvořivosti jiných (pochechtávač). Jsou ale i lidi ,kteří hledají způsob, jak s menšími náklady zajistit svoji energetickou spotřebu (nebo-li ušetřit).
   Pochechtávači : nemám rád paznechty jako jsi Ty! Jenom lidi zdržují a snaží se o majetkový prospěch na jejích úkor.
   Pro ostatní – motor funguje, vyžaduje ale značné investice. Je možná lepší se podívat po solárních a větrných možnostech.

   • Pochechtávač napsal:

    Bob:
    Ty jsi vymetená hlavička.
    Kdepak jsi sebral, že se snažím o nějaký prospěch na něčí úkor?

    Ten nesmysl, prezentovaný jako magnetický motor, samozřejmě nefunguje.
    Bez přivedení energie se samo jen tak nic točit nebude a pohánět cokoli taky ne.
    Občas nějaký kecálek či hoaxer něco takového vypustí, ale doložit to pochopitelně nemůže.

    • Radek napsal:

     Ty sis jako malý nikdy nehrál s magnety? Když jeden položíš na stůl, a dáš k němu druhý, tak se ti buď přisune, nebo odsune a to i bez přivedené energie. MM musí po správném navržení fungovat.

    • Bob napsal:

     Fyzika je svině, neosereš ji!
     Můj MM je předělaný z asyn.motoru 15kW. Když nepočítám svojí práci (včetně soustruhu, přesazení….) jsem do toho vrazil 35 000,- Kč.
     Výsledek : činný výkon 1200W, v provozu cca měsíc, odstávky pro údržbu a měření cca 4hod. Návratnost si sečti. Zatím to pro moje potřeby postačuje, uvidím jak se to bude chovat dál. :-) ))

     • Pochechtávač napsal:

      Fyzika je věda a opravdu ji neosereš, takže můžeš povídat co chceš, žádných 1200 W jen tak z ničeho se nkoná.

   • kolemjdouci napsal:

    Bobe, jak tedy podle tebe Pochechtávač vydělává na úkor perpetomobilních badatelů? To by mě opravdu zajímalo.
    Evidentně se snaží ušetřit jejich prostředky, když je odrazuje od investic do nefunkčních zařízení.

    • Bob napsal:

     stačí dát pár nápadů na patenty a je časem vyděláno. nejseš náhodou pochechtávač 2?

     • Pochechtávač napsal:

      Jo patenty….

      Leda do složek MaŠíBl, tak už toho na patetnovým úřadě leží dost….

     • kolemjdouci napsal:

      Patenty vydělávají, to jo. Ale pouze patenty, které má zájem někdo reprodukovat, protože někdo takový výrobek koupí. Ale proč by někdo kupoval magnetické motory? Možná jako raritu nebo suvenýr. Kousek do sbírky, čemu ještě dnes lidé mohou věnovat svůj čas. Ale takových moc nebude, tak proč to patentovat.

 96. Radek napsal:

  Magetický motor musí zákonitě fungovat, když se udělá jak má, ale problém je v tom. Že když každý bude vlastnit Magnetický Motor, nebude zapotřebí dodavatelů energie -> plno lidí bez práce -> velká kriminalita, lidi bez domova a plno jiných defektů na společnosti.

  Tohle stojí dle mně za tím, proč se tento motor nevyrábí ve velkém. Kdo chce MM, ať si ho sám vyrobí. ^^

  • Pochechtávač napsal:

   Magnetický motor je nesmysl – klasické perpetuum mobile, tedy něco, co fungovat nemůže.
   Bez přivedení energie se nebude točit.

   Patrně seš slabomyslnej konspirační teoretik.

   • Stese napsal:

    Aj v anglicku zobrali robotnici kladiva na stroje……
    A dnes si miliarda ludi ziju ako prasata v zite….

 97. Jan napsal:

  Pochechtávač:
  Prosím tě už se vykašli na ty diskuze a nech je v klidu pracovat na mag. motoru nebo ho nikdy nevyrobí.!! Taky mi připadá že jedni jsou případ pro Chocholouška,ale jak se říká kdo si hraje nezlobí a druzí se tě snaží vytočit. Už se to nějak zvrtlo.

 98. milan napsal:

  Víte, nedovedu si představit sílu, která by zabránila libovolnému vědci kdekoliv na světě aby toto nesestrojil a nepublikoval. Nebo si myslíte, že ropné konglomerace mají takovou moc? To nemají. Ani státy, nikdo. Nikala Tesla pracoval v době kladiv, a štípaček na dráty, a to co postavil on, musí zvládnout kdokoliv kdo má dnes doma sadu nářadí z bauhausu, nedej bože dílnu se soustruhem… a přesto to nikde není…

  • Stese napsal:

   Podla mna Nikola Tesla bol posledny velikan.Teraz nastupuje uz len kolektyvny rozum a sila vypoctovej techniky.

   Bobe,kupim tvoje MM.Za patent Ti dam 1 000 000 €

   • Bob napsal:

    zatím je stále v testovacím provozu. Nad prodejem zatím neuvažuji – hraji si ještě s modelem s posunutí lambdy.
    Původní varianta zatím běží bez měřitelného poklesu výstupu.
    V případě dobrých dlouhodobých výsledků uvolním patent pro nekomerční využití zdarma.

 99. miro1360 napsal:

  Jediné magnetové perpetum mobile ktoré momentálne funguje je fake, a dôkazom je youtube ktorý rastie týmito fakeami deň za dňom.
  Nehovorím, že ho nemožno zostrojiť. Ono totižto keď ho zostrojíme tak to nebude ani tak perpetum mobile ako skôr ďalší „stratový menič“ energií.
  Možno ak by sme prestali zabíjať všetky tie zvieratá pre chuťový pôžitok a začali žiť kultivovaný život plný vzdelávania kultivovaného smeru, bez zabíjania, so vzájomnou pomocou a bez toho rapídneho premnožovania (ktoré súvisí so vzdelávaním), teda začali by sme žiť život v súlade s prírodnými zdrojmi (pitná voda …), tak po takejto zmene by nám technológiu darovala vyspelejšia civilizácia. Lenže sme tak hrozné tvory vo vesmíre, že sa obávajú tu okolo zeme čo i len preletieť, že by sme ich zostrelili. Možno prelety a pozorovania našej zeme považujú za adrenalínový šport, lebo zostreliť „novú technológiu“ a možno aj s „mimozemšťanom“ by bol chuťový pôžitok pre výskum, no nie? :D
  Pokiaľ budú ľudia pokračovať naďalej v takej „disharmónií“ ako doteraz, pojedia sa navzájom vo vlastnej nevedomosti.

 100. Stese napsal:

  miro1360, clovek cloveku nikdy neublizi.Ked sa tak stane tak je to bud chorobna uchilka alebo afekt.A o ine civilizacie sa uz nezaujimaj ,proste neexistuju.Aspon nie v okruhu niekolkych milionov svetelnych rokov.Odbornici zo SETI uz 50 rokov scanuju vesmir a stale nic.Keby sa tu niekde poflakovali,dnesna technologia by ich uz iste odhalila.

  • Nikola napsal:

   Ahoj Stese,
   a kdo postavil pyramidy?

   • Pochechtávač napsal:

    Postavili je lidé.
    Ovšem pavědci, honiči senzací a praštění esoterici žvaní, že to udělali nějací mimozemšťani.

    • Nikola napsal:

     Jo a jak je postavili, pomocí lan kulánů a ramp?
     Ty seš dobrá trubka.

     • Pochechtávač napsal:

      Trubka seš ty, šašku – viz tvý kecy o údajných tvých znalostech a pak prd a bobek.

   • Stese napsal:

    Pyramidy su tak jednoduche stavby ze na to netreba ziadnu sofistykovanu metodu.
    Staci na to hruba sila a niekolko primitynich pomocok a hodne casu.
    Bolo uz napisane hodne sposobov ako sa to da spravit.
    Treba citat tych spravnych autorov,pozerat tie spravne dokumenty.

  • Nikola napsal:

   Pan pochechtávač určitě nic nevysvětlí, jeho znalosti totiž končí u Ohmova zákona. Je to přesně ten typ člověka, který si myslí, že má patent na rozum ale bohužel veškerá kreativita = 0. Já už jsem to vzdal, je to ztráta času,

  • Pochechtávač napsal:

   To je ten fake s Turkem, starý, otřepaný fór.

   Ale pokud seš prdlej esoterik, pak honem utíkej a kup si někde Perendev, objednej E-Cat, postav si auto na vodu Stenleyho Meyera a od mimozemšťanů jistě dostaneš antigravitační pilulky.
   Komu není shůry dáno, nepochopí.

 101. Pavel napsal:

  Vzkaz pro všechny odpůrce magnetického motoru:
  Atomová bomba je nesmysl a nemůže fungovat.
  Nelze získat více energie než je vloženo.
  Hoření je v podstatě také nesmysl – žádnou energii nevkládám
  Magentický motor může fungovat podobně jako hoření, jenom tuto energii neumíme správně požívat.

  • Stese napsal:

   Pavel povedal si krutu pravdu.Ale ma to jednu chybu,veris jej len Ty a stym uz nikdo nic nespravy.Nezavidim Ti tvoj zivot v pochmurnej polopravde,prazvlastnych konspiraciach a neznalosti zakladnych fyzikalnych zakonov.

  • Pochechtávač napsal:

   Máš mezery ve fyzice a chemii, meleš hovadiny.
   Při hoření se uvolňuje energie díky rychlé oxidaci – prvotní energie je vložena právě tím nezoxidovaným materiálem, jako jsou např. uhlovodíky.

 102. Jiří J. napsal:

  Rád bych se zapojil do této rozsáhlé diskuse. Chtěl bych se zaměřit na něco od čeho jste odbočili a místo toho si začali nadávat. Nuže. Není to tak dávno, co jsem se učil: Mění-li se velikost magnetické indukce či její směr, vzniká ve ve vodiči indukovaný proud. Dále jsme se učili, že když proud prochází cívkou vzniká v jejím okolí magnetické pole, které může být navíc zvyšováno materiálem, který se nachází v jádře. Proč by se pak při vhodné konstelaci stacionárních magnetů a cívek nemohl rotor točit?

  Nemohu nalézt spolehlivý zdroj, který by to vyvrátil, či naopak potvrdil a popravdě jsem z toho teď spíše zmatený. Chtěl bych předem poprosit, abyste mi odpovídali v mezích slušnosti.
  Budu rád, když mi konečně někdo pomůže danou problematiku osvětlit. Ozvěte se zde, nebo do mého emailu: jirijaskowiec@seznam.cz

  Děkuji.

  • Pochechtávač napsal:

   jirijaskowiec@seznam.cz:

   Ano, při vhodné konstelaci cívek a magnetů se bude rotor točit.
   Všude kolem nás je takových případů plno – elektromotory s permanentními magnety je možné najít v kdejaké hračce.

 103. Stese napsal:

  CITUJEM :P roč by se pak při vhodné konstelaci stacionárních magnetů a cívek nemohl rotor točit?
  Jiři, myslite tym tocit sa naveky a odoberat z toho este nejaku energiu?

  • Nikola napsal:

   Odebírat energii lze v podstatě ze všeho, energie je základní vlastnost každé hmoty a nemůže se ani vyrobit ani vytratit, protože jinak by nemohl platit zákon o zachování energie. To o čem se tady celou dobu bavíme a co někteří jedinci nechápou, nebo prostě nechcou pochopit, je rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem. Až tohle pochopíš, tak Ti dojde, že každá hmota má svůj poločas rozpadu a nakonec vyzáří do prostoru v podobě čisté energie, ve finále bude existovat jenom čistá energie a takhle se to opakuje pořád dokola. Myšlenka je vyšší forma čisté energie a dokáže jí dočasně zhmotnit, viz náš současný hmotný svět a vesmír. To, že za energii platíme několika světovládcům a necháváme si soustavně vymývat mozky, jejich propracovaným systémem novodobého otrokářství, je věc na delší diskuzi ale je to tak.

   • Pochechtávač napsal:

    Zmatlanina, bludy, nic víc jsi tu nenapsal.

    Myšlenka není žádná forma energie.
    Jestli tohle cheš tvrdit, pak předveď, jak myšlenkou bude pohánět nějaké reálné zařízení, konající práci.
    Nic, prd a bobek, co…?

 104. Stese napsal:

  Nikola,WTF?
  To, že za energii platíme několika světovládcům ……
  A ktory ze svetovladci ovladaju sokolovske,mostecke,ostravske,hornonitrianske panvy?
  ….. a necháváme si soustavně vymývat mozky.
  Na zakladnej,strednej,vysokej,v nezavyslich vedeckych ustavoch?
  Ked niekto povie A musi to dolozit B,inak je to brutalna paranoja.

  • Pochechtávač napsal:

   Osoba s nickem Nikola je nějaký pomatený blázen.
   Machroval zde, že má elektro vzdělání a že má značnou praxi, přitom nedokázal teoreticky vyřešit jistý úkol, který měl prokázat jeho praktickou znalost – viz výše v debatě něco o použití el. vrtaček.

   • Nikola napsal:

    Myšlenka = energie, hmota = energie, všechno co si dokážeš představit má v sobě energii ty joudo, nebo máš snad nějakou lepší definici pro myšlenku? Myšlenka je totiž základ jakéhokoliv tvoření.

    • Pochechtávač napsal:

     Esotericky žvanit, kdyat nesmysly a pavědecký poučko, to je tvoje, co?
     Jinak hlava dutá a ruce volšový – nevyznáš se ani v základech elektrotechniky.

     :O)))

  • Nikola napsal:

   Vlastníci uhelných dolů nejsou koncoví dodavatelé el. energie, jsou to společnosti ČEZ, EON, atd.,které vládnou místním trhem s energií, ale pokud se budem bavit globálně, tak světu vládne trh s ropou, = několik velkých nadnárodních společností a jejich majitelé rozhodují o tom co se tady bude dít.
   Co se týče vzdělávání obecně, jedním slovem úpadek

 105. JK napsal:

  Pochechtavač je provokater nechapu lidi že s nim ztracite čas je to nejakej pubertak kterej se naucil nekolik frazi a soustavne je opakuje stale dokola jako papousek predpokladam ze i jeho iq odpovida iq papouska nebo mozna jeste mensiho ptaka. Nema smysl se s nim vubec bavit nebo na nej reagovat je to blb. Je samozrejme pravda co napsal Nikola ze myslenka je energie. A take ze jakakoli hmota nebo proste prvek ma dany polocas rozpadu to jsou zaklady ktere by mel kazdy vedec znat a ovladat a ne na to reagovat jako totalni kteren
  VIZ:Pochechtávač napsal:
  29.6.2013 v 16.05
  Zmatlanina, bludy, nic víc jsi tu nenapsal.

  Myšlenka není žádná forma energie.
  Jestli tohle cheš tvrdit, pak předveď, jak myšlenkou bude pohánět nějaké reálné zařízení, konající práci.
  Nic, prd a bobek, co…?

  Pokud jde o myslenku jak Pochechtavac puberta pise ze to neni zadna forma energie tak od doby co mame jako lidstvo EEG existuje o tom take dukaz ponevadz kazda myslenka je meritelna coz by pokud by to nebyla forma energie nebylo mozne. Proto je dnes mozne v komercni sfere sehnat pristroje kterejma jde ovladat stolni PC pouze myslenkou cele to zacalo projektem pro handicapovane ale to uz tu rozvadet nebudu to si kazdej muze dohledat sam.
  Na konec se vsem ostatnim s vyjimkou Pochechtavace omlouvam vetsinou vulgarne nepisu ale po tom co tenhle blb tady predvadi a jeste se tvari dulezite to je proste moc s takovejma blbeckama jsem raz dva hotovej.

  • Bob napsal:

   taky palec nahoru

  • pochechtávač napsal:

   Matláš dokupy pojmy a dojmy.
   Jasně, že existuje EEG, ale nleze tvrdit, že myšlenka je nějaká energie.
   Pokud zaznamenám přístrojem jako EEG činnost mozku, pak nemusí jít jen o nějakou myšlenku, prostě mozek je složité chemické zařízení plné buněčných vazeb. zvýšenou činnost lze zachytit i tehdy, pokud dotane třeba podnět od nervových zakončení z celého těla.

   Takže si nech ty tvoje kecy a raději se podívej, co zde blijí za sračky magoři jako „NiIkola“ -viz jeho neschopnost najít řešení v tom testu, cojsem mu dal.
   Sám bys asi taky nepochodil….

   :O)))

   • JK napsal:

    Ten kdo tady matlá pojmy a dojmy jsi ty ne já.
    Meleš tady sračky a tvařiš se duležitě nezatahuj mě do nějakeho tveho testu pro Nikolu. Pokud jde o EEG tak jen pro informaci zamyslel jsi se nad tim co ta zkratka znamena? Ovšem že nezamyslel protože kdyby ano tak nemeleš tyhle hovadiny co tady kydáš. Co je tedy EEG? :
    Elektroencefalografie je neurofyziologické vyšetření zaznamenávající elektrickou aktivitu (bioelektrické potenciály) různých částí mozku.
    Činnost mozku (myšlení, rozhodování, paměťové procesy atd.) je zprostředkována přenosem nervových vzruchů mezi jednotlivými nervovými buňkami.
    To je provázeno změnami elektrického napětí, které je možno registrovat pomocí elektrod umístěných na povrchu lebky. Měří se pouze napětí na povrchu hlavy (žádný proud tedy do vás nebude nikdo pouštět), takže Vás to nebolí a jakkoliv to na Vás nepůsobí. Signály z elektrod jsou přenášeny do elektroencefalografu, který je zpracovává a následně kreslí na papír nebo na obrazovku EEG křivku.
    Takže znova a zaroveň naposled piši co jsem už napsal je pravda co Nikola napsal myšlenka je energie poněvadž !!! je měřitelna !!! a tve přiblble opakovani nějakeho nesmyslu a podsouvani informaci typu: „mozek je složité chemické zařízení plné buněčných vazeb“ navic informaci nicnerikajicich a vseobecne znamich na tom nic nezmění. Kdyby jsi byl alespon z polovyny inteligentní jak se snažíš prezentovat tak by jsi netvrdil takove nesmysly což mě jen utvrzuje v tom co si o tobě myslím a zaroveň jsem to také napsal v předchozi reakci.
    Ani tisickrat okecavana lež se nestane pravdou proto že ji někdo věří a dogmaticky ji opakuje do bezvědomí.
    Jenže jak už naši předci říkavali nejhorší srážka je s blbcem. A pokud by jsi nahodou chtěl opět oponovat že myšlenka není energie tak si klidně posluž ja už ovšem na tve kecy reagovat nebudu. Nestojíš ani za tu namahu evidentně něco našprtáno máš ale nadhled a celkovej přehled o fungování světa máš velice omezenej tím pádem pro jakoukoli další debatu jsi nepoužitelnej.

    Pro všechny ostatní přidávám pro inspiraci odkaz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318730018-polosero/211562222000011-polosero-sila-myslenky/titulky/

    Ne pochechtavači pro tebe ten odkaz opravdu není ty tomu přece nevěříš tedy vlastně ty víš že je to jinak takže na to nekoukej určitě by tě to naštvalo takové tmářství a na ČT žejo. :D

 106. ocas napsal:

  hej pochechtavač, bud ti nekdo za tyhle hovna plati, nebo jsi nepouzitelny kripl co plati net z duchodu a nevis co se zivotem. bez si radsi najit nejake kamarady ty nulo.

  • pochechtávač napsal:

   Hele, ocas, já mám už nějaké ty úspěchy a nikdo mi za to nezaplatil.
   Například odebrání umístění ze soutěže Enersol 2009 studentu Horkému za MEG, což je podvodné zařízení….

   :O)))

 107. pochechtávač napsal:

  JK:

  Ano, typický bulvár a sračkový pořad, hlavně tajemno, hřbitov, psychotronika.
  Paní Eva má i svoje stránky:

  zemejas.cz/osobnosti/eva-knapova

  A copak tam máme?
  Astrální cestování, chemtrails, perpetuum mobile a další srágory.
  A že tak pěkně pohromadě, co? No taky je to určeno pro naivní neználky a různé potrefence, věřící každé pitomosti. Něco jako rakouský „Tajný projekt voda“:

  youtube.com/watch?v=q8CJYRiIh9o

  To je ovšem jen přiblblá reklama na podvodný produkt, ale spoustu lidí je natolik trubkovitých, že si tu reklamovanou pitomost koupí….

  :O)))

  • JK napsal:

   bla bla bla bla zvratky …. bla

  • JK napsal:

   o když meleš z hladu tak jsi udělal alespoň jednu dobrou věc…. diky za odkaz :D

   • JK napsal:

    to s tou vodou je docela zajimavé

    • pochechtávač napsal:

     JK:
     No ano, pro dutou hlavu, co se chytá blábolů to jistě JE zajímavé.
     Tajemné kydy, paměť vody, záhadná tekutina, v tom zašitá reklama na kšeftklumprcajk – hlupák nad tím uvažovat nebude a zhltne všechno.

     Odhaduju, že věříš na chemtrails…..

     :O)))

 108. JK napsal:

  dutohlav jseš tady ty jenže si to k tvé smůle neuvědomuješ děláš ze sebe něco co nejsi a nikdo ti to nežere blbý co? nojo idiotovi se nedá vysvětlit že je idiot jinak to že má voda paměť je fakt kterej se mimo jine prokázal už i v průmyslu a blbečci jako ty to nechápou a ani nikdy nepochopěj protože si přes svoji nadutost nevidí na špičku nosu takže tvoje BLA BLA BLA má pro mě váhu asi jako zvuky co delají tyto zvířátka http://www.youtube.com/watch?v=K_t_-0xOpk0
  pokud jde o chemtrails nemám jak si ověřit tuto záležitost četl jsem o tom ano zajímám se ale nesoudím protože nemám dostatek informací což u tebe samozřejmě nehrozí ty víš přece vše s naprostou jistotou i to že chemtrails je výmysl inu budiž chytrému napověz atd atd nemá smysl s tebou řešit já osobně sice letadlem cestuji ale na vlastní oči jsem žádné tzv práškování neviděl ale i přes to si nedovolím tvrdit že je to nesmysl protože to prostě nevím možné je vše a bez patřičných důkazů nemá smysl dělat nějaký závěr ale to pořád ještě neznamená že o tom budu tvrdit že to neexistuje což s oblibou pozoruju u tebe ale zase na druhou stranu to chápu člověk placený za provokaci na takoveto diskuzi a jim podobných musí odvézt nějakou práci je samozřejmě škoda že se najdou lidé kteří za peníze udělají cokoli stejně jako ty jsi vlastně takovej druh prostituta kterej se nechá platit za KECY KECY BLA BLA BLA obsah žádnej občas nějaka poučka vetšinou opakované trapné fráze bez dalšího vysvětlení nebo doložení faktů a o nějaké sebereflexi se u tebe nedá mluvit už vůbez jsi zkrátka ztracenej případ ale budiž svět potřebuje i takové lidi někdo tu špinavou práci dělat musí
  PS: odhaduju že na chemtrails neveříš resp pro upřesnění že jsi přesvědčen že je to nesmysl a zároveň pro doložení tohoto postoje nemáš jedinej důkaz

  • JK napsal:

   zajimalo by mne Pochechtávači co si myslíš o tomto http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ
   podotýkám že se neptám na názor zdali to je možné nebo ne resp jinak řečeno jestli to funguje nebo ne mě zajímá co mě k tomu napíšeš…… jinak to jestli to funguje nebo ne už dobře vím není třeba se namahat pokud chtějí další lidé tak se přidejte a sdělte svůj názor na toto řekněme „zařízení“

   • pochechtávač napsal:

    1.
    Co si myslím?
    Jeden z mnoha fake, kterých je na youtube plno.

    2.
    Bez dodání energie se takové hračky točit nebudou.

    3.
    Opět jsi sežral blábol – samozřejmě budeš zvracet, že to funguje, blablabla, ….

    4.
    Až se ti zeptám, odkud podle tebe jde ta údajná energie, odpovíš hovadinu, že „z magnetu“ (což je pitonmost) a ještě nejspíš „z gravitace“ – to je další hovadina.


    Těchto pitomostí se chytají slabomyslní jedinci, obvykle takoví, co nechápou základní fyzikální jevy, ale hledají ve všem tajemno. k tomu ty sklony máš, viz žvásty o paměti vody (jo, úpotvrzeno v průmyslu) – no ty seš unikátní střevo.
    kdepak to někdo potvrdil?
    Odpovíš asi něco, že už jsi to zapomněl nebo nějaký jiný žblept, co…?

    :O)))

    • JK napsal:

     na tyto kydy musim ještě kratce zareagovat
     1- víš nebo se domníváš?
     2-energie dodana byla pokud jsi to neviděl jsi slepej
     3-ja nemam zapotřeby neco zvracet narozdil od tebe
     4-když odpovim hovadinu odpovidat nebudu

     a za
     5- vrat se do školy a začni se učit jseš uplny pako

     • pochechtávač napsal:

      1.
      Zcela jistě vím.

      2.
      Energie dodána, ano?
      Copak mi uniklo?

      3.
      Meleš kraviny = blití sraček.

      4.
      Hovadin jsi vymlel dost.

      5.
      Sám jsi pubert bez znalostí.

     • JK napsal:

      1 – víš kuloví jen si něco myslíš ale jistě nevíš nic
      2- uniklo ti toho hodně ale máš moc dutou hlavu nato aby jsi na to přišel :D
      3-já jsem nikde netvrdil že to funguje to mi tu podsouváš ty
      4-hovadinu meleš zase ty a píšeš něco co není pravda
      konkretně kopíruji tvé zvratky:
      ……………………………………..
      4.
      Až se ti zeptám, odkud podle tebe jde ta údajná energie, odpovíš hovadinu, že „z magnetu“ (což je pitonmost) a ještě nejspíš „z gravitace“ – to je další hovadina.
      ……………………………………….
      je to jen další podsouvání něčeho co jsem nenapsal ale vymyslela si to tvá schizofrenní dutá hlava a snaží se mi to vnutit
      5- jen další podsouvání zcestné dehonestace na základě podsunutých jiných sraček
      viz opět kopíruji tvé sračky:
      ……………………………………………………
      Těchto pitomostí se chytají slabomyslní jedinci, obvykle takoví, co nechápou základní fyzikální jevy, ale hledají ve všem tajemno. k tomu ty sklony máš, viz žvásty o paměti vody (jo, úpotvrzeno v průmyslu) – no ty seš unikátní střevo.
      kdepak to někdo potvrdil?
      Odpovíš asi něco, že už jsi to zapomněl nebo nějaký jiný žblept, co…?
      …………………………………………………………
      slabomyslnej jedinec jsi tady ty sám
      potvrdit nebo vyvrátit paměť vody by měla být tvá práce když se považuješ za vědce naneštěstí ty žádnej vědec nejsi jen dutohlav co ze sebe vědce dělá jinak řečeno pseudovědec teoretik pokud by jsi se tím zabýval podniky které funkčnost toho zařízení potvrdily by jsi našel a přinejmenším ze zvídavosti navštívil nebo alespoň kontaktoval a požádal o informace ale protože vědec nejsi tak kydáš své sračky bez ohledu na to jaka je realita podstatné pro tebe je aby jsi přesvědčil lidi o tom že máš pravdu i když ji nemáš
      pokud jde o to kde to bylo potvrzeno tak to vím a nezapomněl jsem to nemám narozdíl od tebe potřebu se hloupě vymlouvat nebo podsouvat nějaky kecy někomu
      pokud jsi ovšem vědec kterej tvrdí že je to zařízení nesmysl tak dozajista víš které podniky funkčnost toho zařízení potvrdily aby jsi je vzápětí obvinil ze lži nebo nějak jinak pošpinil
      takže sumasumárum stále dokazuješ svoji nadutost

  • pochechtávač napsal:

   No jasně, spousta blábolu a konspiračních teorií (placený agnet, jo jo…), prostě pubert ze školičky humanitního směru, co je nakloněnej věřit všemu.
   Jen si prohlídni videa na youtube, to jsou přece důkazy, pak ty chemtrails zhltneš raz dva.
   A správně – logicky musí podávat důkaz ten, co tvrdí, že takovej nesmysl neexistuje, že, to je ta pravá logika dutohlavýho esoterika….

   :O)))

   • JK napsal:

    jsi blb přesvědčil jsi mne a utvrdil daval jsem ti alespon malou nadeji ale ne jsi ztracen takze se nebudu ani namahat ti odepisovat kde v prumyslu se to potvrdilo a na jakem zarizeni nema to cenu s kretenem se bavit nebudu pokud by nekdo jiny schopny diskuze byl ochoten se o tom bavit jsem pro tenhle Pochechtavaci blbecek s tim opravdu nema smysl ztracet cas :-)

    • JK napsal:

     ale ne fajn ja ti teda odpovim ty ktetene i kdyz z tebe padnou odpoved neni mozne vypacit budiz odpovim jedna se o Granderovo zarizeni pouzivane v průmyslu a ano veda neni uplne schopna vysvetlit proc to funguje nebo jak to funguje jsou kolem toho jen nejake teorie ale to nemeni nic na tom ze to zarizeni funguje a je to prukazne a dohledatelne
     ale to by si blbeček jako ty musel ověřit fakta hledat a zjištovat ja to za tebe delat nebudu jsi přece vševědouci tak si zjisti ktere podniky toto zařizeni použivaji zvedni prdel a zjistuj a az prokazes ze to zarizeni nefunguje pak tady neco mel a ne ty tvoje sracky dutohlave

     • JK napsal:

      ještě dodam jednu a zaroveň posledni věc tva odpověď byla naprosto očekavana na to tzv perpetum na ktere jsem se ptal nečekal jsem že napišeš něco rozumneho a ani se nestalo rozebyrat s tebou magnetizmus a gravitaci nebudu nema to smysl kromě toho že tomu nerozumíš a máš vážné mezery v zakladech fyziky tak nejsi schopný ani racionalně myslet a nebo jsi skutečně placený provokater žádná další možnost není snad jen že jsi úplný tupec

     • pochechtávač napsal:

      Á, výborně, další dávka esoterického blití.
      Jo jo, podniky používají, vědecky dokázáno, , funguje blábláblá, a sám si dohledej – ale v reálu ani hovno, co?

      :O)))

    • pochechtávač napsal:

     Ano, nikd ese nepotvrdilo cokoli o paměti vody, a proto tvoje kydy o průmyslo jen zableješ sračkama, typickýma pro esoteriky – blabla, ztrácet čas, blabla….

     • JK napsal:

      a mimochodem nauč se číst nepsal jsem nic o tom že by se to vědecky prokazalo.

   • JK napsal:

    jsi ubožák kterej neumí pádně argumentovat a pořád mele a mele a mele sračky KECY KECY šáša krasty

   • JK napsal:

    to že se dané zařízení nepodařilo vědecky objasnit neznamená že se to pokud to funguje (což je tento případ) nebude používat v průmyslu poněvadž žádnej podnik nebo podnikatele nezajímá to že tupec jako ty to nedokáže vysvětlit a tím pádem to je pro něj nesmysl každej schopnej obchodník si zjistí informace a pak se rozhodne jestli bude do něčeho investovat nebo ne samozřejmě internet je plnej blábolů a nesmyslů to mě učit nemusíš to je patrné ale nejsou tam jen nesmysly občas je potřeba informace taky třídit a né je hned házet do koše s tím že je to nesmysl což je tvůj primitivní způsob je spousta obchodníků kteří se nechali napálit to je sice pravda ale pak jsou tací kteří používají třeba Granderovo zařízení ať už jsou to domácnosti nebo průmysl navíc tyto informace jsou dohledatelné a lze si je i fyzicky ověřit tím způsobem že si tam člověk zajede a zjistí si jak se věci mají a i když si stale není nekdo jist tak si může ono zařízení koupit a ověřit si to nebo taky případně sestavit poněvadž se dají dohledat i informace o tom jak na to a to je smysl vědy odhalovat neobjasněné a né tady dutohlavě kecat a kydat sračky jak to děláš ty to že se Granderovo zařízení používá už delší dobu je fakt kterej neokecáš nijak a ani tvé ÍÁ ÍÁ hýkání na tom nic nezmění kdyby jsi byl co pro to ověřil by jsi si to co ti píšu namísto toho aby jsi se tu zesměšňoval a uznal s vou chybu ale to ty nikdy neuděláš poněvadž to tvé EGO nedovolí ty jsi prosti King Of The Hill a máš prostě svou pravdu nikdy nepřipustíš že je něco čemu nerozumíš ale jak zž jsem napsal od primitiva jako ty se nedá nic jiného čekat

 109. pochechtávač napsal:

  JK:
  No a samozřejmě ten nesmysl z videa je fake, ale jak jsem čekal, primitiv v tom vidí kouzelnou energii z magnetu a gravitaci. Takové střevo ještě nepochopilo, že magnet není nějaký zdroj nekonečné energie, stejně jako gravitační síla není žádná energie.

  Esoterik či podobné nablblo obvykle končí debatu vzteklým prsknutím – jak jinak, že….

  :O)))

 110. pochechtávač napsal:

  JK:
  Nemel tu o Mense, sám neumíš ani pořádně psát- viz to tvoje blití bez rozdělovacích znamének, to je krásná ukázka, že neumíš ani sesmolit větu.

  Magnet není zdroj energie, ale to někteří primitivové nechápou, neznají fyzikální pojmy síla, energie, práce, výkon atd., takže pak matlaj o magnetických motorech.

  Víš kam se podívej?
  upramene.cz/forum
  - tam najdeš podobný potrefence a můžeš si s nima medit.
  Možná si postavíte perpetuum mobile….

  :O)))

 111. JK napsal:

  1- nejsem tu proto abych kvuli tobe psal s diakritikou a řešil úpravu psaní to že na to poukazujěš je zjevná znamka toho že ti došly argumenty tak se snažíš alespoň o toto což je známka primitiva zjevně nechápeš ani sarkazmus
  2- to že magnet není zdroj energie vím a nikde jsem nepsal opak takže mi tu nepodsouvej něco co jsem nenapsal to samo platí o magnetických motorech nikde jsem nepsal že to funguje
  3- forum u pramene dobře znám pročetl jsem ho celé ( nebo temer cele spise) a nic moc relevantního až na pár vyjimek jsem na něm nenašel

  co pěkného ještě doporučíš?
  já tobě doporučuji naučit se číst potom také by nebylo na škodu když už nemáš argumenty tak nepodsouvat nekomu neco co nenapsal je to trapné a zoufalé
  ale když vím co za sračky tady tvá dutá hlava píše celou dobu co jsem tady tak se anio nadruhou stranu nedivím tomu co tu bleješ

  • pochechtávač napsal:

   JK:
   Copak to bleješ, ty esoteriku prdlej?
   Granderovy filtry jsi sežral i s navijákem.
   Najednou ty seš ten, co netvrdil, že magnet je zdrojem energie, ale to video jsi sem plácnul asi proč?
   A tvoje zvratky o gravitaci a magnetismu jsi vytahoval proč?
   Chceš najednou taky povídat, že to video je fake?

   Forum upramene je blábolistě právě takových bzuků, jako seš ty – najednpu tam není nic relevantního?

   Psát normální věty ti dělá problém, ale do mě budeš jebat, že něco neumím?

   Kdepak nemám argumenty – asi tam, že jsem prokoukl tu stupdní reklamu, kdežto ty ses toho chytl jak hovno košile?

   :O)))

   • JK napsal:

    Ten kdo tady bleje jseš ty pořád vidím spoutu keců ale nic relevantního a k veci.
    Granderovo zařízení funguje jak už jsem napsal ani tvé hýkání na tom nic nezmění.
    Najdi mi kde jsem tvrdil že je magnet zdroj energie !!! nikde jsem nic takoveho nenapsal!!! to se jen ty snažíš podsouvat mi něco co není pravda a jak jsem už napsal platí to i o magnetických motorech opět jen tvé podsouvání nic jiného jen známka primitiva ale očekávaná.
    Proč jsem zde dal to video je zodpovězeno přimo u toho videa znova opakuji nauč se číst zjevně ti to dělá problém ale dobře když už ti to nedošlo tak jsem chtěl vědět jaká bude tvá reakce a jak se ukázalo byla přesně taková jak jsem očekával.
    To jestli to video je nebo není fake nebudu komentovat protože ať by byla odpověď jakákoli ty se budeš snažit o dehonestaci pořád ať už tak nebo onak je totiž uplně jedno co napíšu já nebo kdokoli jinej ty máš cíl jasně danej takže je zbytečné se s tebou o těchto věcech bavit.
    Já tu zvratky o magnetismu a gravitaci nevytahl jako první jsi to byl (při reakci na to video) ty ne ja…. ja na to pouze reagoval. Takže další podsouvání něčeho co jsem neudělal. Forum u pramene jsem rovněž komentoval a opět a znova neumíš číst když reaguješ takhle
    „Forum upramene je blábolistě právě takových bzuků, jako seš ty – najednpu tam není nic relevantního?“
    ja jsem napsal 3- forum u pramene dobře znám pročetl jsem ho celé ( nebo temer cele spise) a nic moc relevantního až na pár vyjimek jsem na něm nenašel
    což znamená že něco relevantního tam je ale tvůj ubohej mozeček to nepochopil jak je vidět nejsi schopen ani číst ani argumentovat a jak už jsem psal jinde o nějaké sebereflexi nemůže být řeč
    Psaní normalních vět mě problém nedělá umel jsem to ještě když ty jsi za sebou tahal kačera na provázku.
    Ty jsi prokoukl reklamu? Proboha co tě osvítilo žeby fukušima? nebo jsi dostal meteoritem do hlavy?
    Argumenty nemáš ještě jsi žádnej nenapsal. Jen sračky a kecy.
    Takže bohužel pro tebe jsi v mejch očích stále primitivní ubožák s dutou hlavou :D

    • pochechtávač napsal:

     Nech si kecy o kačerovi, ty puberte, jsem starší, než ty.

     Granderovy filtry jsou nesmyslný produkt, ten zmíněný pořad je jen skrytá reklama pro podporu jejich prodeje.
     Paměť vody – bláblá, esoterické žvanění a tvoje „ono to funguje, ale vědci ještě neví jak“ jsou typické pavědecké žvásty.
     Ne, žádná „paměť“ u vody neexistuje, voda jej H2O a tím to hasne, nikde žádný paměťový element není. Pokud to chceš obhajovat, ukaž, čím by asi ta údajná „paměť“ měla ukládat informace.

     Video jsi sem plácnul proto, že věříš na bludy a chtěl jsi obhajovat, že to není fake a že skutečně ta hračka běží jen na přetahování magnetu s gravitací.

     U tebe předpokládám, že věříš ještě na chemtrails, mimozemšťany a další pitomosti, nejspíš by se našly v tvý budce i další hovadiny…

     • JK napsal:

      Nekecej ty jsi dokonce i telepat? To je úžasné.
      Není má povinnost obhajovat jestli Granderovo zařízení funguje nebo ne to je práce vědců né moje. To že to funguje prokázali už jak jsem psal v průmyslu i v různých domácnostech a znova píši tvé hýkání na tom nezmění vůbec nic. Jak to funguje mají vyzkoumat vědci předpokládám že se považuješ za vědce takže zkoumej já to za tebe dělat nebudu mě osobně stačí že to funguje.
      Jenže ty zkoumat nic nebudeš že ano ty jsi prostě pseudovědec teoretik kterej umí jen kecat ale skutek utek.
      Video jsi sem placnul…. aa zase ta telepatie spojená s vševědoucností a podsouváním něčeho a překrucování ale jasně od primitiva nemůžu čekat nic jiného. Proč jsem to video poustnul jsem napsal a nebudu se už opakovat můžeš si kydat jak chceš dokazuješ tím jen mé tvrzení o tobě a tvé duté hlavě.
      K tomu videu :
      1 ne na přetahovani gravitace a magnetu to nemuže fungovat
      otázka: víš proč? pokud ano tak věcně odpověz (já to vím)
      2 existuje způsob jak takovou věc rozchodit?
      otázka: víš jak a co by se muselo na daném zařízení udělat za úpravu? resp co a hlavně kam by se muselo co dodat?
      já jsem si dal tu práci že jsem nad tím přemýšlel a přišel jsem na to.
      Jinak řečeno ano takové zařízení opravdu může fungovat.
      Využití ovšem není žádné ale to teď neřeším teď řeším pouze to jestli se to bude točit nebo ne.

      Vím jaké budou tvé odpovědi a jsem si jist že nebudou ani věcné a ani k danému tématu. Také vím že tě ani nenapadne nad tím přemýšlet ( což je náplň vědecké práce )

      Tak a je tu další důkaz toho že kydáš pořád dokola ty samé sračky poněvadž na chemtrails jsi se už ptal a já ti na to odpověděl.
      Pokud jde o mimozemšťany tak na ty opravdu věřím na tom není nic divného. Vesmír je příliš velký abychom v něm byli sami což napadne každého průměrně inteligentního člověka. Dál se o mimozemšťany nezajímám myslím si že jsme pro ně nedůležití asi jako mravenci pro člověka.
      Lidé nejspíš musejí ještě dospět aby s náma komunikovali.
      Bude to trvat asi ještě dlouho a u lidí jako ty ještě mnohem déle.
      Jinak ty na mimozemšťany samozřejmě předpokládám nevěříš. Odpověď ani nečekám.

 112. pochechtávač napsal:

  JK:
  No jasně, typický pseudoargument, že „vesmír je příliš velký…blabla“, kterým se ohánějí prdlí esoterici.
  Ne, o existenci mimozemšťanů nebyl nalezen důkaz, jen blábolisté o nich tlachají.

  Ta kravinka s kuličkou a magnetem se nikdy nebude točit bez dodání energie. Protože na videu není energie dodána, jde o fake.
  Ty nejspíš přiběhneš s nablblou teorií a údajným potvrzením a blablabla, nic jiného nelze čekat.

  Granderfiltr je prostě podvodný produkt, žádná „revitalizace vody“ neexistuje.
  Že to koupil nějaký pitomec z nějakého podniku ještě neznamená, že něco funguje.
  Lidí, co vyhazují prachy za podovodné nefunkční pitomosti je hodně. Můžu jich uvést několik:

  – Lupotherm
  – kotel Stafor
  – kotel TKT Perun
  – Pí – voda
  – HHO bublér do auta
  – kouzelné magnety na palivové potrubí auta, snižující spotřebu

  A žádná telepatie, ale prostě zkušenost – seš pubertální tele.

  • JK napsal:

   žádná telepatie ale zkušenost ? tak ta zkušenost musí být přímo božská a nadpřirozená když ti řekla že jsi starší než já :D :D aby jsi to s takovou jistotou tvrdil ale já zapoměl ty jsi pseudovědec teoretik ty víš všechno stačí mrknout na monitor dvakrát klikneš a víš :D :D

 113. JK napsal:

  Jasně takže na planetě žije několik miliard esoteriků kteří jsou esoterici jen proto že veří na mimozemšťany :D :D :D ty jsi prostě jen idiot :D :D :D
  nečekal jsem žádnou rozumnou odpověď a světe div se také jsem ji nedostal opět jen hromada keců potom aby to nevypadalo špatně několik názvů klasika pořad dokola žádný argument nebo ani náznak nějakého vysvětlení
  na videu je energie dodána alespoň při prvním roztočení při druhém roztočení již ne ale vzhledem k poloze kola není potřebná jenže to je házení perel sviním ty a tvá nadutá hlava to nemá šanci pochopit
  až se rozhodneš odpovídat na co se tě člověk ptá pak piš zkusím to tedy znova :D

  K tomu videu :
  1 ne na přetahovani gravitace a magnetu to nemuže fungovat
  otázka: víš proč? pokud ano tak věcně odpověz (já to vím)- s dodáním energie to nemá co dělat
  přidám tentokrát nápovědu : rovnováha
  2 existuje způsob jak takovou věc rozchodit?
  otázka: víš jak a co by se muselo na daném zařízení udělat za úpravu? resp co a hlavně kam by se muselo co dodat?
  Na druhou otázku nedokážeš odpovědět bez znalosti odpovědi na otázku první. Takže pokud ti není jasná otázka první je mi tě líto ale vědec nejsi poněvadž jako vědec by jsi měl být schopen na to odpovědět. Obávám se že na to nemáš a tím se mi stále dokola potvrzuje jen to co jsem už psal jsi blb kterej ze sebe dělá co není a snaží se přesvědčit lidi o své důležitosti nicméně lidi už dnes nejsou tam kde před sto lety aby ti to žrali. Takže ti to neklapne.
  A pokud jde o pubertu tak ta s tebou evidentně hodně mlátí ale neboj i to jednou pomine i když u tebe asi za hodně dlouho.

  • pochechtávač napsal:

   JK:
   Ano, na nepodložený dohad, jakým je údajná existence mimozemšťanů, věří jen esoterici, čili pomatení cvoci.
   Normálně a logicky uvažující člověk ví, že co není podloženo důkazy, zůstává jen v rovině dohadů a neověřené existence čehosi nelze brát vážně.
   Praštěných esoteriků mohou být miliony, ne ale miliardy.

   Na videu energie není dodána nijak. jediná eenrgie, která je patná, je pohyb lidké ruky s tím magnetem a to je vše – video ovšem prezentuje, že se kolo bude točit samo od sebe díky pohybu kuličky tahané magnetem. To je ovšem nesmysl, nebude se točit.

   Ty tvoje otázky:
   1.
   Ne, nebudou se jen tak přetahovat samy od sebe dvě trvale působící síly (tah magnetu a gravitace), protože nikde nic nepůsobí tak, aby jedna či druhá síla měnila hodnotu – nenastane žádný pohyb, tj. z hlediska fyziky práce. Kolo se točit nebude.

   2.
   Ne, nebude se tohle kolo točit, dokud nebude přivedena energie.

   ====
   Ze sebe nedělám nic víc, než jsem – ty jsi jen pubertální primitiv, který nemá základní znalosti fyziky, věří bludům a je v určitých ohledech velice naivní.

 114. JK napsal:

  Co má společného víra v mimozemšťany s tím že to není podloženo důkazy? Jak jsem už napsal já věřím že nejsme ve vesmíru sami toť vše že to zase překrucuješ a podsouváš mi něco co je navíc tak absurdní nesmysl je jen tvá snaha o další dehonestaci ale nic to nemění na tom že ti došly argumenty takže se uchyluješ k naprostejm sračkám. Takže kdokoli kdo v něco věří a zároveň to není podloženo důkazy podle tvého tvrzení je prostě pomatenec. Tím pádem to co jsi napsal potvrzuje jen to že takových lidí jsou miliardy nikoli miliony a zároveň to potvrzuje i to že jsi idiot.
  Pokud jde o video tak ne jen že neumíš číst ale jak je vidět nejsi ani schopen pozorovat nějaké video kde je zjevné a hlavně u prvního roztočení daného kola že je energie dodána a určitě to není pohyb s magnetem dokonce s tím nemá co dělat ani ta ruka která magnet drží ale to tvé duté hlavě napovídám už moc pseudovědec teoretik jako jsi ty na to musí přijít sám aby mu došlo že je naprostej tupec.

  K otázkám:

  1 – neptal jsem se na to jestli se budou dvě síly vzájemně jen tak přetahovat
  na to nemusím být vědec abych toto věděl nic se neděje jen tak.. dokonce jsem tě upozornil na to jak je přímo zjevné z mé otázky že na přetahování dvou sil to fungovat nebude a ještě jsem ti velkoryse nabídl nápovědu ale tvá dutá hlava se opět předvedla opět nepochopila a opět metá sračky já se ptal na něco úplně jiného pro přesnost kopíruji otázku:

  1 ne na přetahovani gravitace a magnetu to nemuže fungovat
  otázka: víš proč? pokud ano tak věcně odpověz (já to vím)- s dodáním energie to nemá co dělat
  přidám tentokrát nápovědu : rovnováha

  takže ještě jednou a pro přesnost se zeptám i jinak víš proč se dvě síly nebudou přetahovat? když se podíváš ještě jednou a pořádně si přečteš tu velkorysou nápovědu tak tvé duté hlavě možná dojde odpověď

  2 – tvá druhá odpověď je nesmysl vycházející z neznalosti a částečné nadutosti podtržené tvým egem

  A nakonec ano děláš ze sebe něco co nejsi a docházejí ti síly o argumentech nemluvě ty ti došly už moc dávno jen se to snažíš zakrývat a trapně tady hýkáš aniž by jsi přímo odpověděl na jasnou otázku.
  Jenže se nemůžu divit pubertálnímu blbovi kterej ne jen že není schopnej si otázku přečíst zamyslet se nad tím na co se ho vlastně tazatel ptá a pak normálně a hlavně k věci odpovědět ale navíc není ani schopen na videu rozpoznat vložení nějaké energie do pohybu kola které je zjevné tak že by si toho všiml i slepej. Jenže ty nejsi slepej ty jsi nadutej kašpar bez mozku.
  Pokud jde o moji naivitu ano klidně řeknu o sobě že jsem naivní ale naivita ještě neznamená neznalost. Mě narozdíl od tebe nedělá problém přiznat si různé věci pokud jsou oprávněné protože chybovat je lidské a pokud je člověk schopen se z chyb poučit tak má i smysl jenže ty máš ego někde až v oblacích tak nafouklé že ti dělá problém přiznat cokoli a nikdy nedopustíš že o tobě bude někdo tvrdit že nemáš pravdu natož aby jsi snad nějakou chybu přiznal namísto toho tu budeš kydat sračky kecat nesmysly podsouvat něco co jsem nenapsal a snažit se o jakoukoli dehonestaci navíc dost trapným způsobem ale jak už jsem dříve napsal nikdo ti to nežere bohužel pro tebe jsi stále jen pubertální ubohej dutohlav poněvadž jsi stále nenapsal něco co by potvrzovalo opak. Namísto toho každá tvá další odpověď pouze potvrzuje mé jíž dříve napsané tvrzení o tvé osobě.
  Jediné mé doporučení pro tebe je až půjdeš opět do školy po prázdninách tak tam zkus dávat pozor a něco se naučit. Také by bylo dobré naučit se přemýšlet vlastní hlavou a zkusit používat více než zlomek procenta mozku. Já vím že se říká že myšlení bolí ale snaž se časem to bolet přestane a budeš se cítit lépe a jako bonus budeš i chytřejší. Pokud tu demenci co tu předvádíš nemáš tedy vrozenou pak už ti nepomůže ani škola ani doktor.

  • pochechtávač napsal:

   JK:
   Ty nablblo, to video prezentuje točení kolečka údajně pomoci přiloženýho magnetu, působícího na kuličku.
   Demonstraci kolečka před pokusem při otáčení rukou vůbec neřeším, tak co to sem taháš, když je asi jasný, že pokud rukou otáčím, že se pak setrvačností dotočí.
   Jde o to působení gravitace a magnetu a já ti znovu opakuju, že se točit NEBUDE, proto že ty dvě síly se nebudou jen tak přetahovat.
   Tvý kydy o rovnováze – to je asi jasný, že když něco stojí a nehýbe se, pak jsou tam asi zrovna síly v rovnováze. A co? Podstatný je, že energie není dodávána.
   Tady jde o energii, který má konat práci – to je to točení, ty neználku.

   Na nějaký mimozemšťany, o jejichž existenci nikdo nenašel ještě žádenj důkaz, věří jen hlupáci a naivkové, prdlí esoterici a podobná střeva.

   Kecy o školičce si nech, ty nablblo – asi máš nějaký pseudovzdělání humanitního směru a naučil ses jen matlat pitomosti. Možná ti někde cpali do budky odvárek z práv, nějaký kus jazyka, kydy o ekonomice a politice – takových učńáčků honosně dnes zvaných „střední soukromé školy“ je hafo.

   • JK napsal:

    Ano já vím co to video prezentuje není třeba to popisovat viděl jsem to na videu a ani jsem se na to neptal.
    Demonstrace rukou před samotným pokusem s tím nemá co dělat bavím se až o samotném pokusu a kdyby jsi dobře četl co jsem už dříve napsal věděl by jsi že jsem psal že prezentované roztočení kola tedy to co je hlavní podstata videa tam proběhne dvakrát z čehož při prvním pokusu je dodána energie při druhém pokusu již ne ale vzhledem k poloze kola to nebylo nutné (na teoretické hladině) není to podstatné jestli tam tu energii dodá nebo ne o to tu totiž nejde. Je jinak samozřejmě jasné že se energie dodat musí aby to se to rozjelo ale jak jsem psal toto teď není důležité píši to jen abych předešel dalším sračkám od tebe.
    O co tu jde je že jsi slepej když to na tom videu nevidíš ale budiž třeba máš brýle hodně velké čočky nebo šedej zakal nevím potom také nečteš na co se tě člověk ptá a už vůbec nepřemýšlíš když znova odpovídáš opakovaně naprosto stupidní odpověď že se to samo točit nebude. Ujišťuji tě že to !!! vím!!! a znova říkám že se tě na toto neptám. Tvé další osočení že píšu kydy o rovnováze opět dokazuje tvoji nadutost a neznalost podle mne to kydy nejsou ale je to jeden ze zakladu fyziky ale tak buďiž pro někoho zřejmě nepodstatné kydy pro jiného důležitá informace. Nicméně jsme se pohnuli o malej krůček ( i přes tvé opětovné trapné upozorňování že se to točit nebude a mém upozorňování že jsem si toho vědom) zase o kousek dál. Skvěle. To je ale fofr stačí se pětkrát zeptat :D pětkrát zopakovat otázku pětkrát přetrpět zcestné odpovědi a pak člověk dostane poloviční odpověď .
    Takže jsme se dostali ke kuličce která se v určitém bodě zastaví po tom co se síly vyrovnají poněvadž existuje nějaká rovnováha pro tebe tedy nepodstatné kydy. Předpokládám že toto nebudeš komentovat jako kydy protože oba víme že je to fakt a kulička se po vyrovnání sil zastaví a dál se nepohne. No a teď se dostáváme konečně k mé otázce 2 a to znova kopíruji:
    2 existuje způsob jak takovou věc rozchodit?
    otázka: víš jak a co by se muselo na daném zařízení udělat za úpravu? resp co a hlavně kam by se muselo co dodat?

    Ještě pro upřesnění abych předešel dalším blábolům z tvé strany upřesním otázku. Existuje způsob jak takovou věc rozchodit? neboli co je třeba udělat s rovnováhou? ( to už jsem asi napověděl víc než dost ) nebo taky jinak je to zároveň nápověda co je třeba udělat !!s kuličkou!! aby se to začalo hýbat? Vůbec se nesnaž psát něco o dodané energii což samozřejmě nutné je ale na to se teď opět neptám. Teď se ptám na kuličku rovnováhu a co s tím? Na toto očekávám jednoduchou přímou odpověď.
    A když bude odpověď správná budeš zase o kousek dál v pochopení
    toho na co se ptám vzápětí a to kam by se na dané zařízení dalo a také co dodat
    aby se to na co čekám odpověď ohledně rovnováhy stalo. Doufám že to tentokrát chápeš a že odpovíš na to na co se tě ptám protože víc polopatě to už vysvětlovat opravdu nechci toto musí stačit. Věřím že je to napsáno tak aby to pochopil i průměrně inteligentní jedinec. Pokud ne tak jsi jasnej :D
    Doufám že jsi si také zároveň všiml že se tě neptám na to co se stane s kuličkou po tom co se přiblíží k magnetu poněvadž předpokládám že to asi ze základní školy budeš znát tedy pokud jste to už probírali. Takže za předpokladu že to víš tak možná už i víš jak toho „jevu“ využít. Jestli nevíš tak to narovinu napiš.

    Pokud jde o mimozemšťany a lidi co v ně věří tak brzo budou lidi vzhledem k těm tvejm kecům věřit i tomu že ti přistáli na dvorku a provedli ti lobotomii mozku :D :D :D protože mě nějak nedává smysl kdyby i nějaké důkazy byly proč si myslíš že o tom !!! ty !!! budeš vědět? Ach ano já zapomněl ty jsi vlastně telepat vědec teoretik tobě neunikne nic a nikdo před tebou nic neutají…. to jsou strašny kecy co tu kydáš :D

    Pokud jde o mé vzdělání tak i když jsi vedle jak ta nadutá hlava tak tě v tom nechám pro tuto debatu je moje vzdělání irelevantní.
    Takže jsi si jen opět namasíroval ego možná jsi si k tomu ucvrnknul a teď se bušíš do prsou :D joo jseš King Of The Hill

    • Nikola napsal:

     Pochechtávač neví co je energie a nechápe teorii relativity, profesor fyziky… Před sto lety

     • JK napsal:

      :D

     • pochechtávač napsal:

      Sklapni, primitivní zmetku. Nevyznáš se ani ve vrtačkách a nevíš, jak fungujou. Ale sračky o tvých údajných znalostech jsi tu blel, co…?

      :O)))

    • pochechtávač napsal:

     K tý tvý otázce 2.:
     Rozchodit, jo?
     Předpokládám, že tam chceš mít tu kuličku a taky magnet.
     Pak by tu pitomost musel pohánět třeba něčí paprč, kdyby cukala sem a tam. Taky by šla nahradit nějakým zařízením, aby magnet jezdil sem a tam, pak bys tam tu tvou „nerovnováhu“ měl v určitých pulsech.
     Nevím, proč se na těch termínech ůrovnováha“ a nerovnováha“ točíš, je stejně jasný, že tu tvou nerovnováhu musí dělat někdo nebo něco a podmínkoiu je opět přivedení energie (což opět nechceš slyšet, že…?o)))

     :O)))

     • JK napsal:

      Předpokládáš opravdu správně chci tam kuličku i magnet na tom se nic nemění.
      Napsal jsi správně „nerovnováhu“ ano to je přesně ono. Točím se na tom proto aby bylo jasné o čem se bavíme. Od začátku je totiž problém ujasnit si pozice a dost dlouho mi trvalo než jsi pochopil o čem vůbec píšu a na co se ptám. Stačilo lépe číst a věděl by jsi dříve ale budiž to jsme už překonali.
      Jak píšeš dál ano je potřeba dodat energii teď je otázka ovšem jak?
      Jistě jde to jak jsi napsal že by s tím někdo pohyboval rukou což je ale nelogické a postrádá to smysl.
      Potom je možné i to zařízení které by pohybovalo magnetem. Případně by nepohybovalo magnetem ale v pulsech přerušovalo nebo alespoň usměrňovalo (odklonilo) magnetické pole toho magnetu to je ovšem opět nelogické a stejně tak to postrádá původní smysl.
      Je ovšem ještě jedna možnost jak narušit rovnováhu té kuličky a má to co dočinění přímo s tou kuličkou resp s „jevem“ kterej se stane po přiblížení kuličky k magnetu na což jsem nepřímo upozornil.
      Napadá tě co mám na mysli?
      Pokud nevíš klidně to přiznej dám nápovědu ale chci aby jsi na to přišel sám.
      Potom pochopíš o co mi totiž jde.
      Ještě teď dopředu napíšu následující:
      To zařízení na tom videu zde teď slouží jako nějaká předloha o které se nechci vyjadřovat jestli může nebo nemůže fungovat a to už jen z toho důvodu že se jedná o video a nahrát na video může kdokoli cokoli takže nehodlám spekulovat.
      Pominu ovšem toto a beru to zařízení jako předlohu pro sestrojení podobného téměř stejného zařízení které ovšem po splnění určitých kritérií fungovat může.
      Jsem zvědav jestli přijdeš na to na co narážím.

 115. ocas napsal:

  hej pochechtavač, pošli prosim tvoje foto, moc rad bych se ti vysmal. prosim moc! dik :)

  • pochechtávač napsal:

   Ty, primitiv neznající ani základy fyziky se chceš něčemu smát?

   :O)))

   • ocas napsal:

    ano, prosím. moc bych si přát vědět, jak vypadáš. chodím na tuto stránku jenom kvůli tobě a tvému neoblomnému flamu. prosím, potěš nás

    • pochechtávač napsal:

     Není problém ti sem prskonout odkaz na nějakou fotku.
     K čemu ale?
     Co když na níábude někdo jiný?

 116. Nikola napsal:

  Pochechtávač je klasická oběť této doby IQ = 0 a místo hlavy monitor.
  Mám stejně starou dceru, takže vím o čem mluvím. Jinak co se týče energie, musím trvat na svém a zatím mě ještě nikdo nepřesvědčil, že by to mohlo být jinak. Energie prostě existuje ať se to někomu líbí nebo ne. Nebýt energie tak, by tady ani ten chudák pochechtávač nemohl zvracet ty svoje moudra…

  • pochechtávač napsal:

   Jo, to píše ten pravej sračkoblijón, něco o IQ a monitoru.
   Chvástat se znalostma z elektriky a neznat ani vrtačku a její funkci, to ses už vytáhl.
   Každý se může podívat výše, jak „inteligentně“ jsi odpověděl, když došlo na test tvých znalostí.

   Ano, energie existuje, to ví asi každý.
   Ale různí blbísci nechápou, že tu energii lze pouze měnit na jinou formu, niloki však jen tak z ničeho získat.

   • Nikola napsal:

    Energie se nedá vyrobit, dá se jenom čerpat, ale to bys musel vědět co to ta energie vlastně je, pokud tvrdíš, že myšlenka není energie, tak to seš totálně mimo mísu a můžeš tady tak akorát dokola zvracet ty svoje čtyři naučený poučky. Pokrok neutváří lidi jako ty, ale lidi kreativní a s fantazií. Zakomplexovanej suchar s brejličkama, kterej sprostě napadá všechno čemu nerozumí to asi někam neposune. Je mi tě líto ty chudáku

    • pochechtávač napsal:

     Nikola:
     Jo, to je vidět, že tu povídá odborník – sice neví, jak funguje el. vrtačka, ale v kydech je silnej.
     Pokrok – no jasně, magnetickej motór, nová technológie, fantasmagorismus jakožto kreativita, prostě čistej mašíbl, co?
     A čemupak ty rozumíš?
     Esoterickýmu blábolení?

     :O)))

    • JK napsal:

     Souhlasím s Nikolou pokud jde o energii tak jsem stejného názoru jsem přesvědčen o tom že energie je vlastně všude a ve všem ať už ve hmotě nebo jen v prostoru jen jí nedokážeme ještě patřičně využít. Pokud jde o hmotu tak tam jsme se jí naučili nějak používat ať už jde řekněme o erozi nebo taky jinak řečeno explozivní energii ve formě ropy potažmo benzínu nebo štěpení atomu (což je na jinou debatu) . Nebo formu implozivní která ještě není příliš známá a také ji nevyužíváme tedy alespoň pokud je mi známo pokud se pletu opravte mě.
     Jinak teď se rozjíždí stavba zajímavého projektu ve Francii tzv Tokamaku není to novinka jen se to chystají vytáhnout z laboratoře na místo štěpení atomů jde o slučování atomů a první testovací spuštění má být údajně roku 2020 jsem zvědav jak to dopadne. A jinak jak jsem už psal dříve myšlenka je každopádně energie i když se jedná o přenos nervových vzruchů mezi jednotlivými nervovými buňkami pořád je to doprovázeno změnami elektrického napětí což je jak jsem již napsal měřitelné a to díky tomu že elektřinu známe a mám za to že elektřina je prostě forma energie.
     Ale na tom není nic moc ani tak pozoruhodného člověk je vlastně celkově taková mini baterie na elektřinu :-) Je jasné že do sebe tu energii musí dodávat ve formě potravy ale to nemění nic na tom co jsem napsal.
     Ještě dodávám odkaz pro inspiraci je tam řeč i o tom Tokamaku:
     http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/8.9.2012/

     • pochechtávač napsal:

      Hlavně že souhlasíš – zdalipak bys taky souhlasil s tím, že bublér HHo do auta šetří palivo a že lze postavit motor běžící jen na magnety a podobně?

      :O))

     • pochechtávač napsal:

      .. a odpověď nikde, že?
      Hlavně žes musel ukázat, s kým tu souhlasíš – typickej esoterickej přístup, ty pubertální střevo…

      :O)))

     • JK napsal:

      S čím souhlasím jsem napsal že se ti to nezamlouvá jo tak s tím se musíš poprat sám.
      Pokud jde o tzv bubler HHo do auta tak jsem neměl příležitost toto zařízení prozkoumat. Přesto však se to z informací které mám tváří že to palivo šetří. S jistotou já sám nemohu tvrdit ohledne bubleru nic.
      Pokud jde o mag. motor tedy motor který je v principu založen čistě na magnetech tak si myslím že v dnešní době takové zařízení není možno sestrojit. Podle mě u toho musí sehrát svoji roli vždy nějaká další elektronika. Nechci ovšem tvrdit že je to nemožné protože se časem může ukázat že to možné je. Vždy je to otázka stupně vědeckého poznání a dostupných materiálu které lze použít. Takže ne nebudu zavrhovat mag motor jen proto že jsem žádný zatím v provozu neviděl.
      Samozřejmě tebe se takové myšlení netýká ty automaticky odsoudíš cokoli co není vědecky podloženo. Vsadím se že i třeba takovou teologii odsuzuješ jako nepotřebnej nesmysl a nejraději by jsi ji zakázal. Je přece jasné že nějaká duše neexistuje poněvadž to nebylo prokázáno i když na to lidé věří. Ono ti možná nedošlo že právě víra a naděje je většinou hnacím motorem ale proč se namáhám jistě že nedošlo kdyby ano nekydal by jsi tu tyhle hovadiny co tu předvádíš ale když nic jiného tak by jsi se tu s lidma bavil korektně a když máš potřebu někomu zdělit že se plete (pokud to máš ověřeno ne na základě pouček) pak to jde učinit tak že prostě slušně napíšeš např. Hele Pepo takhle to nepůjde protože jsem to už zkoušel a nešlo to musí se na to jinak…. atd atd atd ale né ty automaticky uděláž z člověka kterej má jinej názor svého nepřítele nechápu sice tvé chování ale budiž každej je nějakej a navíc se takhle chovají právě puberťáci.
      Tvé kydy o esoterikém přístupu nehodlám komentovat vůbec jen bych se opakoval.
      Nakonec pokud jde o tvou ( resp mou ) odpověď tak tu jsem poustnul ještě před mou reakcí na Nikolu.
      Ukázal se u této odpovědi text že čeká na schválení.
      Není mou chybou že nebyla neprodleně zveřejněna.
      Takže tvá poslední reakce na mne je irelevantní. Ujišťuji tě že mě nedělá problém odpovědět stejně tak jako mě nedělá problém přiznat případně chybu pokud se pletu narozdíl od tebe.

 117. pochechtávač napsal:

  JK:
  Opravdu nechápu, kam směřuješ s tou kuličkou a čím by se měla (a hlavně proč) nějak dále ovlivňovat.
  Chceš snad proti jejímu pohybu působit pružinou činějakým pružným elementem?
  Nebo snad nějakým mechanismem, ,nějakým jejím vedením po určité dráze?
  Či třeba dalším magnetem nebosnad elektomagnetem?

  Tak nějak nechápu celkově účel, ale budiž, naznačil jsem nějaké možnosti.

  Stále ale trvám na tom, že tyhle spekulace jsou slepé a bez dodání energie k ničemu…..

  • JK napsal:

   Směřuji k tomu že je potřeba jak asi budeš souhlasit tu kuličku vyvézt z rovnováhy což je vlastně odpověď i na otázku proč ji dále ovlivňovat.
   V podstatě máš pravdu s domněnkou že chci v určitých intervalech působit proti jejímu pohybu.
   Řekněme jak jsi napsal „mechanismem“. Tvé předpoklady jsou správné až na ten další magnet je možné že by byl možná nakonec potřeba ale to už jen k doladění celého systému a opravdu jen možná myslím si že by možná ani potřeba nebyl. O elektomagnetu nehovořím to nemyslím.
   Takže z tvých možností které jsi naznačil tak lze usuzovat že jsi na správné cestě.
   Nicméně jak jsem už napsal dříve chci aby jsi přišel na co narážím a jak jsem sliboval dávám nápovědu a zároveň s ní opakuji otázku.

   Nápověda:
   http://www.youtube.com/watch?v=E97CYWlALEs&feature=endscreen&NR=1
   nebo taky
   http://www.youtube.com/watch?v=NqdOyxJZj0U

   Otázka: jak tohoto „jevu“ u daného zařízení využít ?

   pro celistvost dodávám ještě znova odkaz na video samotné:
   http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ

   Jinak myslím si že je možné toto zařízení sestavit tak že po dodání počáteční energie již potom nebude třeba dodávat další energii na to aby se to „samočinně“ točilo nadále jinak řečeno bude to schopno „vyrobit“ dostatek energie na to aby tzv. „mechanismu“ dokázal trvale působit na kuličku
   čímž bude trvale narušována její rovnováha mezi dvěma silami.

   To ovšem obnáší mnoho aspektů a to od síly magnetu (což je podle mne nejdůležitější) přes váhu a objem ( velikost ) kuličky a samozřejmě použité materiály na stavbu kola ( samozřejmě rozměr kola a váha kola také ) a dalších součástí celého zařízení.
   Nicméně jde mi o to aby jsi přišel na to jak působit na kuličku na základě jevu z nápovědy jinak řečeno taky co by bylo potřeba a kam na dané zařízení namontovat případně jak to zařízení upravit.

   • pochechtávač napsal:

    Video 1. = vířivé proudy, to je běžná věc, v praxi využívaná.

    Video 2. = totéž.

    Video 3. = původní, cos ukazoval.
    ––––––
    Citace:
    „Jinak myslím si že je možné toto zařízení sestavit tak že po dodání počáteční energie již potom nebude třeba dodávat další energii na to aby se to „samočinně“ točilo nadále jinak řečeno bude to schopno „vyrobit“ dostatek energie na to aby tzv. „mechanismu“ dokázal trvale působit na kuličku
    čímž bude trvale narušována její rovnováha mezi dvěma silami.“

    A můj komentář:
    Ne, žádné zařízení nebude schopno si nějakou energii vyrobit, aby pak narušovalo trvale rovnováhu a donekonečna běželo.
    Dodávka energie je časově omezená a právě tak bude časově omezená doba chodu.

    • JK napsal:

     I kdybych připustil že v tomto případě máš pravdu tak jsi ale stále neodpověděl. Ano vířivé proudy a to tu přesně jde. Pokud se nepletu tak ta kulička po tom co se přiblíží k magnetu resp dostane se do magnetického pole magnetu se stane sama o sobě magnetickou a tudíž by se jí vířivé proudy mely týkat je to tak? Domnívám se že ano ale jak už jsem napsal nejsem vědec takže s jistotou to nevím ale připadá mi to logické. Pokud mám tedy pravdu a je to tak potom je také podle mě pravda i to že jak se kulička od magnetu vzdaluje tak i ty vířivé proudy se budou zmenšovat. No a proto jak jsi mě ocitoval se domnívám že jde tohoto jevu dosáhnout toho co jsem už psal.
     Jinak nechci slovíčkařit ale je jasné že to nepojede jak jsi napsal „do nekonečna“ nic neběží věčně ale předpokládám že víš jak jsem to myslel nikoli do nekonečna ale řekněme třeba rok například.
     Měl jsem za to že se dá vyrobit zařízení nebo mám za to že se dá vyrobit zařízení které defakto bude schopno pohánět samo sebe samozřejmě že od něčeho takového nečekám užitek snad jen dekorační efekt ale ty tvrdíš že taková věc není možná. Pokud se tedy pletu zkusím dál zjišťovat ale nevím nějak tomu prostě nevěřím. Ale jak už jsem napsal mohu se plést.
     Zkus tedy odpovědět pokud jsi přišel na to jak ty vířivé proudy využít u toho zařízení aby se to tedy točilo alespoň nějakou dobu když píšeš že to „věčně“ nepojede. Jinak řeším to proto že mě tyhle věci baví mám to jako koníčka. Takže beru každou radu. Pokud jsi tedy schopen i poradit nějak rozumě. Zatím se tak nestalo. Rady tipu vykašli se na to mě dává každej takové nepotřebuji.

     • pochechtávač napsal:

      Fajn. Patrně tě baví zkoumat slepé uličky, denně xxx-krát prověřované s výsledkem stejným.

      Položi si otázku:
      Svislá měděná trubka, padající magnet – nahoru jej někdo zdvihl a dodal energii, aby vykonal práci.
      Magnet padá pomalu – kam se energie převede?

      Trubka stejných rozměrů, ale třeba plastová – a ruka zvedá magnet, stejná práce a stejná enerie.
      Magnet padá rychle – kdeje na konci ta energie?

      Já to vím, ale ty asi ne…..

     • pochechtávač napsal:

      Ta otázka s těmi vířivými proudy skrývá tu mou odpověď – chce to jen vědět, KAM ta energie jde….

     • JK napsal:

      Napadá mě pouze vzhledem k tomu že běžné motory kde magnety rotují kolem cívek které jsou také z mědi se zahřívají že ta energie se mění v teplo potom možná ještě v něco dalšího ale to už nevím.
      U té plastové trubky magnet propadne podstatně rychleji ale domnívám se že tam vířivé proudy nějak účinkují také i když vzhledem ke složení materiálu podstatně méně.
      Někde jsem četl že magnetické jsou i materiály které se nazývají běžně jako nemagnetické. Je to ale vždy prý otázka síly magnetu. Někde údajně byl proveden pokus kde byla nějaká laboratorní myš ve stavu levitace kterou řešili elektromagnetem.
      Takže odpověď je asi přeměna v teplo. Pletu se?

 118. chrom napsal:

  Přesně jsem to čekal,blb (tř, pochechtávač) ktrý tomu nerozumí,ale pokládá se za odborníka napadá všechny kolem sebe a ve své sebestřednosti uráží všechny kolen.Ještě,že nejsou všichni takoví jako on,byli by jsme ještě v jeskyních,(oheň pálí,nebudem ho používat !) Znal jsem člověka,který tento vynález uvedl do praxe,ale bylo mu vyhrožována likvidací jeho i celé rodiny,jestliže s tím příjde na veřejnost.Proto se odstěhoval kamsi na Nový Zéland a od té doby jsem o něm neslyšel.Kdo mu vyhrožoval,tím si nejsem jistý,ale dokáže si někdo představit o co by přišli elektrárenské společnosti,automobilový průmysl,sp.ropné společnosti? a kolik lidí by bylo bez práce?Každý by si topil,svítil ,jezdil zadarmo ! Celý ekonom sistem by se zhroutil,vždyť celá ekonomika SVĚTA je založená na ropě, automobilovém průmyslu a energiích. Některé stroje (pístroje) které využívají „volnou energiji“ jsou dávno na světě,,ale ,ti co ovládají tento svět,resp. ekonomiku nedopustí aby přucházeli o kšefty.Těm stačí,buť tyto vynálezy zlikvidovat,nebo si najdou nějakého „pochechtávače“,který zesměšňuje ty co jim to alespoň tršku myslí a odrazuje od toho aby sme nebyli otroky již zaběhlého,mylného a někdy i zcestného názoru.Lidi,co myslíte,nenechte se odradit „pochechtávači a jemu podobným“ jsou to placení provokatéři (a nebo ještě hůř, dělají to zadarmo,neb jsou přesvědčeni o své neomylnost!!! ) lidíkteří znají jen svůj kšeft a moc nad lidmi. !!!

  • pochechtávač napsal:

   Jasně, blbe.
   No tak hurá za panem vynálezcem na Nový Zéland, tam můžete kutit a stavět perpetomobilní mašiny sami pro sebe.
   Seš typickej naivní primitiv, co věří každýmu blábolu…

   :O)))

   • Nikola napsal:

    hmota = energie, energie = hmota, myšlenka = energie, energie = myšlenka, chceš to snad vyvrátit? Od začátku si protiřečíš, všechno souvisí se vším ty pako,, nebo ty vrtačko.

    • pochechtávač napsal:

     Ne, myšlenka není ani hmota a ani energie.
     Myšlenka totiž nekoná práci.

     O vrtačce drž hubu, když ani nevíš,jak pracuje – viz test výše.

  • JK napsal:

   Také jsem měl Pochechtávače za placeného provokatéra ale jak se s ním tak přetahuju tak se mě zdá že to dělá zcela zadarmo a důvodem je jeho ego. Znám ze svého okolí podobnou osobu a vcelku takové chování na něj sedí. Namísto pádných argumentů nadávky dehonestace a podsouvání nesmyslů která tazatel nenapsal. Je těžké s takovou osobou komunikovat natož řešit složitější věci ohledně nějaké techniky (ať už se jedná o cokoli) poněvadž místo odpovědi dostanete spoustu ale spoustu keců a nadávek. Nicméně jak jsem už dříve psal dnes jsou lidé jinde než před sto lety takže se nenechají zviklat člověkem kterej sice něco o fyzice ví ale na druhou stranu je absolutně nepoužitelnej.
   Předpokládám až toto bude Pochechtávač číst že jej také napadne podívat se nahoru a přečíst si mou reakci na bubler a mag motor a také na zařízení s kuličkou než ji znova začne vyžadovat.

   • pochechtávač napsal:

    JK:
    U tebe vidím jasný problém – menší chápavost přírodních zákonů.
    Tam výše vidím tvoje sklony věřit perpetomobilním nesmyslům, viz ten HHo bublér a navíc i klasický perpetomobilní žvást, který jsi ty sám napsal.

    • JK napsal:

     Je klidně možné že mi z přírodních zákonů něco uniká přece jen jak jsem napsal nejsem vědec a nikdo není neomylnej. Nicméně i přes to se snažím o nové poznatky a pochopení. Což ale třeba od člověka jako jsi ty evidentně nedostanu a jinak neznám nikoho relevantního koho se ptát nebo s kým případně nějaké věci řešit. Jo je spousta lidí kteří se tváří že něco vědí ale jsou to jen teoretici kteří mají našprtáno ale v praxi buď jen učí nebo přednášejí ale jinak nic nedělají ani nevytváří. Proto také chodím na takovéto stránky poněvadž jsou tu převážně lidé kteří sice nemusí mít dostatečné znalosti ale na druhou stranu se snaží něco vytvořit fyzicky.

    • JK napsal:

     Jinak pokud jde o mou víru tak ano věřím v HHo bubler abych odpověděl to ale ještě neznamená to že tvrdím že to funguje jak je prezentováno. Ale víra a skutečnost jsou dvě odlišné věci proto pořád nechápu proč to sem taháš? Věřit můžu přece prakticky v cokoli třeba i v to že voda hoří nebo v to že ruským kosmonautům se podařilo přistát na slunci poněvadž tam přistáli v noci.

 119. JK napsal:

  Pochechtávači
  reagoval jsi na Nikolu cituji:

  Ne, myšlenka není ani hmota a ani energie.
  Myšlenka totiž nekoná práci.

  dovolím si sem umístit jeden výňatek psaného textu :

  Energie je skalární fyzikální veličina, která bývá charakterizována jako schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci. Energie je slovo vytvořené fyziky v polovině devatenáctého století, z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Energii popisujeme stavovou veličinou. Hovoříme např. o kinetické energii (tu lze spočítat dle formule E = ½ m·v2) a konfigurační (polohové či potenciální) energii (dané vzájemnou polohou a přitahováním nebo odpuzováním částic, např. gravitací nebo magnetismem). Zákon zachování energie říká, že energie se může měnit z jednoho druhu na jiný, nelze ji vytvořit ani zničit, v uzavřené soustavě však její celkové množství zůstává stejné. Proto součet velikosti práce, které těleso nebo pole vykoná, a vydaného tepla se rovná úbytku jeho energie, která se přemění v jinou formu.
  Energie (tzv. klidová energie) přísluší též každému objektu s klidovou hmotností bez ohledu na jeho pohybový stav a působení silových polí. Přeměna této energie na jiné formy bývá nesprávně označována jako přeměna hmoty (hmotnosti) v energii.
  Pravděpodobně neznáme všechny možné formy energie. Předpokládá se, že většina vesmíru je tvořena dnes zcela neznámou formou hmoty, která nese přes 70% energie a které se prozatím říká „temná energie“. Pokud to není nějaká forma hmoty, znamenalo by to podstatnou změnu v představách o stavbě vesmíru a pojmech hmota a energie.
  zdroj:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Energie

  Zajímalo by mne jak okomentuješ poslední tři věty konkrétně:

  Pravděpodobně neznáme všechny možné formy energie. Předpokládá se, že většina vesmíru je tvořena dnes zcela neznámou formou hmoty, která nese přes 70% energie a které se prozatím říká „temná energie“. Pokud to není nějaká forma hmoty, znamenalo by to podstatnou změnu v představách o stavbě vesmíru a pojmech hmota a energie.

  Jinak řečeno jsi přesvědčen o tom že energie nutně musí vykonávat nějakou práci aby byla energií?

  • JK napsal:

   Za předpokladu že jsi o tom přesvědčen se pak tedy ptám co nutí elektron k tomu aby obíhal atom? Co je to za sílu?

   • pochechtávač napsal:

    Elektron obíhá setrvačností, při transformaci hmoty byla částicím dána pohybová energie.

  • JK napsal:

   A také bych rád znal tvůj názor na tzv Tokamak o kterém tu byla výše také řeč. Říká se že by měl umět vyrobit 10x více energie než se do něj vloží. Jak je to možné?
   video kde se o tom hovoří:
   http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/8.9.2012/

   • pochechtávač napsal:

    Ne, žádné zařízení nevyrobí 10x víc energie, než se do něj vloží.
    Nesmysl, chybná prezentace, omyl.
    V horším případě mlžení, blábol, žvásty a esoterické oblbování.

  • pochechtávač napsal:

   Energie má potenciál tu práci konat, ale může mít podobu uložené energie, třeba v palivu, v ,ateriálu akumulátorů atd..

   Komentovat cokoli z wikipedie není nutno, proože na wikiopedii si píše kdo chce co chce.

   Samozřejmě, že je možžné, že jsou takové formy eenegie, které dosud nejsou popsány a prozkoumány.
   Ovšem nutno se řídit zdravým rozumem – HHO bublér a podobně jsou jen hoaxy a fake.

   • JK napsal:

    Ok děkuji za odpovědi.
    S tím elektronem a pohybovou energií která jim byla dána při transformaci hmoty to zní logicky nicméně musím se ptát je to podloženo? Resp nechci nějak rýpat ale předpokládám že máš na mysli velký třesk jako chvíli kdy byla hmota transformována a vše bylo uvedeno do pohybu což mám dojem není podloženo resp jinak řečeno teorie velkého třesku je stále teorie nebo ne? Pletu se? Nebo si to vykládám nějak špatně?
    Reagoval jsem výše i na tvou otázku ohledně magnetu padající měděnou trubkou.

    • pochechtávač napsal:

     JK:
     Není podloženo – ale já bych řekl, že jde o teorii vytvořenou na základě pozorování vesmírných jevů.

     A ano, v té trubce nastává ohřev.
     Někteří lidé to neznají a vidí v tom tajemný zázrak, například bývalý jehovista Slavík točil el. vrtačkou hliníkový kotouč v blíukosti silných magnetů a divil se, proč se hřeje. A že by se to mělo využít a blabla-volná energie atd., nepochopil, že tím nelze nic získat.

 120. stese napsal:

  Tokamak je pravy opak dnesnych reaktorov do ktorych tiez nevkladame energiu nehovoriac o tej ktorou ho
  ovladame.Dnes vulgarne povedane Tokamak zozere 10 x a mozno viac energie na jeho riadenie ako vyprodukuje.Cize staci 2 nasobna produkcia a je rentabilny ale este nevieme ako na to.

  • pochechtávač napsal:

   stese:
   Ovšem do současných jaderných rekatorů energii vkládáme – jaderné palivo je tou energií.
   Perpetuum mobile prostě neexistuje, jen hlupáci o něm stále melou a fantazírují.

  • pochechtávač napsal:

   Halda fantazií, ale realita nikde.
   Cituji:
   „Vytápění zajišťuje kapilární systém ve stěnách, díky němuž se dům ohřívá sálavým teplem a stejným způsobem je možné ho i chladit.“
   To je pitomost. odkud jde to sálavý teplo?
   Neřešeno, fantasmagorie, sluneční energie není k dispozici trvale a světlo propouštějící tabule zase nemají takovou izolační vlastnost, aby vyhovovaly celý rok.
   O nějakým plazmovým cosi kdesi a ještě uskladnění plynu – další úlet.

  • pochechtávač napsal:

   Ano, další nesmysl.
   Účinnost menší než u FV panelů, asi tak.
   Složitá zařízení, spousta prostoru – hlavně aby to dělalo dojem.
   Opět jen fantasmagorie.

   • Milan napsal:

    S FV panely bych nesrovnával.Rozdíl teplot je podobný i v noci.

    • pochechtávač napsal:

     Jenže tahle fantasmagorie má brát energii převážně ze slunečního záření. Ohřívá se vzduch v tom kruhovém prostoru a pouší komínem nahoru.

 121. Golgo napsal:

  Ahoj všem. Bohužel, na You tube se to – co se názvu magnetický motor a „Free energi“ týká – fejky doslova hemží, takže je potřeba zapojit hlavu a hledat vysvětlení, případně, kde autor videa udělal chybičku.
  Nicméně, vrátím se k JK a ke kuličce, která rotuje v oběžném kole a je přitahovaná magnetem. Domnívám se, že kulička přitahovaná permanentním magnetem ve skutečnosti vůbec nemá důvod rotovat a buď je přitažena a stojí (nerotuje kolem své osy) nebo při trochu zvětšené vzdálenosti se nám kulička odvalí pryč. Dokázal bych si místo permanentního magnetu představit vyladěný pulzující elektromagnet, to by fungovat mohlo.
  Teď můj názor k vířivým proudům, plastové trubce, měděné trubce a magnetu. Zkusme si představit měděnou trubku jako cívku s jedním závitem nakrátko. Vzhledem k působení vzájemných polí magnetu a měděné trubky dochází k těmto jevům. Plastová trubka je izolant, takže magnet propadne rychle a ke zmíněným jevům viditelně nedochází.
  Jsou to jen moje názory, které nikomu nevnucuji. Mohu se i mýlit nebo jsem na něco pozapomněl a pokud někdo víte v čem, rád o tom podiskutuji.

  • pochechtávač napsal:

   Golgo:
   No výborně, elektromagnet – a už to bude fungovat!
   Správně, je přece nutná dodávka energie a právě ten napájený elektromagnet je klíčovým prvkem.

   A protože takový elektromotor má také nějakou účinnost (narozdíl od těch „perpetomobilních“ nesmyslů, co nefungují), pak se rovnou podíváme, který bude nejúčinnější…..

   • Golgo napsal:

    Vím, že JK řešení pomocí elmagnetu odmítal, pravděpodobně i z důvodu napájení, čímž celý strojek ztrácí smysl. Nic jiného funkceschopného mi ale zatím nenapadlo. Škoda že se neozývá, docela by mne zajímalo jeho řešení.
    M.j. jak si ty u uvedeného strojku vysvětluješ odvalování kuličky, která by se v případě použití permanentního magnetu odvalovat neměla?
    K tvému druhému odstavci – trošku to víc rozveď, třeba se chytím a zapojím.

    • pochechtávač napsal:

     Ano, strojek nemá smysl od samotného základy, tzn. vůbec od myšlenky vyrobit perpetuum mobile.
     Nemá tedy ani význam špekulovat nad poměry sil na tomto modelu.

     A ano,elektromotor má účinnost, záleží na konstrukci a na provedení. Ta činí třeba až 90%.
     Tzv. magnetický motor žádnou účinnost nemá, protože neběží a eenrgie není přiváděna.

 122. stese napsal:

  „Dokázal bych si místo permanentního magnetu představit vyladěný pulzující elektromagnet, to by fungovat mohlo.“
  Svätý grál lovcov „Free energi“

  • Golgo napsal:

   Svatý grál lovců „Free energy“ (promiň, v mém příspěvku je chybka – správně je y) – s tím se dá souhlasit.
   Jen jsem nepochopil, proč jsi k tomu přidal mojí větu z jiného odstavce o konstrukčním řešení, které logicky vyžaduje napájení a s „free“ tedy nemá vůbec nic společného. Můžeš mi to trochu objasnit?

   • stese napsal:

    golgo: Zjednodusme to.Myslis si ze magneticky motor moze fungovat,musi fungovat,alebo je to slepa ulicka badania?

 123. Jiří Šimek napsal:

  Vyhlašuji soutěž o nejlepší funkční magnetický motor.
  Podmínka je osobně magnetický motor představit.
  Výherce se tak stane na základě smlouvy podílníkem na zisku při prodeji, nebo procentuálním
  společníkem vzniklé společnosti.
  Přihlášky posílejte do soutěže do 15.8.2013
  Na email simekvip@seznam.cz
  Uveďte email a tel číslo

  • pochechtávač napsal:

   Tuhle srandu beru – sám jsem již kdysi vyzýval, že zaplatím pětimístnou a pak i šestimístnou částku v Kč za takto funkční model.
   Jo, esoterici, pavědci, naivkové, podvodníci či zblblá děcka – fyzikální zákony nejsou cárem papíru, ale platí pro všechny.

  • Golgo napsal:

   Pochechtávači, já myslím, že si pan Šimek nedělá legraci a proto si zaslouží naší všeobecnou pomoc. M.j. zkoušel jsi například jak se chová permanentní magnet v řízeném VF poli s frekvencí vyšší než 1 GHz a co to udělá s jeho magnetickými siločárami?
   Teď k věci. Pane Šimku, k vaší soutěži mám několik dotazů:
   1) Kdo a podle jakých ukazatelů bude posuzovat, který stroj je nejlepší?
   2) Smlouva pro výherce je někde k nahlédnutí?
   3) Výherce si může vybrat jestli bude podílníkem či procentuálním vlastníkem vzniklé společnosti nebo mu to bude vzniklou společností určeno? Příp. bude si moci výherce vybrat i jinou variantu např.: doživotní rentu z předpokládaných zisků z prvního až pátého roku z běhu společnosti + přiměřeně snížená % ze zisků?
   4) Kdo bude zakladetelem vzniklé společnosti a kdo bude jejím manažerem?
   5) Jaký předpokládáte zisk této společnosti v prvním až pátém roce? (Souvislost s ad 2)
   6) Jaké je kapitálové zajištění pro rozběh této společnosti?
   Tři doporučení:
   a) Přepracovat zadání soutěže. M.j. uzávěrka přihlášek od zadání soutěže za cca 2 týdny v době dovolených? Lze tak snadno přijít o nejlepší kousky…
   b) Spojit se s Pochechtávačem, jestli by opět nenabídl několikamístnou částku pro výherce.
   c) Konečné zadání soutěže v angličtině umístit jako video na You tube v sekci magnetické motory – mezinárodní soutěž by byla určitě zajímavější…
   Pozn.: Předpokládám zveřejňování průběžných informací o vývoji soutěže na těchto stránkách.

   • pochechtávač napsal:

    Golgo:
    Ono je celkem málo důležité, co se děje se siločárami permanentního magnetu ovlivněnými elektromagnetem. Důležitá je účinnost.

    Body 1 až 6 jsou celkem pro legraci, vzhledem k faktu, že nebude předveden ani jeden úspěšný pokus.
    Doporučení a,b c, jsou také celkem zbytečná.

    Mimochodem – tu šestimístnou sumu vysolím, bude-li model funkční (být nemůže, fyzikální zákony platí stále).

  • Pokusník napsal:

   Přihláška:
   Magnetický motor o výkonu 2,5 kW

   email:
   oxysalonjana@seznam.cz

   tel.číslo:
   491679623
   603412954

 124. Nikola napsal:

  Ano fyzikální zákony platí stále, atomy, elektrony pořád v pohybu a blbec je blbec a blbcem zůstane, kdyby jsi měl aspoň elementární přehled, tak tady nebudeš zvracet ty svoje moudra. energie=hmota hmota=energie ty trubko

  • kolemjdoucí napsal:

   Pokud je hmotě předána nebo odebrána energie, změní svůj stav (teplotu, pohyb, uspořádání, …). Tedy hmota, energie a stav jsou tři vzájemně související pojmy, každý však označuje něco jiného. Jinými slovy – energii můžeme do hmoty uložit , ale hmota není energie.

  • Pokusník napsal:

   Jasně, že fyzikální zákony platí – a někdo se v nich orientuje a někdo nikoliv.
   Zcela určitě jim nerozumí primitiv, který tu mele o fungujících magnetických motorech či o tom, že má smysl se snažit o výrobu perpetomobilních strojů.
   Takový primitiv, který dokázal svou nadutost a tupost neschopností relevantně odpovědět na jednoduchý test, viz výše.
   A takový hlupák má obvykle plnou hubu keců o Teslovi, o pokroku, o vynálezech; většinou však nerozumí ani základním a jednoduchým věcem, kterými je obklopen.

   Takže ať se každý podívý výše, stačí zadat text „tatra“ a ukáže se,kdo umí jen tlachat a hlavu má prázdnou!

   :O)))

 125. maro napsal:

  Jednoducho,tak ako sa da ziskat elektricka energia zdarma vdaka slnku,vody,vetru,a inym zdrojom,tak sa da ziskat aj z magnetu,a nikto ma nepresvedci o opaku

  • Pokusník napsal:

   maro:

   Na Slunci hoří plyn, voda teče díky gravitaci a hore se dostala díky slunečnímu záření, vítr fouká opět díky ohřevu od Slunce. Takže tam je jasný přísun energie.

   Magnet je jen kovový materiál, který má napolarizovaná jádra.
   Žádný zdroj energie.

   Jestli chceš tvrdit opak, tak hezky předveď, jak z toho magnetu nějakou energii dostaneš.

   • stese napsal:

    maro:
    Napoviem Ti ako z magnetu ziskas eneriu.Zober magnet a kus vodiveho materialu,
    a rychlo nim kmitaj okolo neho.Je to jeden a jediny sposob ako ziskas energiu.

    :O)))

    • Poste Restante napsal:

     Ale nebude to energie dodaná magnetem, ale rukou, která tím magnetem kmitá kolem vodiče. Ten magnet jen dodává magnetické pole, které je k tomu potřeba (lze to vzdáleně přirovnat ke katalyzátoru v chemické reakci, který se při té reakci také nespotřebovává). Kdo si naivně myslí, že lze z permanentního magnetu získat nějakou energii, ten se načeká !

    • Poste Restante napsal:

     Ještě něco :
     Doporučuji všem naivním příznivcům magnetických motorů přečíst práci – viz odkaz.
     (snad vám už konečně dojde, že je to slepá cesta)

     http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=35758

     • Milan napsal:

      Já stále nechápu, jak mohl být udělen US patent na magnetický motor, který dle Vás nefunguje a fungovat nemůže protože je to nesmysl, který porušuje fyzikální zákony.

 126. zajímám se napsal:

  Investoval jsem před 10 minutami do domény http://www.magnet-motor.cz s nejasnou představou, k čemu takovou doménu použít, dejte nějaké nápady. Můj dojem z magnetických motorů je takový, že toto téma je jaksi magnetické samo o sobě a vzbuzuje u lidí emoce. To pro web znamená návštěvnost zadarmo. Na druhou stranu nechci lidi vodit za nos, nechci je přesvědčovat, zda magnetický motor existuje nebo neexistuje. Chci tu doménu využít, co jiného k tomu, aby mi vydělala více peněz než kolik do ní budu vkládat.

 127. pochechtávač napsal:

  Milan:
  Patent byl udělen, motor je funkční.
  Ropné kartely nechtějí přijít o zisky a tak prostřednictvím nastřčených agentů (a též černých vrtulníků) likvidují pokusy takový motor sestrojit.
  To platí i pro jiné vynálzey . V roce 1998 byl v USA zavražděn Stanley Meyer, který vynalezl auto na vodu.
  A jak je možno číst výše, u v naší zemi dochází k podobným případům…

  • Milan napsal:

   Proč se doposud zřejmě nikomu nepodařilo Johnsonův magnetický motor replikovat je druhá věc.Důvodů může být mnoho což zřejmě málokdo dokáže posoudit.Faktem však zůstává, že jeho vynálezu magnetického motoru byl v roce 1979 udělen US patent, tedy musel být funkční.Pokud pane vědče nemáte nějaké reálné a pravdivé vysvětlení zdržte se raději svých ironických zavádějících poznámek.

   • pochechtávač napsal:

    Milan:
    Seš asi velkej naivka a nechápeš, že žádnej funkční magnetickej motór nikdy nikdo nepředvedl. Ten „patent“ je fake a pouhá blamáž.

    Moje ironické poznámky jsou naprosto přiměřené – kde se řeší tajemno a bludy, tam takové poznámky patří.

    • kolemjdoucí napsal:

     Dovolím si poopravit – kde se ŠÍŘÍ tajemno a bludy. Protože jsem si od devadesátých let, kdy se s tímhle roztrhl pytel, nevšiml jakéhokoliv řešení. Bludy se pouze kopírují a vymýšlejí nové. Jen se divím, že to má takovou živnou půdu po těch letech.

     • pochechtávač napsal:

      Pravda, řešení stejně nikd enení, takže spíš jen to šíření a mletí naprázdno.
      Například stránky upramene(.)cz, kde se to blbostmi jen hemží. Kdo se chce pobavit, ať mrkne, třeba takový s nickem „Jirkason“ – ten tam bájí o funkčních kapanádze-motórech a podobbných bludech, jak to všechno maká, patlá dohromady magnetismus-plazma-elektrika-ionizace-bláblíblá, žvaní co má známejch po světě a přitom je to blb, neznající ani základní fyzikální jevy.

     • stese napsal:

      Mne sa zda ze ten Milan je provokater,siritel hoaxov.
      A najsmutnejsie je ze nema rad ropné kartely a nastrcenych agentov.

 128. stese napsal:

  Najkrajsia je na tom ta ceska anglictina.Ale ten trik nic moc.Na tube je ich viac sofistykovanejsich.

 129. stese napsal:

  Presne tak.Skepsa je na mieste.Staticke magneticke pole uroby presne to co mu dovolia prirodne zakony.A ani chlp „free energy“.

  • Milan napsal:

   Zabývám se tím krátce a pouze teoreticky, protože na pokusy nemám čas, ani vůli.Možná, a je pravděpodobné, že už někdo podle tohoto návrhu něco podobného zkoušel.Myslel jsem to tak, že by dráha byla postavena do kruhového oblouku většího průměru a zároveň v mírném spirálovém stoupání a to tak, že by se využilo dopředného pohybu magnetu a v bodě spoje by se využilo určitého výškového rozdílu, tedy i gravitace na překonání bodu nula.

   • pochechtávač napsal:

    Ty jen zbytečně mrháš časem.
    Nepochopils, odkud se bere energie u té legrácky dvou chlapců.

    Dráhu můžeš stavět jak chceš zakřivenou, bez dodání energie ti nic nepoběží.

    • Milan napsal:

     Takže z toho vyplývá, že pokud magnet absolvuje celou kruhovou dráhu, (podobně jak chlapci na videu předvedli na kratším úseku) a získá tím kinetickou energii, potom už bude záležet pouze na jeho hmotnosti, gravitaci, jakou dopadne magnet do správného místa za bod nula a bude pokračovat v dopředném pohybu. No, ale jestli to může fachat nevím :-)

    • Milan napsal:

     Energie, kterou dodali chlapci magnetu posunutím za bod nula je menší než kinetická energie plus gravitace magnetu v pohybu. Domnívám se :-)

     • pochechtávač napsal:

      Milan:
      To se domníváš špatně. Jediná vložená energie je ta, kterou vložil vlastní rukou sám odpalovač. Kdyby tam nebyly magnety, ale pružina, je to totéž – natáhnu péro, vložím energii, pak ji uvolním a bere ji na sebe projektil.

 130. Milan napsal:

  pochechtávač:
  Dráhu (viz video) sestavit delší, třeba 100 m…(100 Km)….. .Magnet by se pohyboval v celé délce dráhy konstantní rychlostí, nebo by zpomaloval (dle vaší teorie pružiny) až do zastavení ?
  Pro příklad, v případě, že by magnet pokračoval konstantní rychlostí , třeba (100m), a při nějakém způsobu transformace jeho kinetické energie, lze tuto energii porovnat s vloženou energií chlapci posunutím magnetu.
  Mohu jen spekulovat.Transformovaná energie magnetu v pohybu bude vyšší než vložená k uvedení magnetu do pohybu.

  • pochechtávač napsal:

   Milan?
   Ne, nebude vyšší. Přetáhnu rukou přítažnou sílu magnetu a pustím, projektil vystřelí a někde tu vloženou energii spotřebuje. Tam se zastaví.
   Magnet není nějaký zdroj nevyčerpatelné energie.

   • Milan napsal:

    Pokud vložím magnet shora do kteréhokoliv bodu v délce dráhy bude magnet tlačen jedním směrem stejnou silou a to aniž bych předtahoval magnet proti směru tlaku dráhy.Dráha by tedy měla působit na magnet po celé své délce stejnou silou.No, ale prakticky to nemám ověřeno.

    • pochechtávač napsal:

     Milan:
     Energii vždy dodáš rukou.
     Totéž, co pružina, stejný princip.

     • Milan napsal:

      Vím o tom, jen si nemyslím, že je to totéž.Řešil jsem otázku, jestli magnet v případě delší dráhy než jaká je na videu bude udržovat konstantní rychlost, nebo bude zpomalovat.
      Pokud vkládám magnet shora použiju menší sílu vzhledem k hmotnosti magnetu a možná i vzhledem ke směru siločar magnetů v dráze.Je zde více neznámých, které může vyjasnit pouze praktický pokus a na to já nemám čas a magnety.

 131. Nikola napsal:

  Ahoj Milane
  už jsem to tady psal, ale pro připomenutí energie je přírodní zákon, nedá se ani vyrobit, prostě je.
  Jde jenom o to jak jí co nejefektivněji čerpat. Chudák pochechtávač je teprve na začátku dlouhé cesty, typická oběť dnešní doby. Pokud vložím energii do polarizace jader materiálu, tak bych měl být schopen tu energii zase využít, tedy pokud to budu umět, stejně jako s baterií. Prostor je naplněn energií, jinak by nic nefungovalo a jenom hlupák se hystericky drží toho co ho naučili na základce frustrovaní kantoři, kteří ani nevěděli co učí. Prostě zákon zachování energie platí a vo tom to je, v jednoduchosti je totiž krása. Měj se,
  Nikola

  • pochechtávač napsal:

   Nikola:
   Ty magůrku, energii vloženou do polarizace jader dostaneš zpátky asi tak stejně, jako jakoukoli jinou vloženou do zpracování materiálu.
   S baterií to nemá co dělat, to je chemický zdroj.

   Nemell tu o někom frustovaným, kdo učí – již jsi prokázalo tvoji neznalost základních věcí a každý se může výše v debatě přesvědčit, že neznáš ani funkci elektromotoru ve vrtačce.

 132. stese napsal:

  Ahoj Milan
  Ked pojdes na pivo a stretnes sa tam s Nikolom a Pochechtávačom, s kym sa das do reci?

  • Milan napsal:

   Pokud se člověk snaží něco konkrétního řešit, vždy je ku prospěchu věci znát názory podporovatelů i oponentů.Sám však zůstává pouhým pozorovatelem. pochechtávač je pro mne také přínosem, já jsem však na straně Nikoly.

   • pochechtávač napsal:

    Milan:
    No výborně – tak jen hltej bludy a opovrhuj realitou, to opravdu něco dokážeš.

    Hezky se podívej výše, kde Nenikola prokázal neznalost základních věcí, viz 10.2.2013 v 19.10, kde předvedl, že neví, jak fungují elektromotory.

 133. stese napsal:

  Hmm… Rozumna uvaha,ale v danej situacii su veci jasne.Jeden argumentuje jasnymi preukazatelnymi faktamy,ma logicke dedukcie a very tomu co ho iny naucily.Koriguje a posuva hranice dosavadneho poznania.Druhenu otravily zivot „frustrovaní kantoři“a argumentuje pseudovedeckymi pojmamy typu „Prostor je naplněn energií“a inymi len pre neho zrozumitelnymi vecami.On spoji Darwina s Bohom,a dokaze ze takto vznikol zivot na zemi

  • pochechtávač napsal:

   Člověk neznající základní technické věci nemůže řešit cokoli složitějšího to už ten blb „nikola“ předvedl.

   Milan je technicky neznalý a tápe, protože nepochopil zákon zachování energie.

 134. Milan napsal:

  A nebo takto.http://www.youtube.com/watch?v=CHWN4V3Qe0w
  Jen trošku tápu jestli jde odstínit nebo nejde?

  • pochechtávač napsal:

   Milan:
   Jasně, odstínit.
   Jen tak trochu tomu pomoci nějakým kouzlem, co?

   Ne, bez přivedení energie se ti nic samo točit nebude!

   • Milan napsal:

    Tím kouzlem by mohly být třeba paramagnetické, diamagnetické a feromagnetické materiály, záleželo by jen na jejich tvaru a umístnění.Magnetické pole lze někde posílit a jinde zase oslabit.

    • pochechtávač napsal:

     Jo, pole lze posílit atd., pokud k tomu máš energii.

     Máš bludné představy, že ti kus materiálu sám od sebe začne konat práci bez přivedení energie.

     Doporučuju začít se zajímat o techniku, např. jak funguje elektromotor.

     • Milan napsal:

      Tvar a intenzita magnetického pole lze měnit jak jsem psal výše materiály a to i bez přivádění energie.Tím lze změnit vlivem polarizace neutrální působení magnetu a umožní využít jen jeho části směrových siločar.

 135. pochechtávač napsal:

  Milan:
  Jasně, měnit. Ale jen za pomoci dodání energie.
  Pořád se motáš v bludech a ještě ses ani nepodíval, jak funguje elektromotor. Kdybys pochopil jeho funkci, nemusel by ses nechápavě točit kolem nějakých pseudozáhad.

  • Milan napsal:

   Odpovědna MFF UK v Praze.
   Dotaz: Zdravim.Rad by som sa Vas spytal,ci existuje dajaky material(sam o sebe,cize bez pridavania energie),ktory je schopny zachycovat,pohlcovat,alebo neprepustat magneticke vlny produkovane permanentnym magnetom(nie alekteomagnetom).Mam na mysli material,ktory ked vlozime medzi magnet a feromagneticke piliny,bude rusit vplyv magnetu a preto piliny zostanu v klude az pokial sa material neodstrani.A ci je taky material volne dostupny.Vopred dakujem a som si isty,ze sa Vam este v kratkom case ozvem. (Andrej)

   Odpověď: Bohužel o podobném materiálu nevíme. Ale existuje relativně jednoduché řešení, které se opravdu používá, a to magnetické stínění z feromagnetických materiálů o vysoké permeabilitě. Toto stínění zafunguje tak, že magnetické siločáry se koncentrují ve feromagnetiku a neplandají okolo. Zkuste si váš permanentní magnet dát do silnostěnné železné krabičky a vyzkoušejte, že daleko méně ovlivňuje piliny poblíž. Můžete také prozkoumat reproduktorky k počítači, na kterých je napsáno, že mají magnetické stínění a ověřit, že v okolí vytvářejí menší pole než obyčejné reproduktory.
   (J.Dolejší)

   • kolemjdoucí napsal:

    Stínit magnetické pole nebo tvarovat jeho rozložení pomocí materiálů samozřejmě můžete. Na každou takovou změnu ale musíte vykonat práci, tedy spotřebovat energii. Například na vložení magnetu do železné krabičky – práci koná přitažlivá síla magnetu a železa po dráze z výchozího bodu do rovnovážného stavu a stejně velkou energii musíte zvenčí dodat, pokud chcete magnet od krabičky odtrhnout a dostat zpět do onoho výchozího bodu.

   • pochechtávač napsal:

    Milan:
    A co?
    To je snad jasný, že se siločáry uzavřou přes materiál té železnou stěny.

    Už ses podíval, jak funguje elektromotor?

 136. stese napsal:

  Milan nezdrzuj,ved tebe chybaju elementarne vedomosti.My tu cakame ze sa niekomu roztoci uz ten motor,hehehe.
  Jedine realne zariadenie zatial je Tokamak. Uz len najst tie spravne materialy,vyvinut odpovedajuce technologie a mame sa tu ako prasata v zite.I ked vieme ze je to este beh na dlhu vzdialenost.

 137. Zbyněk napsal:

  Zdravím všechny diskutující.

  Netuším, jestli magnetický motor je, nebo není funkční. To nechávám na jiných.
  Nad čím ale přemýšlím vždy, když se nějaké takové téma objeví je to, jestli je lidstvo připraveno na „neomezenou“ energii. Nebo ještě jinak, dokážete si představit, že je elektřina úplně zdarma??
  Já si samozřejmě dokážu představit, že neplatím složenky za elektřinu. Ale co já si osobně nedokážu představit je ten převrat z placení na neplacení.
  Jeden příklad uvedu.
  Moderní mlýn na mouku jede na elektřinu. Část ceny mouky je právě cena spotřebované elektřiny.
  A teď, když bude elektřina zadarmo, kolik myslíte, že bude stát mouka? Když do toho ještě započítám daleko menší cenu obilí, protože to díky energii zadarmo budou mít i zemědělci levnější, tak bude ještě mouka něco stát?
  A to je jenom mouka, co zbytek našeho dnešního světa? Všechno něco stojí a ta cena se od něčeho odvyjí, ne? Ze všech vzorečků určující cenu se bude muset odstranit kolonka energie.
  Je mi jasné, že se všechno nakonec vyřeší a bude to OK. Ale než se to vyřeší, tak to bude bolet.
  Nebo co si myslíte. Přemýšlel jste nad tím taky někdo?

  • petík napsal:

   Elektřina zadarmo ani potom nebude – pořád budeš muset investovat do zařízení na jeho „těžbu“. Navíc se začne projevovat, že když čerpá i soused, tak budeš mít sám pokles.
   Navíc je určité riziko, že pokud se bude např. hromadně čerpat energie magnetického pole Země, tak dojde k jeho oslabení a průniku smrtonosného záření na povrch. Magnetické pole je Země je prostě nezbytnou podmínkou života na Zemi.

   Ohledně ceny mouky – ta se skoro nepohne. Bude sice levnější její výroba, ale neumožní to zvýšit výrazně oseté plochy a už teď je výroba obilí na hraně. Maximálně by to vedlo k tomu, že se zase bude pěstovat obilí místo řepky.

  • pochechtávač napsal:

   Magnetický motor = nesmysl.
   Perpetuum mobil neexistuje.

   Tvoje úvaha je lichá – energie se pouze mění na jinou formu, nelze ji jen tak z ničeho vyrobit.
   Doporučuju reálnější úvahy.

 138. Milan napsal:

  pochechtávač:
  Magnetické pole je pohyb elektricky nabitých částic, nevím proč zmiňujete přirovnání k perpetu mobile.
  Zbyněk:
  Už dnes existují tzv.ostrovní systémy.Druhou věcí jsou pořizovací náklady, obtížná dostupnost a složitá instalace kombinovaných systémů.Není vůle elit investovat do vývoje, který by prospěl jednotlivci i společnostem vymanit se ze závislosti.

 139. PicMan napsal:

  Bob napsal:
  10.2.2013 v 9.01
  „Zajímavé, stojí to za zkoumání. Prozatím využívám HHO s pár vychytávkama a laboruju s mag,motorem – zatím nic moc, mám však objednané silnější magnety (ještě předelat stator a rotor). Inspiroval mne japonec se skútrem – v malém to funguje, je to zatím mimo praktické využití. Jsem zvědavý na výsledek po předělávkách.
  Všem kromě zlodějě Pochechtávače přejí úspěch.
  Ahoj hoši.“

  Dobry den,
  hrozne me zajima jestli pan Bob, uz dotahl tu svou soustavu s ucinnosti vetsi nez 1 dokonce a zda uz zrusil smlouvu s dodavatelem el. energie a zda-li kontaktoval Nobeluv vybor a Jamese Randiho (dava automaticky milion dolaru vsem, ktery prokazou neco paranormalniho ci metafyzickeho.) Mel bych obrovsky zajem o dokumentaci a provedene vysledky mereni. Jsem hrozne zvedavy. Predem moc diky.

 140. pochechtávač napsal:

  PicMan:
  Tenhle Bob je jen jeden z řady nevzdělaných naivků, takže se nekoná žádné odpojení ani Nobelovka.

  • PicMan napsal:

   Ja to tusil :-) No je ale hrozne zajimavy, jak mnoho lidi muze lehce podlehnout nejake iluzi o strojich s ucinnosti vetsi nez jedna, ci iluzi o nejake volne energii, jen proto, ze to nekdo rekne na internetu ci natoci nejake zarucene prave video. Jak snadno nekdo dokaze uverit necemu takovemu bez vlastniho kritickeho zamysleni ci zkoumani relevantnich fakt, vlastniho pozorovani ci snahy videt veci v souvislostech. Uplne me fascinuje, jak nekterym staci nejaky radoby-fakticky-dokument (treba Detektor) v televizi nebo fake video na youtube, na to za to do krve bojoval a aniz by rozumnel souvislostem. Je hrozne zajimavy, ze tem co na tyhle kraviny veri, neprijde divny, ze ti autori tech zarucene pravych stroju na tezbu te mysticke volne energie jeste nekontakovali treba fond Jamese Randiho, ktery by jim musel vyplatit milion dolaru – vzdyt by to mohli pouzit na dalsi vyzkum.Ze jim to proste neprijde divny. Anebo ze jim neprijde divny, ze ten autor takoveho stroje neni v mezi laureaty na Nobelovu cenu. Ze jim neni divny, ze uz to nekdo neprodava, kdyz lidi jsou schopny za penize udelat cokoliv – treba vykrast postu nebo nekoho zabit nebo prodavat zaruceny vyrobek na usporu paliva do auta (az 20%) – Neosocket…(http://tinyurl.com/78mj8wu)… A fakt tomu veri. Pricemz to zarizeni ma presne OPACNY ucinnek (idkyz prakticky zanedbatelny.) Ze jim neni divny, proc to tm nedava vyrobce toho auta…
   Ale tyhle autori stroju na mytickou volnou energii to proste nevyrabi a neprodavaji, protoze nechteji zachranit lidstvo nebo si minimalne vydelat. …Ze jim to sakra neni divny. A proc uz to nemaji skara doma nelpati slozenky za energie? Je az sileny kolik naivnich lidi bez elementarnich znalosti zakladu fyziky je schopno naprosto nekriticky a omezene a do krve a trapne hajit obsah nejakyho fake videa. Fakt me zajima, jestli ty lidi za 10 nebo 40 let si budou myslet stale to same, ikdyz jim stale budou chodit faktury od dodavatelu enerigii. Ale mozna je to nejaka substituce tradicni viry. Mozna je to nejaka skryta lidska prirozenost verit necemu takovemu. Tak jako tak at si kazdy veri cemu chce, byt je to nebetycna kravina… Je se divim, ze maji takovou potrebu to haji. Kdyz vedi, ze to existuje, tak muzou byt preci v klidu a nepresvedcovat ostatni… Proste fascinujici….

   • Milan napsal:

    Bez těch nekritických podporovatelů na straně jedné a fascinovaných odpůrců na straně druhé by se to neobešlo.Pravda bude někde uprostřed.

   • pochechtávač napsal:

    PicMan:
    Tyhle typy lidí už jsem celkem dost nastudoval – obvykle mají problém s logickým chápáním. Někteří ovšem blamují záměrně, staví se do role „guru“ pro další neználky. Např. na foru upramene.cz jich je hodně, zpravidla případy s duševními poruchami (Chrást, Slavík, Hodil, Wojnar, Urmínsky a další…).

 141. PicMan napsal:

  Milan:
  13.10.2013 v 16.30
  „Zde je takový úplně jednoduchý elektromotor.A princip je vysvětlen v doprovodném komentáři.http://www.youtube.com/watch?v=WSC1-3mF-CQ

  Co, prosim, z tohoto videa pro Vas vyplyva?
  Diky

  • Milan napsal:

   Že jsou lidé jsou tvořivé bytosti.

   • pochechtávač napsal:

    Milan:
    Už jsem ti několikrát psal, že si máš prohlídnout jednoduchý elektromotor.
    Ne nějaké fakevideo s jakousi podvodnou blbinou, která má údajně vyrábět energii z ničeho.

    ELEKTROMOTOR – tedy nějaký motůrek.
    Může být střídavý, třeba z gramofonu, nebo i stejnosměrný (tam pak bude nějaký komutátorek).

    • Milan napsal:

     pochechtávač napsal:
     11.10.2013 v 12.45

     Milan:
     Magnetické pole není pohyb.
     Magnetické pole není zdroj energie.
     Perpetuum mobile neexistuje.

     Ale tady se píše, že magnetické pole je pohyb elektricky nabitých částic, tak jak jsem napsal výše.Pohyb a tedy energie.http://cs.wikipedia.org/wiki/Magnetick%C3%A9_pole

     • pochechtávač napsal:

      Milan:
      Jenže to sis něco nedbale přečetl a navíc něco dalšího špatně pochopil.
      Samotný magnet není zdroj enerige, nic z něj nevyzařuje, nic se z něj neuvolňuje. Nelze jej použít jako zdroj energie.
      To elektronů bude nastávat tehdy, až s tím magnetem budeš pohybovat někde u cívky a tím budeš měnit mechanickou energii na elektrickou.

 142. PicMan napsal:

  pochechtávač:

  Jj, ten Wojnar mi nejak utkvel v pameti, kdyz jsem asi pred 10 lety videl jeho schema na nejakou nabijecku vyuzivajici tu mystickou volnou energii pomoci xenonovy vybojky. Uz tenkrat jsem se tomu musel smat, ale za bricho jsem popadal az kdyz jsem zjistil, ze ta nabijecka, ktera cerpa energii z vakua nebo co musi byt napajena z baterie! :-D Skutecne bizardni zalezitost. Nekterym lidem, zda se, proste nevadi byt za blbecky – nekteri si to nejspise uzivaji. Oni proste nevidi tu bizarnost nabijecky, ktera cerpa volnou energii, ale zaroven musi vybit jednu baterii, aby druhou nabila. Pak chapu, ze temhle lidem se da nakukat prakticky cokoliv…

  • pochechtávač napsal:

   Picman:
   Ano, to je tzv. „nabíječka Aladin“:

   hawelson.blog.cz/0611/nabijecka-vyuzivajici-volnou-energii

   Sám jsem se s Wojnarem kvůli té blamáži chytnul v ostré debatě.
   Je to podvodník a psychopat…

   Horší je, že technické vzdělání hlavně na středním stupni upadá a přibývá neznalých naivků.
   Ti takové věci pak snadno sežerou…

   • PicMan napsal:

    Jooo, to je ono. Aladin. To je kravina par excelance. Tak jsem prosel trochu fora na tema Aladin. Za vice nez 10 let nikdo nepotvrdil, ze by to fungovalo (a tech znicenych akumulatoru :-) . Jen par lidi reklo, ze znaji nekoho komu to funguje, ale ten nekdo nechce dat dokumentaci. Fakt sranda. Samozrejme, kdo se alespon trochu zabyva designem elektronickych obvodu, tak na prvni pohled musi videt, ze je to obskurni p*covina. Trochu mi to pripomina rozbijeni atomu kladivem z Pekařova císaře. Zhruba tak stejnou uroven alchymie tady ty priznivci nebetycnych kravin predvadi. Tezko rict jestli je to upadajicim vzdelanim. Ja mam pocit, ze je to taky tim internetem a ze pubertaci a dalsi paka neznala maji potrebu se vyjadrovat k necemu, cemu vubec nerozumi. Nedokazi pracovat s terminy, velicinami, fakty, kritickym a logickym uvazovanim, nevnimaji veci v souvislostech a nedokazi si udelat vlastni nazor, ktery prebiraji z nejakych bizardnich videi a vyroku a hlavne maji nejakym zahadnym zpusobem potlaceny normalni lidsky zdravy rozum. Pro me, fascinujici.

    • pochechtávač napsal:

     PicMan:
     Ano, jsou to jednak popletení puberti, na kterých se projevila nekvalitní výuka, ale i starší kusy, co mají v hlavách chaos a neorientují se.
     Ruku v ruce s těmihle pitomostmi jde chemtrails, ulítlé konspirační teorie a rovněž všelijaké fake na téma „mimozemské civilizace“.

 143. Milan napsal:

  pochechtávač:
  Tak tomu už nerozumím vůbec.Když tedy magnet nic nevyzařuje a nic se z něho neuvolňuje, proč tedy některé materiály od určité vzdálenosti přiblížení odpuzuje nebo přitahuje?

  • pochechtávač napsal:

   Milan:
   Nic se z něj neuvolňuje, jen a pouze díky jeho polarizaci jader materiálu má určitou vlastnost. Není to žádné záření podobné nějakému energetickému, jako je tepelné, světelné či radioaktivní.
   Podobně jako se přitahují tělesa (gravitace), tak i některé chemické látky se přitahují, pokud jsou ovšem polarizovány. Vložení energie do polarizace lze přirovnat k vložení energie při zpracování materiálu, např. pružiny.

   A opakuji:
   Prohlídni si funkci ELEKTROMOTORU, dosud jsi tak neučinil.

   :o )))

   • Milan napsal:

    Nějak se s vaším vysvětlením nedokážu ztotožnit.Např. magnetická levitace není vlastnost a je energeticky využitelná a zde teorii o pružině nelze použít.
    Levitací snížím množství spotřebované energie při zachování stejného výkonu jak jinak než dodáním energie.

    • stese napsal:

     WTF
     „Levitací snížím množství spotřebované energie při zachování stejného výkonu jak jinak než dodáním energie.“ Veta vytrhnuta z nejakeho kontextu.
     Ta pruzina je genialne prirovnanie vlastnosti magnetu.No tak Milan rozober uz nejaky elektromotor a tam spoznas magnetizmus v praxi.

     • Milan napsal:

      Jestliže uložím hřídel elektromotoru do levitujících ložisek z permanentních magnetů, bude mít motor vyšší účinnost, při stejném příkonu bude podávat vyšší výkon.Odkud se to navýšení energie bere? Z pružiny?

    • pochechtávač napsal:

     Milan:
     Co to meleš?

     Magnetická levitace je z energetického hledika totéž, co uložení na pružiny.

  • pochechtávač napsal:

   Mirec:
   Co to sem cpeš?
   Bezmála dvě hodiny prázdného blábolení, pavědeckých keců a matlání tajmených frází.

   :O)))

 144. Milan napsal:

  Toto jsou také zajímavé stránky.http://www.towerofspirit.cz/index.php

  • pochechtávač napsal:

   Milan:
   Ty seš opravdu hlupák.
   Jak funguje elektromotor ses dosud nedíval, nezajímaátě to.

   Ale žrát bláboly, to jo, co?
   Co je na těch stránkách zajímavýho?
   Ty žvásty o jejich údajných zázracích?

 145. Tomas napsal:

  Zdravim, zaujmava debata. Az na par trotlov ale to je v pohode. No chcem len povedat, ak si to este dakto precita, ze ludia ktorim to mysli pustite sa do toho. A nezabudnite využit gravitaciu. Ja na tom pracujem nejaku tu chvilku, v malych meritkach mi to moc nejde, ale ked sa to pusti so silnejsimi magnetmi to je uz nieco ine. Akurat zbieram financie na obstaranie specialne vyrobenych neodymovych magnetov. Proste sa do toho pustite.

  PS: ano nemam dlzne ani mekcene, pocas slevenciny som chodil poza skolu :P

  • pochechtávač napsal:

   Tomas:
   Ano, opravdu zajímavá debata – hlavně z hlediska psychologie.
   Naivkové, neználci, primitivové. To všichni věřína bláboly, jako je ten perpetomobilní „magnetický motor“.

   Jen syp prachy do magnetů, je v nich kouzelná energie, ty magore…

   :O)))

 146. Tomas napsal:

  A mimochodom, keď mi niekto hovori že Teslove vynálezy nefungujú, tak je to riadna blbosť. Ja som kompletne oboznameny s jeho životom a robil som preklady tykajúcej sa bezdrôtoveho prenosu energie do slovenčiny, pokiaľ by mal dakto záujem pošlem mailom. A videl som na vlastne oči, že to funguje nakoľko jeden človek čo na tom na skole tiež robí to spustil, síce iba na obyčajnej žiarovke ale v najbizsich rokoch ideme spustiť elektromotor na diaľku, ak sa to podari.
  A teda keď to zistili dvaja študenti, tak to zistili aj v mnohých výskumníckych strediskách. Ale nepustí sa to von koli peniazom z doterajšej techniky. To je všetko odo mna, ak by dakto chcel patenty tak mi sem postlite e mail.

  Majte sa pekne a nech sa dari. A hlavne keď niečo vymyslite tak to posuňte ďalej.

  • pochechtávač napsal:

   Tomas:
   Chá, bezdrátové přenosy energie – ty seš pako.
   Někde jsi zhltnul blábol a navíc jsi nepochopil základní fyziku.
   jasně, že radiové vlny se šíří a lze po nich přenést signál, ale nikoli nějaké efektivní napájení.

   Jsi neználek…..

   :O)))